از تیراندازی در تئاتر شهر تا جاماندن ۸۰۰ هزار كارت ملی در دفاتر پست

از تیراندازی در تئاتر شهر تا جاماندن ۸۰۰ هزار كارت ملی در دفاتر پست جوان بین: جزئیات تیراندازی دستفروش ها مقابل تئاترشهر، ضوابط و مقررات معافیت بخشودگی سنی مشمولان سربازی اعلام شد، جاماندن ۸۳۹ هزار كارت ملی هوشمند در دفاتر پست و پیشخوان، راهكارهای مقابله با افزایش آلاینده ازن در هوای تهران و... همچون اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، اداره اجتماعی امروز (۲۰ خرداد) بیشتر از ۵۰ خبر روی خروجی خود منتشر نموده كه بعضی از مهمترین آنها در ادامه آمده است:

جاماندن ۸۳۹ هزاركارت ملی هوشمند در دفاتر پست و پیشخوان

سیف الله ابوترابی - سخنگوی سازمان ثبت احوال- با بیان تكمیل ثبت نام ۸۰ درصد واجدین شرایط برای دریافت كارت ملی هوشمند اظهار داشت: ۸۳۹ هزار و ۵۸ نفر كارت های ملی هوشمند در دفاتر پست و پیشخوان باقی مانده است و صاحبانش برای دریافت آن رجوع نكرده اند.

وی با اشاره به اینكه تا ۱۰ خرداد سال جاری ۵۱ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۲۷۹ نفر نسبت به تكمیل ثبت نام كارت ملی هوشمند خود اقدام نموده اند، اظهار نمود: از این تعداد برای ۴۵ میلیون و ۵۱۸ هزار و ۶۳۲ نفر كارت ملی هوشمند صادر گردیده است و حدود هشت میلیون نفر از واجدین شرایط هم هنوز برای ثبت نام كارت ملی هوشمند رجوع نكرده اند.

واكنش شورای شهر به حادثه تیراندازی در«تئاترشهر»/ پلیس از تكرار این حوادث جلوگیری كند

حجت نظری -عضو كمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران- با انتقاد از وضعیت محوطه اطراف تئاتر شهر اظهار داشت: فضای فرهنگی مجموعه تئاتر شهر متعلق به تمام شهروندان است و نباید جو حاكم بر آن بگونه ای باشد كه امكان حضور تمام اقشار در آن سلب شود.

این عضو شورای شهر تهران درباره انتقاد مطرح شده از جانب رئیس تئاتر شهر درباره فضای اطراف این مجموعه اظهار نمود: دغدغه ای كه مدیرعامل تئاتر شهر در مورد جو حاكم بر اطراف این مجموعه كه به شكلی نماد تئاتر و هنرهای نمایشی در كشور به حساب می آید، دغدغه درستی بود، چون كه هنر و فضاهای شهری همچون فضای تئاتر شهر متعلق به همه شهروندان است و نباید شرایط طوری باشد كه عده ای از افراد انگیزه و تمایل خود برای حضور در این فضا را از دست بدهند، ما حتی به دنبال بازگشایی چهارراه ولیعصر بودیم چون كه معتقدم توانیابان هم باید امكان حضور در این فضا را داشته باشند.

علل ناباروری در مردان / اخطار درباره داروهای بدنسازی

دكتر جنتی -مسوول كلینیك ناباروری مردان مركز ابن سینا- ضمن تشریح علل ناباروری در مردان، در عین حال نسبت به عوارض مصرف داروهای بدنسازی در جوانان و ورزشكاران اخطار داد.

وی در آستانه هفته جهانی سلامت مردان ضمن بیان اینكه تولید مثل یا داشتن فرزند یك تجربه طبیعی و ساده برای اغلب زوجین است، اظهار داشت: اما در بعضی موارد زوجین با مشكل مواجه می شوند و ناباروری به وجود می آید. دستگاه تولید مثل مردان شامل غدد جنسی، لوله های انتقال دهنده و غددی كه در این لوله ها باز می شوند، است و مغز نقش اصلی را در كنترل دستگاه تولید مثل بر عهده دارد.

"فشارخون" عامل مرگ ۹۷ هزار ایرانی پارسال / بسیج شادمانی راه اندازی شود

دكتر محمد اسماعیل اكبری -مشاور وزیر بهداشت- با اشاره به عوامل خطر بروز فشارخون بالا، استرس را همچون عواملی معرفی نمود كه مسبب واكنش های هورمونی و افزایش فشار خون می شود و اظهار داشت: بنابراین یكی از نظراتی كه عرضه كردم راه اندازی بسیج شادمانی است تا بتوانیم با در اولویت قرار دادن شادمانی در زندگی، استرس ها را كاهش داده و از بروز بیماری های غیرواگیر جلوگیری نماییم.

عدم اعلام «شهریه» مهد كودك ها و احتمال ورشكستگی آنها

سید منتظر شبر -مدیركل دفتر امور كودكان و نوجوانان سازمان بهزیستی كشور- پیشنهاد كرد تا به دنبال تاخیر سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان در اعلام نرخ جدید شهریه مهدهای كودك، مسئولیت تصمیم گیری در این خصوص به سازمان بهزیستی واگذار شود.

وی با اشاره به اینكه هنوز نرخ جدید شهریه مهدهای كودك اعلام نشده، و این مساله كارمندان و مدیران این مراكز و خانواده ها را گرفتار مشكلاتی كرده است، اظهار داشت: سازمان بهزیستی همچنان منتظر تصمیم سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان وزارت صنعت و معدن در این خصوص است.

راهكارهای مقابله با افزایش آلاینده ازن در هوای تهران

در پی افزایش آلاینده ازن طی روزهای اخیر در هوای پایتخت حسین شهید زاده -سرپرست شركت كنترل كیفیت هوای تهران- اظهار داشت: مهار بخارات بنزین در پمپ بنزین ها و پیشگیری از تردد خودرو های دیزلی، فرسوده و موتور سیكلت ها راهكار كنترل ازن است.

شهیدزاده با اشاره به اینكه آلاینده ازن به صورت مستقیم تولید نمی گردد، اظهار نمود: برای مثال نمی توانیم بگوییم كه ازن از اگزوز خودرو ها یا دودكش كارخانه ها متصاعد می شود. این آلاینده در واقع آلاینده ای ثانویه است كه از راه واكنش شیمیایی بر اثر تابش آفتاب و برخورد با عناصری مانند تركیبات آلی فرّار (VOC) تولید می شود. برای مثال می توان اظهار داشت كه بوی اطراف پمپ بنزین ها بوی آلاینده VOC است.

هشدار آتش نشانی در مورد خطر حریق در مراتع و زمین های خالی سازمان ها

سید جلال ملكی -سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران- با اشاره به وقوع چندین مورد آتش سوزی در علفزارهای تهران، به سازمان ها و ارگان ها نسبت به خطر حریق در مراتع و زمین های خود اخطار داد.

وی با اشاره به وقوع چندمورد آتش سوزی در ایام گذشته در مراتع، اظهار نمود: امسال به علت بارندگی های فراوان در سطح كشور گیاهان خود رو زیادی در طبیعت رشد كرده است، به صورتی كه بعضی از تپه ها كه سال های گذشته خاكی بودند سرسبز شده و بر روی سطح آنها پوششی از گیاهان فصلی روییده است، اما با توجه اتمام فصل بهار و افزایش گرما این گیاهان خشك شده و تبدیل به پوشال هایی شده كه مستعد آتش سوزی است و با كوچك ترین شعله و جرقه ای گرفتار حریق می شود.

جزئیات تیراندازی دستفروش ها مقابل تئاترشهر

سردار كیوان ظهیری -رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ- جزئیات تیراندازی عصر یكشنبه در محوطه تئاتر شهر را شرح داد.

وی در اینباره اظهار داشت: حوالی ساعت ۱۹ خبری درباره وقوع درگیری میان دو مرد و شلیك تیر در محوطه تئاتر شهر به مركز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع داده شد كه درپی آن تیم گشت كلانتری در محل حاضر شد.

به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

جزئیات تیراندازی دستفروش ها مقابل تئاترشهر

۵ درمان خانگی برای پوسیدگی دندان

ضوابط و مقررات معافیت بخشودگی سنی مشمولان سربازی اعلام شد

جاماندن ۸۳۹ هزاركارت ملی هوشمند در دفاترپست و پیشخوان

علل ناباروری در مردان / اخطار درباره داروهای بدنسازی

منبع:

1398/03/21
14:08:24
5.0 / 5
4737
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان