اختراعاتی که نمی دانستید به دست زنان انجام شدند!

اختراعاتی که نمی دانستید به دست زنان انجام شدند! جوان بین: به گزارش جوان بین، روزیاتو نوشت: کرکن که یک زن ثروتمند آمریکایی بود به دنبال دستگاهی بود که بتواند ظرف ها را سریع تر از خدمتکارانش بشورد. او پس از به ثبت رساندن اختراعش، ماشین ظرفشویی خویش را به رستوران ها و هتل ها معرفی نمود. کاکرن بعدها برای تولید ماشین های ظرفشویی اش یک شرکت تأسیس کرد که در نهایت به شرکت آمریکایی معروف KitchenAid بدل شد.


شاید ندانید که خیلی از چیزهایی که هر روز از آنها استفاده می نماییم اختراع زنان بوده اند.
آکواریوم شیشه ای آکواریوم های شیشه ای در سال ۱۸۳۲ به دست جین ویلپرو-پاور اختراع شد.
ویلپرو-پاور که یک طبیعت شناس و دانشمند بیولوژی دریایی فرانسوی بود، نخستین آکواریوم شیشه ای را برای مساعدت با تحقیقاتش درباره ی ی موجودات آبزی کرد. او با این اختراع پی برد که اختاپوس های گونه ی Argonauta argo صدف شان را خودشان درست می کنند، نه مانند خرچنگ های هرمیت که صدف شان را از موجودات دیگر به دست می آورند.
اختراع ویلپرو-پاور هنوز بسیار باارزش شمرده می شود.
دستگاه بستنی ساز هندلی نانسی جانسون نخستین دستگاه بستنی ساز هندلی را در سال ۱۸۴۳ اختراع کرد.
اختراع این زن آمریکایی در سال ۱۸۴۳ به ثبت رسید که حدودا ۱۰۰ سال قبل از اختراع فریزرهای امروزی بود.
زیر اتویی زیر اتویی امروزی به دست سارا بون اختراع شد که یک خیاط آفریقایی آمریکایی در قرن نوزدهم بود.
تا قبل از اختراع بون، لباس ها بر روی یک تخته ی چوبی که بر روی دو صندلی قرار می گرفت، اتو زده می شد. بون می خواست چیزی اختراع کند که لباس ها روی آن صاف اتو شوند و مانند تخته ی چوبی ردی روی آنها باقی نماند.
بون با اختراع زیر اتویی به یکی از نخستین زنان آفریقایی آمریکایی بدل شد که اختراع آنها به ثبت رسید.
پله های اضطراری با ظهور ساختمان های بلند که به وقوع مرگ های بر اثر حریق انجامید، آنا کانلی به ایده ی ساخت پله های اضطراری رسید.
اختراع این زن آمریکایی که در سال ۱۸۸۷ صورت گرفت، این امکان را برای مردم فراهم نمود تا از حریق ها بگریزند و از ساختمانی به ساختمانی دیگر بروند و علاوه بر این، بوسیله یک پلکان فولادی از ساختمان های بالا بروند.
این اختراع برای آتش نشان ها هم بسیار کمک کننده بود، چون می توانستند با پله های اضطراری می توانستند بدون ورود به ساختمان تجهیزات اطفاء آتش سوزی خودرا بالا ببرند.
قایق های نجات تاشو قایق های نجات تاشو که اختراع ماریا بیزلی بودند، انقلابی در ایمنی سفرهای میان اقیانوسی ایجاد کردند.
بیزلی اختراع خودرا در سال ۱۸۸۰ به ثبت رساند، گرچه قبل از آن هم یک کارآفرین و مخترع شناخته شده ی آمریکایی بود. قایق های نجات وی در مقایسه با قایق های نجات چوبی سنتی که از آنها در مسافرت نافرجام کشتی تایتانیک استفاده شده بود، جای کمتری اشغال می کردند و هر قایق ظرفیتی حداکثر ۴۷ نفری داشت.
برخی ادعا کرده اند برای نجات مسافران کشتی تایتانیک از قایق های نجات بیزلی استفاده شده بود، اما دیوید اِچ. کراپلی، نویسنده ی کتاب «تاریخ خلاقیت زنان» (A History of the Creativity of Women) این ادعا را در اثر خود رد کرده است.
تایتانیک ۴ قایق نجات داشت، اما به قول کراپلی اندکی قبل از غرق شدن این کشتی تنها ۲ عدد از طراحی بیزلی عرضه شده بود.
ماده دفع کننده کوسه ماده دفع کننده ی کوسه توسط جولیا چایلد اختراع شد که یک آشپز مشهور آمریکایی بود.
جولیا چایلد بعد از اخراج از شغل خود در واحد تبلیغات یک شرکت تولید مبلمان خانگی و قبل از رفتن بدنبال کار آشپزی، به واشنگتن دی. سی. نقل مکان کرد.
در آنجا بصورت داوطلبانه به عنوان دستیار پژوهش در اداره ی خدمات راهبردی مشغول کار شد که یک آژانس اطلاعاتی دولتی تازه تأسیس بود و در نهایت به سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا یا همان سی آی اِی بدل شد.
چایلد در زمان فعالیتش در این سازمان یک ماده دفع کننده ی کوسه تولید کرد.
ماشین ظرفشویی جوزفین کاکرن نخستین ماشین ظرفشویی با موفقیت تجاری را در دهه ی ۱۸۸۰ اختراع کرد.
کرکن که یک زن ثروتمند آمریکایی بود بدنبال دستگاهی بود که بتواند ظرف ها را سریع تر از خدمتکارانش بشورد. او پس از به ثبت رساندن اختراعش، ماشین ظرفشویی خودرا به رستوران ها و هتل ها معرفی نمود. کاکرن بعدها برای تولید ماشین های ظرفشویی اش یک شرکت تأسیس کرد که در نهایت به شرکت آمریکایی معروف KitchenAid بدل شد.
برف پاک کن خودرو یک زن آمریکایی به نام مری اندرسون بعد از بازدید از نیویورک در یک روز برفی در سال ۱۹۰۲ به ایده ی ساخت برف پاک کن های خودرو رسید.
اندرسون آن روز در شهر نیویورک با یک خودرو مشغول رانندگی بود. پس از آن که متوجه شد بارش برف موجب ترافیک شده، از آنجا که آن زمان هیچ راه مؤثری برای پاک کردن شیشه های خودرو ها وجود نداشت، ایده هایی برای ساخت نوعی برف پاک کن در ذهنش شکل گرفت.
اندرسون اختراع خودرا در سال ۱۹۰۳ تحت عنوان «دستگاه پاک کننده ی پنجره» به ثبت رساند.
227227منبع:

1402/04/21
20:31:45
5.0 / 5
335
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان