مشاور عالی وزیر كشور در یزد؛

کاهش سرعت رشد جمعیت در ایران غیرمنطقی است

کاهش سرعت رشد جمعیت در ایران غیرمنطقی است جوان بین: به گزارش جوان بین، یزد مشاور عالی وزیر کشور در حوزه جمعیت با بیان اینکه کاهش سرعت رشد جمعیت در ایران غیرمنطقی است، اضافه کرد: در شرایط منطقی ایران باید شش درصد سالمند، ۲۴ درصد جمعیت زیر ۱۴ سال و حدود ۷۰ درصد جمعیت مولد داشته باشد و اگر به ساختار جمعیت توجه ویژه ای نشود، باختیم چون که در شرایط منطقی ایران باید شش درصد سالمند، ۲۴ درصد جمعیت زیر ۱۴ سال و حدود ۷۰ درصد جمعیت مولد داشته باشد.


«محمداسماعیل اکبری» در نشست قرارگاه پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت استان یزد که بامداد امروز در محل سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد، اظهار داشت: یزد به علت فهم بالای مردم و معنا گرا بودن شهروندانش به هیچ عنوان با دیگر استانها قابل قیاس نیست.
مشاور عالی وزیر کشور در بحث جمعیت ضمن اشاره به این مورد که کاهش سرعت رشد جمعیت در همه دنیا اتفاق افتاده است، اظهار داشت: این مورد در ایران بدون منطق انجام شده و نیازمند ساماندهی جدی است چون که رشد جمعیت در جهان۱.۰۱ درصد است و ما نبودیم که برای جمعیت خود تصمیم گرفتیم، بلکه دنیا بود که تصمیم گرفت رشد جمعیت را بکاهد.
پروفسور اکبری با بیان اینکه سرمایه انسانی لازمه بقای محیط زیست در نقاط مختلف جهان است، اظهار داشت: گرم شدن زمین که توسط برخی مطرح می شود و قصد دارند بنابراین مانع افزایش جمعیت شوند، حقیقت ندارد بنابراین تغییر شاخص ها برای ساماندهی جمعیت همچون الزامات اجرایی می باشد و این مهم باید هرچه زودتر در دستور کار مسؤلان حاکمیتی قرار گیرد.
مشاور عالی وزیر کشور با بیان اینکه سرعت کاهش جمعیت در ایران خیلی بیشتر از کشورهای مختلف دنیاست، تصریح کرد: به صورت مثال در انگلیس کاهش جمعیت حدود ۹۰ سال و آمریکا ۷۰ سال طول کشیده ولی در ایران کاهش جمعیت طی ۱۰ سال انجام شده است.
پروفسور اکبری خاطرنشان کرد: بر مبنای محاسبات انجام شده اگر مباحث جمعیتی به همین منوال صورت گیرد، تا ۲۰ سال آینده به علت رشد بسیار پایین تولد، قوم گیلک در کشور نخواهیم داشت.
وی ضمن اشاره به راه اندازی نخستین مرکز ناباروری کشور در استان یزد، اظهار نمود: ۵۰ درصد عامل ناباروری، مردان هستند که عامل خیلی از آنها با یک سری تشخیص های ساده پزشکی قابل حل است.
مشاور عالی وزیر کشور ضمن اشاره به اهمیت بیانات مقام معظم رهبری در مورد ساماندهی جمعیت کشور، اظهار داشت: اگر به ساختار جمعیت توجه ویژه ای نشود باختیم چون که در شرایط منطقی ایران باید ۶ درصد سالمند، ۲۴ درصد جمعیت زیر ۱۴ سال و حدود ۷۰ درصد جمعیت مولد داشته باشد.
پروفسور اکبری با بیان اینکه بر مبنای بررسی های انجام سالانه حدود ۵۳۰ هزار مورد سقط جنین عمدی به علل مختلف در ایران صورت می گیرد، اظهار داشت: این مهم با قید فوریت باید ساماندهی و مدیریت شود.
منبع:

1401/09/03
16:38:02
5.0 / 5
227
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان