تهیه كننده فیلم شب، داخلی، دیوار خطاب به خبرنگار رسانه معاند:

اگر به جای سوال های سیاسی در رابطه با سینما و فیلم بپرسید نتیجه بهتری می گیرید

اگر به جای سوال های سیاسی در رابطه با سینما و فیلم بپرسید نتیجه بهتری می گیرید به گزارش جوان بین، ایرنا- تهیه کننده فیلم شب داخلی دیوار خطاب به خبرنگار رسانه معاند اظهار داشت: شما اگر بجای سوال های سیاسی سوالاتی درباره ی سینما و فیلم در نشست های خبری بپرسید اساسا نتیجه بهتری خواهید گرفت.


به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به ونیز، علی جلیلوند تهیه کننده فیلم شب، داخلی، دیوار در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۲ بعد از نمایش این فیلم در نشست خبری خطاب به خبرنگار رادیو فردا یکی از رسانه های فارسی زبان معاند که سوال کرد در فیلم شب، داخلی، دیوار سخت گیری های امنیتی نشان داده می شود، عنوان کرد: شما اگر به جای سوال های سیاسی سوالاتی در رابطه با خود سینما و فیلم در نشست های خبری بپرسید بطور قطع نتیجه بهتری خواهید گرفت.
اگر بشر امید را در قلب و ذهنش نگهداری نکند از بین می رود
وحید جلیل وند بعد از نمایش فیلم شب، داخلی، دیوار در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۲ در نشست خبری با نماینده رسانه های حاضر در سالن اظهار داشت: امید در دنیای امروز بیشتر در ذهن آدم ها می تواند شکل بگیرد نه صرف در ایران بلکه در همه جای دنیا البته نسبت های آن با هم فرق دارد.
وی اضافه کرد: وقتی بامداد بیدار می شوید و رسانه ها و فضای مجازی را مرور می کنید یا در خیابان می آیید، همه چیز دست به دست می دهد تا شما را ناامید کند، به جهت اینکه زندگی را به کام شما تلخ کند و رنج هایتان را مضاعف کند.
کارگردان فیلم شب، داخلی، دیوار تصریح کرد: به گمانم اگر بشر امروز نتواند امید را در قلب و صندوق ذهنش نگهداری کند از دست می رود و از بین می رود، بنابراین این فیلم (شب، داخلی، دیوار) دائم میان حقیقت و خیال رفت و برگشت می کند، چونکه خیال امروز ما را زنده نگه می دارد.
خانواده ام را نمی دیدم و ایزوله بودم
دایان حبیبی بازیگر فیلم شب، داخلی، دیوار در این جلسه خبری اظهار داشت: من شاگرد آقای جلیلوند بودم و دو سال بود که در دفترشان کار می کردم. فیلم نامه را نخوانده بودم تا هم اکنون که دو سه سالی گذشته است و فقط یک مرتبه آنرا شنیدم.
حبیبی عنوان کرد: یک شب که دور هم جمع شدیم و آقای جلیلوند فیلم نامه را برای همه ما خواندند، گفت «همه به جز من بیرون بروند» بلافاصله رو به من گفت «قرار است نقش لیلا را تو بازی کنی» گفتم فهمیدم چون دیالوگ ها را دقیقاً عین لحن حرف زدن خودم نوشته بودند. بعد پرسید« خوشحالی؟» گفتم: نمی دانم.
بازیگر فیلم شب، داخلی، دیوار اظهار داشت: پس از چند بار نشستن و حرف زدن کارگردان فیلم اظهار داشت که «باید هم اکنون بروی و لیلا شوی». گفتم چطوری؟! گفت« دیگر این جا کار نمی کنی و باید زندگی لیلا (زندگی زن قصه) را زندگی کنی، از کارگری در ساندویچ فروشی و کار کردن در خانه مردم» از آن به بعد محل زندگی ام تغییر نمود و روابطم با خانواده ام قطع شد. دوستانی داشتم که با آنها زندگی و کار می کردم.
حبیبی توضیح داد: آقای جلیلوند همه چیز و شناسنامه این فرد را در ذهنش داشت و گفت «ایناها را باید در خودت پیدا کنی و بدانی چگونه زندگی می کنی». من از عطر تا کفش لیلا را پیدا کردم و مهمتر اینکه بچه ام را هم باید خودم پیدا می کردم.
وی اظهار داشت: با این فیلم ناگهان بمبی در زندگی ام افتاد، اولش سخت بود و نمی دانستم چه اتفاقی می افتد اما اندک اندک با آن خو گرفتم و پذیرفتم. خانواده ام را نمی دیدم و ایزوله بودم. یک مرتبه خواهرم را دیدم و از دیدن من تعجب کرد.

۶ ماه طول کشید تا دایانا حبیبی باردیگر خودش شود
وحید جلیلوند اظهار داشت: دایان پس از تمام شدن فیلم، حدودا یک سال طول کشید که هشت ماه آنرا به شیوه لیلا زندگی کرده است؛ لیلایی که در فیلم بوده است و ۶ ماه بعد از آن طول کشید تا برگردد و باردیگر خودش (دایانا) شود.
کارگردان فیلم شب، داخلی، دیوار اضافه کرد: یادم هست روزهای اول دایان می گفت «خانواده ام را نمی شناسم و نمی فهمم، در جمع حاضر می شوم اما نمی شناسم» البته پس از آن با تلاش خودش و باوری که داشت به جامعه بازگشت. یک روندی طول کشید دایانا شد لیلا و ۶ ماه طول کشید تا باردیگر دایانا شود.منبع:

1401/06/17
23:37:33
5.0 / 5
485
تگهای خبر: بازی , جامعه , خانواده , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان