شریعتمداری: موضوعی برای پنهان كردن از مردم نداریم

شریعتمداری: موضوعی برای پنهان كردن از مردم نداریم جوان بین: وزیرتعاون، كار و رفاه اجتماعی درنشست با اعضای شورای معاونین و مدیران كل اجرایی استان های وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی تصریح كرد: شفافیت موضوعی بنیادی و پایه ای و جزء پیگیری های جدی ما به حساب می آید و تنها با راه اندازی سامانه شفاف سازی، شفافیت به وجود نمی آید.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری با اشاره به اینكه از پیگیری مقوله شفافیت خسته نمی شوم اظهار داشت: منظور ما از پایه ای دانستن مبحث شفافیت این است كه وقتی شفافیت بعنوان گفتمان عمومی در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی مطرح گردیده است یعنی اینكه مدیر استان نباید آن شب خوابش ببرد تا اینكه بامداد شود و مدیران خویش را جمع كند و ببیند لایه های پیچ در پیچ موجود در سازمان مورد تصدی خود كه مردم از آن آگاه هستند و موضوعاتی كه مردم از آن خبرندارند كدام ها هستند و اگر موردی هست كه مردم از آن اطلاعی ندارند به شكل بسیار شفاف ازطریق سایت همگان را در جریان قرار دهند.
وی خاطرنشان كرد: اگر وام ارزان قیمت اشتغال زایی پرداخت می شود باید عموم مردم ازاطلاعات دریافت كنندگان وام خبرداشته باشند چون كه این ها اطلاعات محرمانه نیست و همه مردم باید بدانند در طبقه بندی های مختلف شغلی چه كسانی چه میزان وام دریافت گرفته اند كه برپایه همان وام از او توقع ایجاد اشتغال داشته باشند و چناچه فردی وام دریافت كرد و به ایجاد اشتغال منجر نشد بتوان مبحث را پیگیری و مطالبه كرد.
وزیر كار و رفاه اجتماعی تصریح كرد: مدیران كل استانی هم باید طرح هایی كه وام ارزان قیمت اشتغالزایی گرفته اند و اشتغال بوجود آمده یا عدم اجرای طرح را رصد كنند تا در جهت رونق تولید اقدام گردد، باید اطلاعات افراد و طرح هایی كه از این تسهیلات جهت اشتغالزایی مناطق روستایی و... بهره برده اند قابل رصد و شفاف باشد تا مشخص شود چه اقداماتی انجام شده است، چون كه موضوعی برای پنهان كردن از مردم نداریم. اگر كسانی از این تسهیلات استفاده ای غیر از اشتغالزایی و تكمیل طرح اعلامی داشته اند باید شناسایی و جریمه شوند.
وزیرتعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: اگرمی گوییم شفافیت یعنی اینكه هر فردی دركار خود هرمسئولیتی كه دارد باید در جهت شفافیت گام بردارد. ما برای شفافیت با نهادهای بیرونی هم درتعامل هستیم، طرح تهیه كرده ایم و كمیته ملی شفافیت تشكیل شده است اما مدیران استانی ما نباید منتظرباشند كه از مركز به آنها دستوری ابلاغ شود بلكه باید از اتاق خود به بیرون شفاف سازی را آغاز كنند و ازبیرون روی سازمان نورافكن روشن باشد و فساد ستیزی به شكل جدی از داخل سازمان شروع شود.
شریعتمداری تصریح كرد: فساد ستیزی وظیفه همه ماست و تنها محدود به بخش های حراست، مدیرت عملكرد و...نیست بلكه مدیران استان مسئول مبارزه با فساد در استان هستند و باید مردم از همه قراردادهای درون سازمانی هم آگاه باشند، یعنی اگربه عنوان مثال سازمان بهزیستی به خیریه ای یك مبلغ و به خیریه دیگر مبلغ دیگری كمك می نماید باید مردم از میزان آن مبلغ آگاه باشند و همه این ها با پایه ای سازی شفافیت درسازمان ها اتفاق می افتد.
وی اشاره كرد: باید درزمینه ایجاد اشتغال روستایی، اقدامات انجام شده و میزان ایجاد شغل شفاف سازی صورت گیرد.
وزیر كار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در زمینه مسائل فنی و حرفه ای باید نهضت مهارت افزایی و خیران مهارت افزا دركشور شكل بگیرد و از همه امكانات در این عرصه بهره برده شود. این ماموریت تنها به سازمان آموزش فنی و حرفه ای سپرده نشده است و باید مسئولان استانی نیزدر این مسیر حركت كنند و تمام كارگاه های استان برای آموزش های مهارتی تجهیز شوند.
شریعتمداری به مدیران استانی خود تصریح كرد كه مبحث حقوق های عقب افتاده را در واحدهای تولیدی با جدیت پیگیری كنند.
وی اظهار نمود: رخوت و سستی در كارها به هیچ عنوان پذیرفته شده نیست و همه باید با انگیزه و تلاش امور را پیش ببریم.
برپایه گزارش مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، شریعتمداری دراین نشست پنج ساعته نقطه نظرات و مشكلات مدیران استانی سراسركشور و معاونان خویش را شنید و به تك تك آنها پاسخ گفت و چاره هایی برای آن ارائه نمود.
منبع:

1398/02/13
12:08:53
5.0 / 5
4809
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان