احتمال مجانی شدن تست pcr بیمه شدگان در مراکز غیرملکی تأمین اجتماعی

احتمال مجانی شدن تست pcr بیمه شدگان در مراکز غیرملکی تأمین اجتماعی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی درمورد نسخه الکترونیکی اظهار داشت: نسخه الکترونیکی یک تغییر رویکرد و بخشی از مشکلات آن طبیعی است، اما حالا حدود ۹۹ درصد نسخه الکترونیکی اجرایی شده و یک درصدی هم امکان دارد مشکلاتی باشد اما محکم پای کار نسخه الکترونیکی ایستادیم.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، میرهاشم موسوی در حاشیه بازدید از نمایشگاه فعالیت های سازمان بهزیستی کشور و شیرخوارگاه شیبر بیان نمود: سال قبل برای بیمه تکمیلی بازنشستگان سهم سازمان ۳۰ درصد بود و ما علیرغم این که مشکلات مالی هم داریم، سعی کردیم سهم بیمه تکمیلی سازمان که به بازنشستگان کمک می نماید را به ۵۰ درصد برسانیم.


احتمال مجانی شدن تست pcr بیمه شدگان در مراکز غیرملکی تأمین اجتماعی

وی در پاسخ به این سؤال که تست pcr هم به صورت کلی مجانی شد؟ اظهار داشت: تست pcr در مراکز ملکی و درمانی خودمان مجانی بود و همچنین هزینه هایی که برای بستری شدگان در مراکز ملکی به خاطر کووید_۱۹ بود مجانی بود. بالغ بر ۵۰۰۰ میلیارد تومان تابحال در ارتباط با کووید ۱۹ هزینه درمان داشتیم. در مراکز غیرملکی برپایه استانداردهایی که قرار بود وزارت بهداشت اعلام نماید، احیانا امروز هم در هیات دولت این مورد در دستور کار است و مجانی می شود.
موسوی در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان هم تصریح کرد: همسان سازی حقوق بازنشستگان اجرا شده و مسیری که در گذشته بوده را جلو می بریم و تابحال مشکل خاصی نبوده است. از بیستم که پرداختیهای ما آغاز می شود تا آخر ماه پرداختی های مان بموقع انجام می شود.تامین اجتماعی در راه الکترونیکی کردن اسناد پزشکی

مدیرعامل تأمین اجتماعی درمورد نسخه الکترونیکی هم اظهار نمود: نسخه الکترونیکی یک تغییر رویکرد است بنابراین بخشی از مشکلات آن طبیعی است؛ اما حالا حدود ۹۹ درصد نسخه الکترونیکی اجرایی شده و یک درصدی هم امکان دارد مشکلاتی باشد اما محکم پای کار نسخه الکترونیکی ایستادیم. حتی به مسیری می رویم که رسیدگی به اسناد پزشکی هم الکترونیکی شود و قواعد الکترونیکی و موتور قواعد هم کم کم بالا بیاید تا نگاهی که در سنت نسخه نویسی بوده، کنار رود.


پوشش بیمه ای تمامی کارگران ساختمانی در صورت تصویب نمایندگان مجلس

موسوی در ادامه در پاسخ به سوالی در مورد بیمه کارگران ساختمانی اظهار نمود: در مورد بیمه کارگران ساختمانی ضرایبی که قبلا بوده، آن ضرایب دقیق محاسبه نشده بود و محاسباتی که ما داشتیم حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان از زمان اجرا تابحال کسری منابع بوده است. اصلاح ماده ۵ در مجلس صورت گرفت و کمیسیون تایید کرده است. ان شاالله به صحن خواهد رفت و ما سقفی به نام بیمه کارگران ساختمانی برای استانها نخواهیم داشت و با این ضرایب و تغییری که اتفاق افتاده، همه کارگران ساختمانی زیر پوشش قرار خواهند گرفت.


داروهای بیماران ای بی مجانی شد

موسوی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه چتر حمایتی بیمه داروها تغییری نکرده است، اظهار داشت: در چند روز گذشته که در شورایعالی بیمه جلسه داشتیم برخی از داروهای بیماری های خاص زیر پوشش بیمه قرار گرفته اند. برای بیماری ای بی مجانی شد و فرآیند آن طی می شود.1400/08/26
11:23:08
5.0 / 5
96
تگهای خبر: بهداشت , بهزیستی , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان