در گفت وگو با جوان بین تشریح شد

سرانجام بیمه درمان اعتیاد

سرانجام بیمه درمان اعتیاد جوان بین: درحالی كه كارشناسان حوزه اعتیاد نسبت به آنچه كه ˮحذف ردیف بودجه درمان اعتیاد در سازمان های بیمه گرˮ می خوانند، انتقاداتی دارند و این بیمه درمانی را روش بهتری برای گسترش درمان معتادان می دانند، اما مسئولان سازمان بیمه سلامت معتقدند كه این بودجه حذف نشده و به ردیف بودجه ستاد مباره با مواد مخدر منتقل شده است.


دكتر حنان حاجی محمودی_ مدیركل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت در پاسخ به انتقادات برخی كارشناسان حوزه درمان اعتیاد در خصوص حذف ردیف بودجه درمان اعتیاد در سال جاری، در گفت و گو با ایسنا، با بیان این كه این بودجه تنها از سازمان های بیمه گر به ستاد مبارزه با مواد مخدر منتقل شده، اظهار داشت: البته این ستاد سازوكار بیمه ای با سازمان های بیمه گر ندارد. سابقا نیز به سبب ضوابطی كه ما داشتیم، استقبال چندانی برای دریافت خدمات به صورت بیمه ای نمی شد.
وی این انتقال بودجه را در امتداد متمركز شدن اهداف كاهش تعداد معتادان مؤثر دانست و اضافه كرد: بنظر می رسد با این انتقال، ستاد مبارزه با مواد مخدر بتواند اقدامات بهتری انجام دهد.
مهدی نوروزیان_مدیركل نوسازی و تحول اداری سازمان بیمه سلامت نیز در این باره اظهار داشت: این ردیف بودجه چند سالی در اختیار سازمان ما بود و بخش هزینه های درمان معتادان مانند متادون تراپی را برمبنای تعرفه های مصوب پرداخت می كرد.
وی با اشاره به حذف این بودجه در سال ۹۸ اظهار داشت: اما یك نكته حائز اهمیت می باشد كه اگر این معتادان در كنار اعتیاد، بیماری و اختلال روانی داشته باشند، قسمتی از هزینه ها شامل هزینه دو ماه بستری بیمارستانی و شش ماه بستری مزمن را سازمان بیمه سلامت طبق تعرفه های موجود پرداخت خواهدنمود.1398/02/26
15:28:39
5.0 / 5
4470
تگهای خبر: بیمه , خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان