در نامه رئیس سازمان روانشناسی به معاون اول رئیس جمهور عنوان شد

افزایش نرخ کرایه و تعطیلی برخی مراکز روانشناسی

افزایش نرخ کرایه و تعطیلی برخی مراکز روانشناسی رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور طی نامه ای به معاون اول رییس جمهوری با اشاره به افزایش نرخ کرایه دفاتر و مراکز خدمات روان شناسی و مشاوره و نهایتاً خطر تعطیلی تعدادی از این مراکز، خواهان اعطای تسهیلات کم بهره به مراکز و دفاتر خدمات روان شناسی و مشاوره شد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره، محمد حاتمی رییس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره طی نامه ای به دکتر مخبر معاون اول رییس جمهوری خواهان اعطای تسهیلات کم بهره به مراکز و دفاتر خدمات روان شناسی و مشاوره شد.
در متن این نامه آمده است: احتراماً به سبب شرایط فشار روانی دوران کرونا نرخ اختلالات روانی – اجتماعی حالا بالا رفته است و مردم نیازمند خدمات روان شناسی و مشاوره و گفت و گو هستند. جهت استحضار بیش از ۹ هزار دفتر و مرکز خدمات روان شناسی و مشاوره تحت نظر این سازمان فعالیت می نمایند و در دوران کرونا خدمات بسیار بهادار ای به مردم داده اند. متأسفانه بدلیل افزایش نرخ کرایه دفاتر و مراکز و سایر مخارج بیش از ۳۰% این دفاتر و مراکز تعطیل شده و این مشکل درحال فزونی است.

در ادامه بیان شده است: عدم توجه به مسأله سلامت روان و پیشگیری خصوصاً در دوران پساکرونا در آینده خسارت هایی بمراتب بالاتر از دوران کرونا متوجه دولت و مردم می نماید. افزایش اختلالات روانی، سوگ پایدار و لطمه های روانی – اجتماعی، امنیت روان شهروندان به مخاطره و کارآمدی و راندمان ملی را می کاهد.

تقاضا دارد به عنوان یک اقدام عاجل حداقلی برای جلوگیری از تعطیلی مراکز و دفاتر دستور فرمائید در صورت امکان تسهیلات کم بهره برای این مراکز و دفاتر در نظر گرفته شود تا روان شناسان و مشاوران نقش تاریخی خودرا در وضعیت پساکرونا بتوانند در ذیل توجهات دولت مردمی به انجام برسانند.1401/04/29
21:28:55
5.0 / 5
211
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان