هفت سینی پربركت در كنار كودكان

هفت سینی پربركت در كنار كودكان جوان بین: آیین هفت سین بركت جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی(ع)، همزمان با لحظه تحویل سال ۹۷ در كنار كودكان محلات حاشیه در سراسر كشور برگزار گردید.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، جمعیت مستقل امداد دانشجویی مردمی امام علی(ع)، از سال 89 با طراحی طرح "هفت سین بركت"، مراسم تحویل سال نو را كه یكی از آیین های مهم كشور است در كنار كودكان صدمه دیده، كودكان كار، محروم و بازمانده از تحصیل و... برگزار می نماید. آغاز این طرح سال 89 در محله دروازه غار بود و هدف از اجرای آیین های ملی مانند این آیین، حضور مردم در كنار كودكان صدمه دیده و توجه ویژه به كودكان ساكن در محلات حاشیه شهرها است.
این جشن با اجرای برنامه های شاد و مفرح همراه با موسیقی برای كودكان آغاز و با صرف غذا و پذیرایی ادامه می یابد. به قول ی برگزار كنندگان این مراسم تمامی هزینه های آن با استفاده از خیرین مردمی تامین می گردد. در انتها این مراسم آیین تحویل سال جدید همراه با حضور كودكان و خواندن دعا برگزار می گردد.

كودكان مناطق حاشیه معمولا دركی و آشنایی خاصی از برگزاری آیین نوروز نداشته و به صورت كلی محروم از این آیین فرهنگی سنتی بوده اند كه این مهم در كنار داوطلبان و فعالان اجتماعی و خیرین تحقق می یابد.

به گفته یكی از اعضای فعال جمعیت امام علی: « زمانی كه ما از آیین نوروز با بچه ها صحبت می كردیم جواب می شنیدیم كه نوروز یعنی وقتی كه صورتم را سیاه می كنم و حاجی فیروز می شوم؟! این بچه ها به كلی محروم و جدا افتاده از اتفاقات جامعه اند و در هر آیینی حاشیه ی آن را می سازند»

در ادامه مریم محجوبیان، مسئول طرح هفت سین بركت بیان كرد: امسال مراسم سال نو ۱۳۹۷ ویژه ی كودكان صدمه دیده، كودكان كار، محروم و بازمانده از تحصیل در قالب طرح "هفت سین بركت" روز 29 اسفند ماه از ساعت 16 تا ساعاتی بعد از تحویل سال توسط اعضای جمعیت امام علی (ع) برگزار گردید.

مسئول برگزاری آیین "هفت سین بركت" در ادامه اظهار داشت: این طرح در تهران با حضور بیش از ۱۰۰۰ نفر از كودكان ساكن در محلات حاشیه اعم از مولوی، شوش، شهرری، پاكدشت، دروازه غار، و خاك سفید و كودكان كم توان برگزار گردید.

این طرح همینطور به صورت همزمان در شهرهای اصفهان، شیراز٬ كرمانشاه، ایلام، آمل، گرگان، قم، مشهد، البرز و سازی هم برگزار شده است.
همچنین این آیین در مناطق زلزله زده استان كرمانشاه در دو بخش برگزار گردید كه یك بخش از این جشن در كنار مردم زلزله زده سرپل ذهاب بود و دیگری برای كودكان تحت پوشش خانه های ایرانی كرمانشاه.

محجوبیان در انتها اضافه كرد: در ماه اسفند زمانی كه تمام كودكان و خانواده هایشان لباس نو تهیه می كنند ما هم بر آن شدیم تا برای فرزندانمان، لباس نو تهیه نماییم. در همین راستا برای بیش از ۳۰۰۰ كودك تحت پوشش جمعیت امام علی در سراسر ایران لباس عید تهیه و همینطور اقلام مورد نیاز خانواده های نیازمند در مناطق حاشیه تأمین شد.

بر اساس گزارش روابط عمومی جمعیت امام علی، تمامی كودكان حاضر در جشن هفت سین بركت با لباس های نوی هدیه شده توسط خیرین جمعیت امام علی حاضر بوده و سال نو را كنار خیرین و اعضای جمعیت امام علی جشن گرفتند و سال جدید را با شادی و سرور شروع كردند.1397/01/09
11:14:25
5.0 / 5
5053
تگهای خبر: خانواده , دانشجو , كودكان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان