مدیركل فرهنگی صندوق بازنشستگی كشوری:

قرعه كشی وام ضروری بازنشستگان

قرعه كشی وام ضروری بازنشستگان به گزارش جوان بین مدیركل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی كشوری، جزئیات وام ضروری بازنشستگان را توضیح داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، عباس رشیدی با اشاره به وام ضروری بازنشستگان كشوری اضافه كرد: این وام به مبلغ ۴ میلیون تومان است و اولویت دریافت با كسانی است كه قبلا از این تسهیلات استفاده نكرده اند.

وی در بیان جزئیات دریافت این وام كه قرعه كشی آن 7 آذر برگزار می شود، اظهار داشت: بازنشستگان برای گرفتن وام می توانند با استفاده از سامانه ثبت نام كنند و نیازی به ضامن نیست.

رشیدی با اشاره به این كه برای دریافت نیازی به رجوع فرد به بانك نیست، اضافه كرد: بازنشستگان اقساط این وام ۳۶ ماهه را با كارمزد سالانه ۴ درصد و به میزان هر قسط ۱۲۰ هزار تومان می پردازند. اعتبار تخصیص یافته برای وام ضروری از ۷۵۰ میلیارد به ۱۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است كه ۳۰۰ هزار بازنشسته می توانند از این وام بهره بگیرند.

وی، شمار دریافت كنندگان وام را در سه سال قبل ۷۰۰ هزار نفر اعلام نمود و اظهار داشت: محدودیتی برای دریافت وام ضروری وجود ندارد؛ چراكه امسال شرایط خوبی در نظر گرفته شده است.

او اضافه كرد: در سال ۹۴، تسهیلات وام ضروری با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومان، به ارزش دو میلیون تومان به ۲۵۰ هزار بازنشسته كشوری، در سال ۹۳، با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان، وام دو میلیون تومانی به ۲۰۰ هزار بازنشسته كشوری و در سال ۹۲ هم با اعتبار ۶۴ میلیارد تومان، وام دو میلیون تومانی به بیش از ۳۲ هزار بازنشسته كشوری پرداخت شده است.
رشیدی در مورد تورهای سیاحتی و زیارتی بازنشستگان هم اظهار داشت: این طرح ها به نام طرح های "در خانه نمانیم" نامگذاری شده كه با هدف پر كردن اوقات فراغت عزیزان بازنشسته انجام می گردد.

او با اشاره به اینكه استقبال بازنشستگان از این طرح خوب بوده است، اضافه كرد: این طرح شامل افرادی است كه زیر نظر صندوق بازنشستگان قرار دارند و در این طرح هم باید افراد با رجوع به سامانه نام نویسی صندوق بازنشستگان و وارد كردن شماره بازنشستگی و شماره حساب در آن شركت نمایند.

رشیدی اظهار داشت: شهرهای زیارتی مانند مشهد، شیراز، و شهرهای تفریحی اصفهان و دیگر شهرهایی است كه بازنشستگان با رجوع به سامانه می توانند آنها را ببینند و نام آنها در زمان نام نویسی در سامانه قید كنند.

وی در مورد تسهیلات و خدمات تورهای سیاحتی و زیارتی هم اظهار داشت: به ازای هر نفر ۶۷۰ تومان برای بازنشسته و ۳۳۰ تومان برای همراه در نظر گرفته ایم.

رشیدی در خاتمه سخنانش در یك برنامه تلویزیونی در مورد سفرهای خارجی اظهار داشت: این رقم به دو برابر افزایش می یابد؛ یعنی معادل هر نفر یك میلیون و ۳۳۰ هزار تومان است و بازنشسته ها می توانند از این مزایا برای ۳ سال متوالی استفاده كنند، یعنی هر سال فقط یكبار می توانند سفر خارجی داشته باشند و برای هر سفر تنها برای یك همراه كمك هزینه در نظر گرفته می گردد و همراه حتما باید از نزدیكان باشد.


 

1396/09/06
17:37:57
5.0 / 5
4986
تگهای خبر: تسهیلات , بازنشستگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان