رئیس هیئت مدیره شستا:

بیشتر از دو دهك جامعه امروز در معرض صدمه قرار گرفته اند

بیشتر از دو دهك جامعه امروز در معرض صدمه قرار گرفته اند به گزارش جوان بین رئیس هیئت مدیره شستا با اشاره به اینكه تامین اجتماعی پوشش 42 میلیون نفر را بر عهده دارد، اظهار داشت: بار عمده بیمه ای بر عهده وزارت رفاه است. اگر بیمه گری به درستی صورت گیرد، درمانگری آسان تر خواهد شد. وزارت بهداشت درمانگری گرانتری دارد و شاید نظامات تامین اجتماعی بتواند بار درمانگری را سبك تر كرده و با بیمه گری آرامش بیشتری به جامعه تزریق كند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، تركان در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شستا با اشاره به اینكه در شرایط اقتصادی حال حاضر به نظر می آید گروه های فقیر و صدمه پذیر بیشتر شده اند، اظهار داشت: اگر زمانی دو دهك جامعه صدمه پذیر بودند، امروز اگر افزایش هزینه های زندگی را درنظر بگیریم بیشتر از دو دهك در معرض صدمه قرار دارند.
وی ادامه داد: وزارت رفاه علاوه بر تنظیم بازار كار باید صدمه های اجتماعی را هم دنبال كند و با استفاده از بهزیستی جبران معلولیت ها را انجام می دهد.
رئیس هیئت مدیره شستا با اشاره به اینكه تأمین اجتماعی هم پوشش 42 میلیون نفر را بر عهده دارد، اظهار داشت: بار عمده بیمه ای بر عهده وزارت رفاه است. بیمه گری جدای از درمانگری است كه متولی اصلی آن وزارت بهداشت است. اگر بیمه گری به درستی صورت گیرد، درمانگری آسان تر خواهد شد. وزارت بهداشت درمانگری گرانتری دارد و شاید نظامات تامین اجتماعی بتواند بار درمانگری را سبك تر كرده و با بیمه گری آرامش بیشتری به جامعه تزریق كند.
تركان با اشاره به پشتیبانی از 42 میلیون خانوار تحت پوشش خاطرنشان كرد: یك سوم ظرفیت ما متوجه خدمات درمانی و دو سوم متوجه بیمه است. درمانگری ما باید جدای از بیمه گری معرفی شود. در دوران آقای ربیعی هم شاهد بودم با چه مشقتی تلاش شد تا یك روز هم حق و حقوق افراد دیر پرداخت نشود.

وی ادامه داد: هر ماه مرحوم نوربخش با مشقت تامین مالی انجام می داد و در چندسال اخیر یك روز هم حقوق مستمری بگیران معوق نشده است. كاری كه مرحوم نوربخش انجام می داد تا آرامش جمعیت تحت پوشش به دلیل دیركرد دریافت حقوق به هم نخورد را نمی توان فراموش كرد.

رئیس هیئت مدیره شستا با اشاره به موفقیت های شستا در دوران مدیرعاملی آقای مرتضی لطفی اظهار نمود: از آقای رضوانی فر خواستیم گزارشی تببین كند كه امروز چه چیزی را در شستا تحویل گرفته است. در این صورت نقطه آغاز فعالیت رضوانی فر به درستی مشخص می گردد.
تركان اضافه كرد: در این نشست تدابیر جدید وزیر رفاه را دریافت می نماییم و آنرا به برنامه عملیاتی تبدیل می نماییم.
1397/09/24
18:57:38
5.0 / 5
4476
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان