در حوزه زنان و خانواده به سمت ملی شدن طرح های اجرا شده پیش می رویم

در حوزه زنان و خانواده به سمت ملی شدن طرح های اجرا شده پیش می رویم جوان بین: معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، اظهار داشت: در حوزه زنان و خانواه به سمت ملی شدن طرح های اجرا شده پیش می رویم.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، اطهره نژادی عصر روز گذشته (چهارشنبه) در حاشیه بازدید از انجمن همیاران سلامت خمینی شهر در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار بالای "ان جی او"ها و خیران شهرستان خمینی شهر، در مورد این انجمن، اظهار نمود: این انجمن بیشتر از ۱۰ سال سابقه دارد و عده ای از زنان سرپرست خانوار را به اشتغال رسانده است. از منظر برنامه ریزی جای خرسندی دارد كه هر چقدر دولت برای حل مشكلات تلاش می كند، جامعه مدنی هم در راه توسعه متوازن و پایدار تلاش و حركت می كند.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان نهاد ریاست جمهوری با عرضه پیشنهاد انتخاب خمینی شهر بعنوان پایلوت طرح توان افزایی جامعه مدنی بخصوص حوزه زنان و خانواده استان، اظهار نمود: با عنایت به پتانسیل های بالای شهرستان خمینی شهر پیشنهاد دادیم كه این شهرستان بعنوان پایلوت طرح توان افزایی جامعه مدنی بخصوص در حوزه زنان و خانواده و همین طور سایر حوزه های اجتماعی مدنظر قرار گیرد و ما هم قول همكاری بخش دولتی و خصوصی را در این زمینه داده ایم.

نژادی در مورد روند اجرای طرح توان افزایی اظهار داشت: امروز در واقع پیشنهاد كلی طرح عنوان شد و همكاران ما در استانداری بررسی های بیشتری را روی این طرح انجام خواهند داد و با عنایت به اطلس های آماری كه یكی از آن اطلس ها توسط معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری تهیه شده، متوجه می شویم كه در كدام حوزه ها بیشتر لزوم دارد كه توان افزایی جامعه مدنی شكل بگیرد و باید بر یك مبنای علمی حركت نماییم. خوشبختانه فرماندار خمینی شهر هم اطلس جغرافیایی این شهرستان را تهیه كرده است و نتایج آنرا اعلام خواهد نمود.

وی با بیان رقم ۲ میلیون و ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار نفری تعداد زنان سرپرست خانوار در زمان تدوین برنامه ششم توسعه در كشور، اظهار داشت: البته هر زن سرپرست خانواری در دامنه نیازمندهای ما قرار نمی گیرد؛ چون امكان دارد زن سرپرست خانواری از نظر مالی توانمند باشد و این آمار به صورت كلی نشان دهنده تعداد كسانی كه باید در زمره برنامه ریزی ها قرار گیرند، نخواهد بود. منظور ما زنان سرپرست خانواری است كه یا باید تحت پوشش بیمه و یا اینكه در حمایت های خاص دستگاه ها در اولویت قرار گیرند.

نژادی در مورد مشاركت های اقتصادی و توسعه معاونت برنامه ریزی و هماهنگی امور زنان اظهار داشت: در دو بخش دولتی و جامعه مدنی همكاری می نماییم. در همكاری با جامعه مدنی از "ان جی او"هایی چون انجمن همیاران سلامت حمایت می گردد كه زنان را از مرحله توان افزایی، آموزش و تا رسیدن به محصولات به بازار كمك كنند و این بخشی است كه مشاركت اقتصادی زنان را به دنبال خواهد داشت.

وی اضافه كرد: اگر این پروژه های كوچك در تمام استان ها و برخی شهرستان های كشور اجرا شود و دستگاه ها هم از آن حمایت كنند، یك پروژه بزرگ و ملی خواهد شد. در بخش دولتی هم پیگیری می نماییم كه هر دستگاهی در حوزه وظایف عملكردی در بخش اشتغال بخصوص وزارت كار، زنان سرپرست خانوار را مدنظر داشته باشد.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان نهاد ریاست جمهوری، تصریح كرد: در حوزه زنان و خانواه به سمت ملی شدن طرح های اجرا شده پیش می رویم و خبر خوش این ست كه در برنامه ششم توسعه برای نخستین بار وظیفه نظارتی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در ماده ۱۰۱ درج شده است. پس می توانیم تك تك دستگاه های اجرایی كشور را از منظر یك ناظر ارزیابی نماییم و ببینیم كه در جهت تحقق عدالت جنسیتی چه میزان به وظایف شان عمل می كنند و این نقطه قوت بسیار بزرگی برای جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، انجمن همیاران سلامت خانواده شهرستان خمینی شهر از سال ۸۳ فعالیت خویش را شروع كرده و در جهت توانمندسازی زنانی كه به هر دلیلی سرپرستی خانواده را بر عهده دارند، تلاش می كند.1397/08/24
22:45:42
5.0 / 5
4561
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بیمه , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان