وزیر رفاه به ایسنا خبر داد

كمك 81 هزار میلیاردی دولت به صندوق های بازنشستگی در بودجه 98

كمك 81 هزار میلیاردی دولت به صندوق های بازنشستگی در بودجه 98 به گزارش جوان بین وزیر رفاه با اشاره به اینكه تاكید رئیس جمهور برای واگذاری بزرگ شركت های شستا در سال آینده در جهت رها كردن بنگاه داری است اظهار داشت: باید فعالیت های اقتصادی بنگاه داری را تبدیل به پیدا كردن یك پرتفوی مناسب از سهام نماییم و در نهایت سود قابل ملاحظه ای به بیمه شدگان برگردانیم.


محمد شریعتمداری در گفتگو با ایسنا، در پاسخ به پرسشی پیرامون انتقادات و مخالفت های مطرح شده با اظهارات اخیر رئیس جمهور در خصوص واگذاری بزرگ شركت های متعلق به شستا به بخش خصوصی در سال آینده، در حالیكه این صندوق نهادی عمومی و غیردولتی بوده و اموال آن متعلق به دولت نیست اظهار داشت: فرمایشات رئیس جمهور به صورت كامل شنیده نشد، ایشان همانجا در ادامه آن جمله اظهار داشت كه منظور بنده، مدیریت بنگاه های اقتصادی می باشد.
وی اضافه كرد: در واقع این تأكیدات، همان جهت گیری بود كه بنده هم در مجلس اعلام نموده بودم و جهت گیری عمومی ما هم به سمت فعالیت های اقتصادی برای پیشگیری از كاهش ارزش وجوهی است كه بیمه شدگان در اختیار صندوق تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی كشوری می گذارند.
وزیر رفاه با اشاره به اینكه در همین راستا باید فعالیت های اقتصادی بنگاه داری را به پیدا كردن یك پرتفوی مناسب از سهام تبدیل نماییم و در نهایت سود قابل ملاحظه ای به بیمه شدگان برگردانیم اظهار داشت: اظهارات رئیس جمهور به معنای رها كردن بنگاه داری است.
شریعتمداری درباره شائبه دخالت دولت در این زمینه اظهار نمود: بحث دخالت دولت مطرح نیست. اتفاقاً دولت برای كمك به صندوق ها وارد شده و الان ۸۱ هزار میلیارد تومان به علت مشكلات ساختاری صندوق های بازنشستگی كشوری و نیروهای مسلح در بودجه ۹۸ قرار داده است. در واقع نه تنها اتفاقی نمی افتد بلكه ۲۵ درصد كل بودجه عمومی برای كمك به صندوق ها كنار گذاشته شده است.
وی درباره روند پرداخت مطالبات تأمین اجتماعی از دولت در بودجه ۹۸ هم اظهار داشت: وضعیت تأمین اجتماعی از دیگر صندوق ها پایدارتر است با این وجود پرداخت مطالبات، دیر و زود دارد اما سوخت و ساز ندارد.1397/12/10
19:54:41
5.0 / 5
4467
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان