اجبار قانونی برای بیمه اتباع خارجی

اجبار قانونی برای بیمه اتباع خارجی جوان بین: تمامی اتباع خارجی كه در كشور اقامت قانونی دارند حق برخورداری از خدمات و تعهدات تامین اجتماعی را دارند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، استفاده از نیروی كار خارجی در تمامی كارگاهها، مشمول قانون تامین اجتماعی است و برای بیمه اتباع خارجی اجبار قانونی وجود دارد.
اتباع خارجی كه به صورت قانونی در كشور مشغول به كار هستند و پروانه اشتغال دارند اگر در كشور خود بیمه باشند و آن كشور عضو مقاوله نامه شماره ۱۹ بین المللی كار باشد، فقط ۳ درصد حقوق فرد برای بیمه حوادث حین كار دریافت می گردد و اگر در كشور خود بیمه نباشند، ۲۷ درصد حق بیمه توسط سازمان تأمین اجتماعی دریافت می گردد و این افراد از تمامی خدمات تامین اجتماعی بجز بیمه بیكاری برخوردار می باشند.
اتباع خارجی مجاز از بدو آغاز به كار، حق برخورداری از خدمات و تعهدات تامین اجتماعی را دارند و هیچ فرقی بین اتباع خارجی و ایرانی در كشور جهت برخورداری از خدمات تامین اجتماعی وجود ندارد و آنان با داشتن پروانه یا كارت كار و فعالیت در كارگاه های مشمول قانون تأمین اجتماعی مشمول بیمه الزامی هستند و كارفرمایان موظف به ارسال لیست آنان و پرداخت حق بیمه مربوطه هستند و در صورت خودداری كارفرما، سازمان تأمین اجتماعی با انجام بازرسی، نسبت به احقاق حقوق اتباع فوق اقدام می كند.
علاوه بر اجرای پوشش بیمه الزامی در مورد اتباع خارجی، بیمه حرف و مشاغل آزاد، زنان خانه دار، طلاب، اختیاری و توافقی این گروه هم امكان پذیر است و تمامی اتباع خارجی دارای كارت اقامت معتبر و مجوز اشتغال همانند سایر ایرانیان می توانند از تمام مزایا و خدمات تأمین اجتماعی استفاده كنند.
بر اساس گزارش اداره كل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، گفتنی است، كارفرمایان می توانند برای بیمه كارگران غیر ایرانی با در دست داشتن مداركی مانند روادید، گذرنامه و مجوز اشتغال نیروهای خود به شعب تامین اجتماعی رجوع كنند و با تكمیل فرم و پرسشنامه و همینطور پرداخت حق بیمه نسبت به بیمه آنان اقدام نمایند.1397/01/17
14:07:00
5.0 / 5
5265
تگهای خبر: بیمه , خدمات , كارفرما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان