توزیع بیش از 5 میلیون پرس غذا میان نیازمندان در دهه اول محرم

توزیع بیش از 5 میلیون پرس غذا میان نیازمندان در دهه اول محرم جوان بین: رییس قرارگاه خورانیدن و احسان حسینی کمیته امداد از توزیع بیش از پنج میلیون پرس غذا میان نیازمندان در دهه اول محرم امسال آگاهی داد.


مجید باجلان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه در سه پویشی که در سال قبل توسط کمیته امداد برگزار شد، حدود ۵۰ میلیون پرس غذا و ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار بسته غذایی توزیع شد، اظهار داشت: هزینه این بسته و غذاها ۲۲۶۵ میلیارد تومان بود.
وی با اشاره به اینکه کمیته امداد امسال در نظر دارد ۲۰ میلیون غذا در ماه محرم و صفر میان نیازمندان توزیع کند، اظهار نمود: تا حالا حدود ۱۹۱۳ آشپزخانه با رعایت پروتکلهای بهداشتی و با هماهنگی با دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور بوجود آمده است.
بگفته رییس قرارگاه خورانیدن و احسان حسینی کمیته امداد، از آغاز شروع برگزاری طرح خورانیدن و احسان حسینی امسال تا ۲۸ مردادماه، حدود ۵ میلیون و ۵۸۷ هزار پرس غذا به مبلغ ۱۵۸ میلیارد تومان در مناطق حاشیه شهرها و مناطق محروم شهرنشینی و حدود ۲۹۰ هزار بسته غذایی به ارزش ۲۶۵ میلیاردتومان در سرتاسر کشور خصوصاً مناطق مرزی و محروم که توزیع غذاهای گرم در آن مناطق به علت رعایت پروتکلهای بهداشتی سخت بوده، توزیع شده و در مجموع حدود ۲۲۶ میلیاردتومان ارزش این غذاها و بسته های غذایی بوده است.
باجلان با اشاره به اینکه این پویش تا اختتام ماه صفر به کار خود ادامه می دهد، اظهار نمود: رییس بنیاد مستضعفان در ادامه فرمایشات مقام معظم رهبری و ادامه نهضت حسینی، احسان عمومی و کمک های مومنانه، ۵۰ میلیاردتومان تخصیص داد که این وجوهات در اختیار مراکز نیکوکاری کمیته امداد که بر پایه مسجدمحوری هستند اختصاص داده شده که با هم افزایی ۱۰۰ درصدی این مراکز امید است بتوانیم خدماتی را به جز خورانیدن و احسان حسینی جهت توانمندسازی تمامی مددجویان و نیازمندانی که از بیماری کرونا با مشکلاتی مانند مشکلات معیشتی، درمانی و... برایشان به وجود آمده با سرانه حداقل ۳۰۰ هزارتومان و حداکثر ۵۰۰ هزارتومان برای هر نیازمند، پرداخت نماییم.
منبع:

1400/05/30
13:39:06
5.0 / 5
217
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان