ضرورت اتخاذ تدابیر قانونی برای تعادل نقدینگی تأمین اجتماعی با حمایت دولت

ضرورت اتخاذ تدابیر قانونی برای تعادل نقدینگی تأمین اجتماعی با حمایت دولت به گزارش جوان بین سرپرست سازمان تأمین اجتماعی خواهان پشتیبانی از تدابیر قانونی برای تحت كنترل درآوردن عوامل عدم تعادل نقدینگی این سازمان شد و اظهار داشت: ارتقای سطح مستمری ها از راه همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران نیازمند توجه ویژه‌ی ریاست جمهور و دولت تدبیر و امید است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، محمدحسن زدا طی سخنانی در نشست رئیس جمهور با وزیر، معاونین و مدیران ارشد وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی تصریح كرد: سازمان تامین اجتماعی، ظرفیتی بزرگ و ساز و كاری بی بدیل مبتنی بر مشاركت مردم در كشور است كه بدون وابستگی به درآمدهای عمومی دولت و تنها از راه اتكاء به درآمدهای حق بیمه متولی امر بیمه و درمان ۴۲ میلیون نفراست.
وی با اشاره به اینكه سازمان تأمین اجتماعی نخستین خریدار و دومین تولید كننده درمان به حساب می آید، اظهار داشت: افراد تحت پوشش، پیش از تولد تا پس از فوت، تحت حمایت های این سازمان قرار می گیرند. هر فرد به طور متوسط حدود ۲۷ سال بعد از بازنشستگی خود و خانواده تحت كفالت وی از حمایت های دراز مدت سازمان همانند انواع مستمری و مقرری و خدمات درمانی بهره مند می شود.
زدا هزینه سال جاری سازمان تأمین اجتماعی بابت پرداخت حقوق بازنشستگان را ۶۰ هزار میلیارد تومان عنوان نمود و اظهار داشت: علاوه بر این بیشتر از ۲۰ هزار میلیارد تومان برای درمان بیمه شدگان و مستمری بگیران هزینه شده است.
وی افزود: بودجه‌ی سازمان تأمین اجتماعی درسال آتی حدود ۱۲۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود كه در مقایسه با بودجه‌ی عمومی دولت كه ۴۰۷ هزار میلیارد تومان است، مبین نقش، جایگاه، حجم و ظرفیت بزرگ این سازمان است.
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: ۱۲۰ هزار میلیارد تومان بودجه سازمان در سال آتی باید تجهیز منابع صورت گیرد و به همین میزان برای اجرای تعهدات قانونی، پرداخت صورت می پذیرد. این گردش مالی عظیم كه بالغ بر ۲۴۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود نشان از توان بالفعل سازمان در جلب و جذب مشاركت سه جانبه كارگران، كارفرمایان و نهاد دولت دارد.
زدا در ادامه به تشریح فعالیت های بین المللی سازمان تأمین اجتماعی پرداخت و اظهار داشت: به سبب قدمت، مهارت و دانش تخصصی سازمان، در ادوار مختلف و الان عضو هیات رئیسه ایسا- سازمان بین المللی تامین اجتماعی- بوده ایم و بعنوان بزرگترین تجربه نظام تامین اجتماعی بر اساس بیمه های اجتماعی در منطقه به ایفای نقش پرداخته ایم.
وی خواهان پشتیبانی از تدابیر قانونی برای تحت كنترل درآوردن عوامل عدم تعادل نقدینگی سازمان تأمین اجتماعی شد و اظهار داشت: ارتقای سطح مستمری ها از راه همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران نیازمند توجه ویژه‌ی ریاست محترم جمهور و دولت تدبیر و امید است.
به گزارش اداره كل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، زدا همینطور با اشاره به اینكه صندوق ها با داشتن اطلاعات و مكانیزم های فنی، بهترین و مناسب ترین ساز و كارها برای تشخیص و ساماندهی نظام یارانه ها در جهت تقویت آرامش خاطر جامعه‌ی شریف بیمه شدگان و بازنشستگان و مستمری بگیران محسوب می شوند، اظهار داشت: هم اكنون حدود یك و نیم میلیون نفر از محل هدفمندی یارانه ها از خدمات سازمان برخوردار می باشند كه برای استمرار و توسعه این حمایت ها، نیازمند تداوم همراهی دولت هستیم.
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی استقرار نظام چند لایه‌ی تامین اجتماعی خصوصاً نظام پایه مساعدت اجتماعی را از مهمترین لزوم های كشور برشمرد و اظهار نمود: استقرار نظام چند لایه منجر به ساماندهی نظام امدادی، حمایتی و بیمه ای كشور شده و نقش دولت، مردم و سازمان های مسئوول مشخص تر خواهد شد. این مهم در جهت كاهش فقر مطلق اثرات تعیین كننده ای دارد.
زدا ایجاد نظام تنظیم مقررات بیمه ای را هم یكی از الزامات اساسی ساماندهی اوضاع نامناسب صندوق های فعلی دانست و اظهار داشت: با ایجاد چنین ساختاری از فعالیت صندوق های غیرحرفه ای و فاقد شاخص های بیمه ای جلوگیری خواهد شد.
وی از همكاری مشترك بین سازمان تأمین اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در تدارك شكل گیری ساز و كارهای مشترك برای ایفای تعهدات معوق در قبال طرف های قرارداد در حوزه‌ی درمانی اطلاع داد و اظهار داشت: بدون تردید عنایت ویژه‌ی رئیس جمهور و دولت در این خصوص، راهگشا خواهد بود.
1397/12/06
14:14:53
5.0 / 5
4275
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان