سعیدی ها و جهرمی ها را بیشتر دریابیم

سعیدی ها و جهرمی ها را بیشتر دریابیم جوان بین: یكی از فعالان حوزه جوانان با اشاره به جوانان موفقی كه در سال های اخیر منشاء احداث تحولات اجتماعی در كشور بوده اند، بر ضرورت جوان گرایی و توجه به این آینده سازان تاكید نمود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، مسعود دهدار، مشاور سابق استانداران دولت هفتم و هشتم و مشاور سابق رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر طی یادداشتی كه آنرا در اختیار خبرگزاری ایسنا قرار داد، بر ضرورت استفاده از سرمایه گران بهای جوانان در كشور اصرار كرد و نوشت:
«بی شك نسل جوان منشأ و محور تحول و توسعه در هر جامعه ای است و هر كشوری برای بخواهد پیشرفت و توسعه قدم بردارد، ناگزیر است از پتانسیل و سرمایه عظیم خود كه جوانان هستند استفاده كنند. چه بسا خیلی از كشورهای توسعه یافته پیشرفته مجبورند به سبب عدم وجود این طلای ناب نگاهشان را به آن سوی مرزها بدوزند و دنبال چاره در پذیرش مهاجرین جوان سایر كشورها باشند.
حال آنكه كشور ما خوشبختانه در مقطع كنونی دارای این سرمایه گرانبهاست و با اعتماد به نفس و با برنامه ریزی دقیق و باور به توانمندی های این نسل جوان در همه عرصه ها توانسته موتور محرك برای توسعه و پیشرفت همه جانبه كشور باشد. به طوریكه هر جا كه نظام و انقلاب به سرمایه عظیم اعتماد كرد توانست با عزت و افتخار از آن عرصه سربلند بیرون بیاید. همچون می توان به دوران دفاع مقدس و دوران شكوفایی كشور در زمینه های علمی ورزشی و... اشاره نمود.
حال با یك نگاه ساده می توان نمونه های موفق این پتانسیل عظیم را مشاهده كرد كه شاید در این فرصت مجالی برای معرفی همه آنان، كه در سال های اخیر خوش درخشیدند نباشد، ولی شاید جوان دهه شصتی مجلس، زهرا سعیدی مباركه نماینده خوش فكر و موثر مجلس كه توانست با ایده خود و درك منطقی است شرایط جوانان امروز كشور، طرح اصلاح عدم بكارگیری بازنشستگان را در مجلس دهم كلید بزند و منشا تحول بزرگی در بدنه مدیریتی كشور شود و خون جدیدی را به رگ های مدیریتی كشور جاری سازد نمونه موفقی از این جوانان باشد.
اما نمونه دیگر این جوانان را می توان در كابینه دولت جستجو كرد. محمد جواد آذری جهرمی، وزیر جوان، با اراده و توانمند كابینه دولت می باشد كه توانسته در مدت زمان كم، منش و رفتار جدیدی را وارد ادبیات مدیریت اجرایی كشور كند و به خوبی توانسته نشان دهد كه میگردد با تدبیر و امید با آینده جوانان كشور را همدل و همراه و همگام كرد.

حال ما ناگزیریم نسل جوان را آماده مسئولیت پذیری برای آینده نظام و انقلاب نماییم پس بر ما واجب است زمینه ورود نسل جوان كه موتور محرك كشور هستند را فراهم نماییم. چونكه معتقدیم نسل جوان چارچوب و چاره هایی كه جوانان كشور به آن می پردازند می تواند راهگشا و كارساز و خیلی از مشكلات باشد.
امیدوارم به پشتوانه نگاه ژرف مقام معظم رهبری و رئیس جمهور محترم بدنه مدیریت كشور به سمتی حركت نماید كه بیشتر از پیش فضا برای جوانان نخبه و توانمند باز شود و در نسل جوان این احساس به وجود بیاید كه برای حضور در همه سطوح مدیریتی فرصت دارند و می تواند مسئولیت تاریخی خودرا در قبال استقلال كشور به آبادانی آن به كار گیرد».
1397/10/20
13:05:01
5.0 / 5
4508
تگهای خبر: جامعه , جوان , جوانان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان