وزیر كشور در جمع خبرنگاران در وین:

بیش از ۹۰ درصد گردش مالی مواد مخدر در سیستم های كشورهای غربی انجام می گردد

بیش از ۹۰ درصد گردش مالی مواد مخدر در سیستم های كشورهای غربی انجام می گردد جوان بین: وزیر كشور با اشاره به تاكید مقامات سازمان ملل در اجرای قوانین مربوط به پولشویی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در این رابطه اقدامات خوبی داشته است اما سوال ما این است كه با عنایت به اینكه بیش از ۹۰ درصد گردش مالی مواد مخدر در سیستم های كشورهای غربی انجام می گردد اگر درست می گویند باید در این كشورها جلوی این گردش مالی را بگیرند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر كشور در حاشیه شصت و یكمین اجلاس كمیسیون مواد مخدر سازمان ملل در جمع خبرنگاران تصریح كرد: در دیدار با معاون دبیركل سازمان ملل مرتبط با موضوعات منطقه به خصوص افزایش تولید مواد مخدر در افغانستان كه بر مبنای آمارها به ۹۰۰۰ تن رسیده بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

وی در ادامه اضافه كرد: در این دیدار قرار شد سازمان ملل همكاری بیشتری با جمهوری اسلامی ایران بعنوان كشوری كه پیشانی مقابله و مبارزه با مواد مخدر است، داشته باشد. همینطور درباره اجرای طرح معیشت جایگزین و توسعه پایدار در افغانستان بحث و تبادل نظر صورت گرفت، طرحی كه ایران و افغانستان آن را تهیه كردند و سازمان ملل هم باید نماینده تام الاختیار خویش را معرفی نماید تا آن را اجرایی نماییم كه قرار شد این كار از سوی آنها زودتر صورت گیرد.
وزیر كشور تصریح كرد: فروش مواد مخدر در فضای مجازی طبق آمارهای جهانی ۵۰ درصد رشد داشته همینطور اعتیاد زنان بر مبنای همین آمار ۲۵ درصد افزایش نشان داده است كه همه اینها خطرات جدی برای تمام كشور ها دارد.
رحمانی فضلی با اشاره به اینكه طبق گفته های معاون دبیركل سازمان ملل، ایران به تنهایی ۴ برابر سایر كشورها انواع مواد مخدر كشف می كند كه از جمهوری اسلامی ایران بدلیل اقدامات انجام شده تقدیر و تشكر كردند، اظهار داشت: همكاری های سه جانبه ایران، افغانستان و پاكستان در قالب jpc كه مورد نظر معاون دبیركل سازمان ملل هم بوده باید تقویت شود.
وی ادامه داد: آنها قول دادند كه حمایت بیشتری را در سطح بین المللی از نظر سیاسی، مقررات و قوانین، تجهیزات و كمك های اطلاعاتی داشته باشند از جانب دیگر ما از آنها كمك مالی نخواستیم چون تا كنون چنین كاری نكرده اند و در آینده هم انجام خواهند داد اما در حوزه كمك های اطلاعاتی كه بحث مهمی در زمینه مقابله و مبارزه است تاكید داشته و داریم.
وزیرر كشور تصریح كرد: در زمینه پولشویی هم همواره سفارش می كنند كه اقدامات مربوط به پولشویی را اجرا نماییم كه جمهوری اسلامی ایران در این رابطه اقدامات خوبی داشته است اما سوال ما این است كه با عنایت به اینكه بیش از ۹۰ درصد گردش مالی مواد مخدر در سیستم های كشورهای غربی انجام می گردد اگر درست می گویند باید در این كشورها جلوی این گردش مالی را بگیرند و سرنخ های افرادی كه از فروش و تولید مواد مخدر تجارت می كنند به ما بدهند اما تابحال اطلاعات یك مورد هم عرضه نشده است.
1396/12/22
16:51:46
5.0 / 5
4713
تگهای خبر: فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان