گروه درمانی، روشی موثر در درمان اضطراب

گروه درمانی، روشی موثر در درمان اضطراب جوان بین: محققان دریافتند كه گروه درمانی، روشی موثر برای درمان اضطراب در جوانان است.


به گزارش جوان بین به نقل از مدیكال اكسپرس، بر مبنای نتایج مطالعات جدید محققان دانشگاه آكسفورد در انگلستان، گروه درمانی رفتاری( CBT) می تواند بهترین انتخاب برای درمان اختلالات اضطراب در نوجوانان و جوانان باشد.
CBT، درمانی برای افراد است كه به آنها كمك می نماید با صحبت كردن و تولید تغییرات مثبت به روشی تفكر و رفتار كنند كه بتوانند مشكلات خویش را مدیریت كنند.
این روش، برای درمان اضطراب و افسردگی و همینطور سایر مشكلات روانی و جسمی در بزرگسالان قابل استفاده می باشد و به آنها برای مقابله با مشكلات به روشی مثبت كمك می نماید تا مشكلات را به اجزای كوچكتر تقسیم و سپس به تدریج آنها را حل كنند.
بررسی های جدید نشان داده است كه گروه درمانی رفتاری CBT، در كاهش علائم اضطراب، نسبت به سایر روان درمانی ها به صورت معناداری موثرتر و شرایط درمان قابل كنترل است.
این روش درمانی (CBT) به فرد كمك می نماید تا درك بهتری از مسائلی كه باعث عدم تعادل می شوند پیدا كنند.

از این درمان برای ترس از مكان های شلوغ، ترس اجتماعی، استرس، پرخوری، افسردگی، اختلال پس از حادثه، اختلال دوقطبی، جنون و اختلالات وسواسی الزامی استفاده می گردد.

اعتقاد بر این است روان درمانی كه به شكل گروهی عرضه می شود، عموما نتایج بهتری برای بیماران به همراه دارد، چونكه آنها با محرك های اجتماعی و تعامل بیشتر، مواجه خواهند شد.

این مطالعه در میان 7000 شركت كننده انجام و مشخص شد كه این روش در بهبود كیفیت زندگی و عملكرد نوجوانان و جوانان، به صورت قابل توجهی موثر است.

گروه درمانی، روشی از روان درمانی است كه در آن یك یا چند درمانگر، بیماران را در یك گروه درمان می كنند. در این روش افراد منتخب در گروه هایی دسته بندی می شوند. این گروه ها به وسیله یك یا چند درمان گر آزموده هدایت می شوند. تحت نظارت درمان گر و در نتیجه تعامل، اعضای گروه در روند تولید تغییرات شخصیتی به یكدیگر كمك می كنند.


1397/08/13
12:20:50
5.0 / 5
5042
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان