۱۰۰۰ روستا تا آخر سال بدون بیکار می شوند

۱۰۰۰ روستا تا آخر سال بدون بیکار می شوند جوان بین: بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام ایجاد 11 هزار شغل در استان تهران را برای سال جاری در دستور کار دارد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت ضمن بیان این مطلب اضافه کرد: برای سال جاری راه اندازی ۳۵۳۰ طرح اشتغال زایی اجتماع محور را در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان تهران در دستور کار داریم که ایجاد نزدیک به ۱۱ هزار فرصت شغلی را در این مناطق به دنبال خواهد داشت.

مرتضی نیازی اظهار نمود: از این تعداد، تا به امروز ۵۰۰ طرح در استان تهران به بهره برداری رسیده که موجب فراهم آمدن فرصت های کسب وکار برای ۱۵۰۰ متقاضی شده است.

وی درباره مناطق تحت پوشش کارهای اشتغال زایی بنیاد برکت در استان تهران هم توضیح داد: ۱۱۵ روستا و تمامی شهرستان های استان به غیر از لواسانات زیر چتر اشتغال زایی بنیاد قرار دارند.

معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت افزود: بنیاد برای راه اندازی۳۵۳۰ طرح اشتغال زایی هدف گذاری شده در استان تهران، ۴۸۰۰ میلیاردریال اعتبار در نظر گرفته است.

نیازی درباره کارهای گذشته بنیاد برکت در استان تهران در زمینه اشتغال زایی اظهار داشت: بنیاد تا آخر سال ۹۹ مبادرت به راه ‍اندازی بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ طرح اشتغال زایی اجتماع محور در مناطق محروم استان کرده که موجب ایجاد فرصت های شغلی برای بیش از ۸ هزار نفر شده است.

معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت از فعالیت ۲۴ مجری و تسهیل گر این بنیاد در استان تهران آگاهی داد و اضافه کرد: بیشتر مشاغل به وجود آمده و در دست راه اندازی در استان به رسته های کارگاه های فنی، مشاغل خدماتی، تولیدی پوشاک و دانش بنیان متعلق می باشد.
وی اشاره کرد: بنیاد برکت امسال راه اندازی ۷۰ هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور جدید منجر به ایجاد ۲۱۰ هزار فرصت شغلی را در مناطق محروم و روستایی کشور در دستور کار دارد.

به گفته نیازی، بنیاد برکت تا به امروز ۱۱۵ هزار طرح اجتماع محور را در مناطق محروم راه اندازی کرده که اشتغال زایی برای ۳۴۵ هزار نفر را به همراه داشته است.

معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت در تشریح مناطق تحت پوشش کارهای اشتغال زایی این بنیاد در سراسر کشور بیان کرد: تعداد روستاهای تحت پوشش کارهای اشتغال زایی بنیاد برکت از ۷ هزار و ۵۷۵ روستا در سال ۹۹ به ۸ هزار روستا امسال رسیده است. همین طور بنیاد قبل از این در ۲۷۶ شهرستان از ۳۱ استان کشور در حوزه ایجاد فرصت های کسب وکار فعال بود که این تعداد امسال به ۴۰۰ شهرستان رسیده است.

وی با اشاره به فعالیت بیش از ۸۰۰ تسهیل گر بنیاد برکت در مناطق محروم اظهار داشت: این بنیاد در سال جدید بر ایجاد اشتغال برای اقشار خاص همچون کولبران، سوخت بران، زنان سرپرست خانوار و خانواده های زندانیان و دارای معلول تاکید ویژه دارد.

نیازی تصریح کرد: کارهای اشتغال زایی بنیاد برکت در مناطق محروم موجب ایجاد ۱۰۰ روستای بدون بیکار شده است که این تعداد تا اختتام امسال به ۱۰۰۰ روستا خواهد رسید.

به گزارش روباط عمومی بنیاد برکت، بنیاد برکت برمبنای منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست های ابلاغی از طرف ستاد اجرائی فرمان امام، ایجاد فرصت های شغلی در مناطق محروم را با هدف محرومیت زدایی، توانمندسازی اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی در این مناطق بعنوان اولویت اصلی در راس برنامه ها و کارهای خود قرار داده است.
منبع:

1400/05/17
15:55:25
5.0 / 5
452
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان