پیشنهاد جدید بهزیستی در مورد بیمه اعتیاد

پیشنهاد جدید بهزیستی در مورد بیمه اعتیاد جوان بین: معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی كشور پیشنهاد سازمان درباره چگونگی تخصیص اعتبار 98 «بیمه اعتیاد» را شرح داد.


فاطمه عباسی در گفت گو با ایسنا، درباره وضعیت بیمه اعتیاد در بودجه سال ۹۸ اضافه كرد: سازمان بهزیستی در مورد تغییر روند تخصیص منابع مالی بیمه اعتیاد به مجلس شورای اسلامی نامه ای فرستاده است. همینطور در جلسه ای با حضور كمیسیون اجتماعی و فراكسیون امید شركت و درباره تخصیص بخشی از بیمه اعتیاد به سازمان بهزیستی پیشنهاداتی عرضه كردد.
وی اظهار داشت: پیشنهاد سازمان بهزیستی این است كه بخشی از منابع بیمه اعتیاد كه در بودجه منظور شده اما به علت عدم وجود اوراق هویتی برخی معتادان امكان پانتشاررداخت آن از جانب بیمه وجود ندارد، در قالب یارانه در اختیار سازمان بهزیستی قرار گیرد تا آنرا به كمپ های درمان اعتیاد پرداخت كند.
معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی كشور با اشاره به كمبود بودجه سازمان بهزیستی در حوزه ساماندهی معتادان و درمان در كمپ های درمان اعتیاد اظهار نمود: منابع مالی پرداخت شده به كمپ های درمان اعتیاد قبلا در قالب یارانه بود، اما از سالی كه مبحث بیمه اعتیاد عنوان شد، یارانه مراكز درمان خصوصی را قطع كردند، این درحالیست كه بیمه اعتیاد هنوز با این مراكز قراردادی نبسته است تا مراجعین آنها بتوانند از بیمه استفاده كنند.
عباسی در ادامه اظهار داشت: در مورد تخصیص منابع بیمه اعتیاد به مراكز اقامتی میان مدت هم ۴ تا ۵ بار به ستاد مبارزه با مواد مخدر نامه نوشتیم و در نهایت گفته شد درصورت ابلاغ وزارت بهداشت، بیمه هم اقدامات لازم را انجام می دهددهد. نامه درخواست ما فرستاده شد، اما وزارت بهداشت نه ابلاغی انجام داد و نه اقدامی كرد.
وی در انتها تصریح كرد: امیدوارم سال آینده بخشی از اعتبارات بیمه اعتیاد كه تخصیص نمی یابد در اختیار سازمان بهزیستی قرار گیرد تا این سازمان هم بتواند بیمه اعتیاد را در اختیار ضعیف ترین اقشار كه همان معتادان متجاهر بدون اوراق هویتی هستند قرار دهد.1397/08/25
17:48:53
5.0 / 5
4302
تگهای خبر: بهداشت , بهزیستی , بیمه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان