معاون بهزیستی استان تهران اعلام كرد

بیش از ۲۰۰ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی تهران

بیش از ۲۰۰ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی تهران جوان بین: معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران با اعلان اینکه بیش از 3500 معلول ضایعه نخاعی و بسترگرای تحت پوشش بطور مستمر نیازمند لوازم بهداشتی و تجهیزات توانبخشی هستند، از خیران درخواست نمود که برای تهیه این لوازم ضروری با بهزیستی مشارکت کنند.


یوسف رضایی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به این که بیش از ۲۰۰ هزار فرد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی استان تهران است، اظهار داشت: از میان مددجویان، بیش از ۷۳ هزار نفر یارانه بگیر هستند و تعدادی از آنها به سبب دارا بودن ضایعه نخاعی یا معلولیت شدید و خیلی شدید حق پرستاری هم دریافت می کنند.

به گفته ی ایشان، بیش از ۳۵۰۰ معلول ضایعه نخاعی و بسترگرای تحت پوشش بهزیستی استان تهران به سبب شرایطشان بطور مستمر نیازمند دریافت لوازم بهداشتی و تجهیزات توانبخشی هستند.

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران اشاره کرد: سال قبل ۳۶ میلیارد تومان جهت تامین تجهیزات توانبخشی مددجویان هزینه شد و این درحالیست که این وسایل کمتر از میزان استاندارد و نیاز واقعی آنها بوده است. از ین جهت، افرادی که در اختصاص اعتبارات نقش دارند باید بطور ویژه به بهزیستی توجه بیشتری داشته باشند.
وی افزود: با عنایت به بالا رفتن قیمت تجهیزات توانبخشی و بهداشتی و هزینه های بالای این اقلام، به شدت به مشارکت خیران برای تهیه این لوازم ضروری نیاز داریم. آن چه که بهزیستی ماهانه به عنوان مستمری یا حق پرستاری به مددجویان پرداخت می کند تنها درصد کمی از نیازهای گوناگون معلولان را برطرف می کند.

رضایی افزود: بااینکه نیاز مددجویان به لوازم بهداشتی و تجهیزات توانبخشی در افراد متفاوت می باشد اما لوازمی همچون سوند نلاتون، کیسه ادرار، تشک امواج و پوشینه همچون موارد مهم و ضروری بیماران بسترگرا و افراد دارای ضایعه نخاعی است و استفاده نکردن از این ضروریات سبب ایجاد مشکلات بالینی، زخم بستر و در بعضی موارد منجر به فوت خواهد شد.

وی با اعلان اینکه خیران در پرداخت کمک های نقدی دغدغه دارند، اظهار داشت: خیران می توانند از واحدهای توانبخشی ادارات بهزیستی شهرستان یا استان خود فهرست اقلام موردنیاز را دریافت و خودشان نسبت به تامین این اقلام اقدام نمایند.
1402/03/13
15:28:25
5.0 / 5
215
تگهای خبر: بهداشت , بهزیستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان