ادامه فعالیت با شعار جازموریان تنها نیست ؛

از پیگیری درمان بیماران تا گرفتن شناسنامه و تولید شغل

از پیگیری درمان بیماران تا گرفتن شناسنامه و تولید شغل جوان بین: یك فعال اجتماعی اظهار داشت: در ابتدای مهرماه جاری هشت نفر از بچه هایی كه برای آنها شناسنامه گرفته بودیم، به مدرسه رفتند.


"سروش صلواتیان" كه كار خویش را با شعار "جازموریان تنها نیست" شروع كرده و از چند ماه قبل در جنوب كرمان كار می كند در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار نمود: در تابستان 18 بیمار را برای درمان به تهران بردیم كه در مجموع تابحال 46 بیمار را درمان كردیم و گاها روند درمانی آنها ادامه دارد و برای بار چهارم به تهران می روند.

وی ادامه داد: تلاش می نماییم پزشكانی پیدا نماییم كه ویزیت و درمان را مجانی انجام دهند و انتقال بیماران هم به صورت مجانی انجام می گردد.

صلواتیان با اشاره به اینكه موارد بحرانی را به تهران منتقل می نماییم، خاطرنشان كرد: دو مورد بیمار داشتیم كه نیازمند به پیوند قلب و ریه بودند كه در تهران كار را دنبال كردیم و از جانب چند پزشك اعلام گردید كه كار پیوند و عمل شدنی نیست و برای آنها دستگاه اكسیژن ساز خریدیم اما متاسفانه یكی از بیماران كه دختر 14 سال ای بود پس از چند روز فوت شد در حالیكه اگر دو سال قبل عمل قلب باز برایش انجام می شد این وضعیت به وجود نمی آید.

ایشان در ادامه با اشاره به اول مهرماه و بازگشایی مدارس اضافه كرد: با همكاری خیران و كمك هایی كه جمع كردیم، 2500 كیف و بسته لوازم التحریر بین بچه های منطقه جنوب شرقی جازموریان و تا نزدیكی سیستان و بلوچستان در منطقه فنوج و حوالی آن، رمشك و سولان توزیع شد ضمن آنكه در ابتدای مهرماه جاری هشت نفر از بچه هایی كه برای آنها شناسنامه گرفته بودیم، به مدرسه رفتند.

این فعال اجتماعی در ادامه با اشاره به دیگر فعالیت های صورت گرفته در منطقه جازموریان اظهار نمود: با عنایت به اینكه خیلی از منازل روستاها سرویس بهداشتی ندارند، در سه روستای منطقه سولان 50 چشمه سرویس بهداشتی در دست ساخت است و 50 مورد دیگر هم در ادامه كار خواهیم ساخت.

وی با اشاره به آغاز فعالیت های اشتغالزایی در حاشیه جازموریان اضافه كرد: چند ماه قبل یك دستگاه چرخ خیاطی (مخصوص سوزن دوزی) خریداری نموده و یك خانم را آموزش دادیم كه اجناس تولیدی را خریداری و در تهران نمایشگاه برپا خواهیم كرد و تلاش می نماییم تا چند وقت دیگر افراد بیشتری را آموزش داده و كارگاه راه اندازی نماییم.

صلواتیان اظهار داشت: همینطور صنایع دستی منطقه را از تولیدكنندگان خریداری نموده و در نمایشگاه تهران عرضه خواهیم كرد كه سود حاصل از فروش نمایشگاه برای تامین جهیزیه و رفع مشكلات خانواده ها هزینه می گردد.

وی خاطرنشان كرد: در رودبار كارگاه آبلیموگیری بوجود آورده و تامین مالی را انجام دادیم كه خرید لیمو و آبلیموگیری انجام می گردد و در مورد دیگر دستگاه میوه و سبزی خشك كن صنعتی هم خریداری شده كه در منطقه مورد استفاده قرار می گیرد.

این فعال اجتماعی خاطرنشان كرد: در بحث سوزن دوزی و كارگاه آبلیموگیری به صورت مستقیم 16 نفر مشغول به كار شدند و در ساخت سرویس های بهداشتی هم 20 نفر مشغول هستند.

وی در انتها با اشاره به مشكلات منطقه جازموریان بیان كرد: ما دو نفر به صورت ثابت هستیم و با كمك های خرد و مردمی كار می نماییم و در صورتیكه امكانات و بودجه باشد فعالیت های بیشتری می توانیم انجام بدهیم.1397/07/08
10:34:17
5.0 / 5
4395
تگهای خبر: آموزش , بحران , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان