گزارش جوان بین از فروش فیلم های روی پرده؛

تی تی در غیبت کمدی بالای جدول فروش ماند

تی تی در غیبت کمدی بالای جدول فروش ماند جوان بین: این هفته درحالی که هیچ فیلم تازه ای اکران نشد و آثار کمدی نیز به سبب ایام سوگواری از چرخه نمایش خارج شده بود، فیلم سینمایی «تی تی» به کارگردانی آیدا پناهنده در صدر پرفروش ها قرار گرفت.


به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، گیشه سینمای ایران در سومین هفته مردادماه در اثر تعطیلی سینماها به مناسبت ایام عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی، با افت مواجه گردید.
طبق اطلاعات سامانه مدیریت فروش و اکران سینما (سمفا) در این هفته از چهارشنبه ۱۲ مردادماه تا سه شنبه ۱۸ مردادماه، سینمای ایران در مجموع ۹۴ هزار مخاطب داشت که فروشی ۲ میلیارد و ۸۶۱ میلیون تومانی را برای آن رقم زد.
در این هفته فیلم های کمدی نمایشی نداشتند و در نیمی از هفته، سینماها بطور کامل تعطیل بود. در هفته سوم مردادماه تنها دو فیلم هناس و بدون قرار قبلی با افزایش میزان مخاطب و فروش مواجه گشتند و بقیه فیلم ها، اغلب بیش از ۶۰ درصد کاهش فروش را تجربه کردند.


فیلم تی تی به کارگردانی آیدا پناهنده که هفته گذشته برای اولین بار به بالای جدول فروش هفتگی رسیده بود، در این هفته هم با فروش ۲۶ هزار قطعه بلیت به ارزش یک میلیارد و ۶ میلیون تومان این جایگاه را حفظ کرد. حدود ۲۹ درصد مخاطبان این هفته سینمای ایران به تماشای تی تی نشستند و فروش کل این فیلم در این هفته به نزدیکی ۱۳ میلیارد تومان رسید.


فیلم سینمایی علف زار اثر کاظم دانشی با ۱۵ هزار مخاطب و ۵۹۶ میلیون تومان فروش دومین فیلم پرفروش این هفته لقب گرفت. این فیلم با سهم ۱۶ درصدی از کل مخاطبان هفته، حدود ۱۴ صندلی خودرا در هر سانس پر کرد. علف زار توانست در کل از ۱۶ میلیارد تومان عبور کند.


فیلم سینمایی هناس ساخته حسین دارابی با ۲۶ هزار مخاطب و فاصله ای اندک نسبت به تی تی دومین فیلم پرمخاطب هفته شد، اما با ۴۶۱ میلیون تومان فروش، در رتبه سوم گیشه قرار گرفت. این فیلم که با میانگین بهای بلیت ۱۸ هزار تومانی، ارزان ترین میانگین بهای بلیت را در این هفته داشت، در این هفته، با ۱۲۰ درصد افزایش مخاطب و ۷۰ درصد افزایش فروش مواجه گردید و در هر سانس، بیش از ۹۵ تماشاگر داشت. هناس در این هفته به فروش کل ۴ میلیارد تومانی رسید.


فیلم بدون قرار قبلی اثر بهروز شعیبی با فروش ۱۴ هزار قطعه بلیت به ارزش ۳۱۳ میلیون تومان، در رتبه چهارم گیشه قرار گرفت. بدون قرار قبلی در این هفته نسبت به هفته گذشته، ۱۹۹ درصد افزایش میزان مخاطب و ۱۱۷ درصد افزایش میزان فروش داشت. این فیلم توانست فروش کل خودرا به ۳ میلیارد تومان برساند.


فیم زالاوا ساخته ارسلان امیری با فروش ۴ هزار قطعه بلیت به ارزش ۱۷۰ میلیون تومان، پنجمین فیلم گیشه هفتگی سینماها در این هفته بود.

در رتبه ششم جدول فروش هفتگی نیز فیلم


به کارگردانی امیرحسین قهرایی قرار گرفت که با ۴ هزار مخاطب، ۱۳۱ میلیون تومان فروش داشت.
پس از این ۶ فیلم که مجموعا ۹۴ درصد مخاطبان سینما را در این هفته به خود اختصاص دادند، طلاخون، روز ششم، پیتوک، بی صدا حلزون، والدین امانتی، سگ بند، مجبوریم، روز صفر و پدر و دختر در رتبه های هفتم تا پانزدهم جدول فروش هفتگی قرار گرفتند.


منبع:

1401/05/19
22:35:05
5.0 / 5
344
تگهای خبر: فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان