الهیان:

روش های گشت ارشاد نیاز به اصلاح دارد

روش های گشت ارشاد نیاز به اصلاح دارد نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه در ارتباط با موضوع حجاب و عفاف شان و کرامت زنان باید حفظ شود، اظهار داشت: روش های گشت ارشاد حتما نیاز به اصلاح دارد، اما این مساله منافاتی با لزوم برخورد نیروی انتظامی با هنجارشکنان و برهم زنندگان امنیت روانی مردم ندارد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، زهره الهیان در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی بیان نمود: انقلاب اسلامی و تفکر مقاومت امروز مسیر خودرا در قلب مسلمانان و ملت های آزاده جهان باز کرده است. امروز تفکر شهید سلیمانی و راه مقاومتی که امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری به ما آموختند در اقصی نقاط جهان از آفریقا تا آمریکای لاتین و تا آسیا به جریان افتاده است امروز رییس جمهوری در آمریکا لاتین رای می آورد که در بزرگداشت شهید سلیمانی توئیت می زند. امروز بین جوانان ونزوئلا و نیکاراگوئه «مرگ بر صهیونیست» و «زنده باد ایران» شعاری همیشگی است که اینها طلیعه ظهور توحید و حب دوده در قلب ملت های جهان است، ان شاءالله مقدمه نوین جهان اسلام و ظهور منجی عالم بشریت خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه ملت عزتمند ایران حدود ۴۰ سال است که در مقابل تهدید، تحریم و ترور اقتصادی ایستاده است، تصریح کرد: مقاومت و پایداری ملت ایران به رهبری امام خامنه ای الهام بخش ملت های آزاده جهان شده و اسکتبار جهانی را به ستوه آورده است. در این شرایط تجربه تلخ برجام نشان داد که مذاکرات نتیجه ای جز معطل کردن اقتصاد و شرطی کردن برای ما نداشته و امروز آمریکا در مذکرات دوحه نشان داد بنایی بر این ندارد که حقوق ملت ایران را به رسمیت بشناسد و مذاکرات انتفاع اقتصادی برای ملت ایران ندارد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم اضافه کرد: امروز شرایط بین الملل و عطش اروپا و آمریکا به انرژی سبب شده که غرب ناچار به خرید نفت از ایران باشد و در این شرایط به نظر می آید روند موجود نفعی به حال ملت ایران نخواهد داشت.
الهیان در ادامه اظهار داشت: احیای جسم بی جان برجام معجزه ای برای ملت ایران به بار نخواهد آورد. در این شرایط سیاست توازن مثبت با شرق و غرب و همسایگان برمبنای منافع ملی راهکاری است که دولت در پیش گرفته است که از این منظر باید از آقای رییسی تشکر و قدردانی کرد.
وی اظهار نمود: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران قدرت هسته ای به حساب می آید، البته از آن در راه صلح آمیز استفاده کرد، اما همین قدرت بازدارندگی هسته ای، اقتدار جمهوری اسلامی ایران را صدچندان کرده است. ایران اسلامی با ایران یک دهه قبل متفاوت می باشد و آمریکا و غرب بیش از ما نیاز به مذاکره با ایران اسلامی دارند، عصبانیت رژیم صهیونیستی و تحرکات وی در ایران ناشی از همین اقتدار ایران اسلامی است.
نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم ضمن اشاره به روز حقوق بشر اسلامی بیان نمود: بدون شک نظام حقوق بشر اسلامی، با نظام حقوق بشر غرب منطبق نخواهد بود که این مساله به علت تفاوت های اساسی در سه مقوله هستی شناسی، معرفت شناسی و انسان شناسی می باشد. وظیفه مسئولان در سه قوه درباب توجه به حقوق بشر اسلامی و باز کردن باب مفاهمه با سایر کشورها در این خصوص است. یادآور می شوم که نامه امام علی (ع) به مالک اشتر منشوری جامع از حقوق شهروندی است که باید در اتاق هر مسئولی نصب شود.
الهیان در ادامه با بیان نکاتی در مورد بورس و این که دولت آقای رئیسی و وزارت اقتصاد باید فکری به حال وضعیت نابسامان بورس بکنند، اظهار داشت: بازار سرمایه و بورس با فعالان چند ده میلیونی خود می تواند همچون نمادهای اقتصاد شفاف، پویا و مردم محور در کشور باشد که بعد از سپری کردن یک دوره خیلی مشکل در دولت گذشته به کانون توجه تبدیل شد، تا آنجا که کاندیداهای ریاست جمهوری همچون رییس جمهور، قول های جدی برای ساماندهی آن دادند، اما متاسفانه بعد از یک سال و اندی آن وعده ها حدودا هیچ کدام عملی نشد، نه شبکه آموزش بورس و نه ایجاد و بکارگیری ابزار نظارت و حکمرانی و نتیجه آن شد که بعد از این همه رشد سبد اقتصادی شرکت های حاضر در آن و گزارش های منتشره، کماکان به خلاف وضعیت بنیادی شرکت ها، شاخص بورس درحال ریزش و سبب سوخت پول سهامداران خرد و مردم است.
وی ضمن اشاره به نکاتی در بحث حجاب و عفاف و جنجال های اخیر پیرامون آن اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری در بیانات اخیر خود به درستی فرمودند مشخص نیست غربی ها که ۴۰ سال است ملت ایران را تحت شدیدترین تحریم ها قرار داده اند، امروزه چگونه مدافع حقوق و آزادی زن ایرانی شده اند. باوجود تبلیغات سنگین رسانه های بیگانه مقابل حجاب، غالب زنان ایرانی نسبت به حجاب و عفاف نگاه مثبت و اعتقادی راسخ دارند. نظرسنجی های مختلف نشان داده است که اکثریت زنان ایرانی به حجاب اعتقاد داشته ولی در حدود شرعی و نحوه پوشش تفاوت دیدگاه دارند، البته فراتر از بحث اعتقادی، حجاب یک الزام قانونی می باشد و همیشه قانون لازم الاجرا است.
نماینده مردم تهران تصریح کرد: شأن و کرامت زنان باید حفظ شود، روش های گشت ارشاد حتما نیاز به اصلاح دارد، اما این مساله منافاتی با لزوم برخورد نیروی انتظامی با هنجارشکنان و برهم زنندگان امنیت روانی مردم و اخلالگران سلامت اجتماعی ندارد. برای برخورد با هنجارشکنان همیشه از طرف مردم عزتمند و ارزشمدار به نمایندگان گوشزد شده است، پس ما در مجلس به دنبال تحقق راهکارهای اجرائی شدن قانون حجاب و عفاف که مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی است، هستیم.
الهیان در آخر اظهار داشت: رویکرد این مصوبه فرهنگ سازی، افزایش بینش و شناخت نوجوانان نسبت به حجاب است. ایجاد شناخت در مورد مساله حجاب و علت لزوم آن به ویژه برای نوجوانان و جوانان ما امری است که سال ها مغفول مانده و در این حوزه نقش آموزش و پرورش و سازمان های مردمی نقشی کلیدی است.1401/05/14
14:00:15
5.0 / 5
182
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , جوان , جوانان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان