واكنش بهزیستی به آمارهای سازمان استاندارد درباره

آمادگی برای رفع مشكلات وسایل بازی ناایمن در مهدهای كودك

آمادگی برای رفع مشكلات وسایل بازی ناایمن در مهدهای كودك جوان بین: مدیركل امور كودكان و نوجوانان سازمان بهزیستی كشور از آمادگی این سازمان برای همكاری با سازمان استاندارد برای بازرسی از وسایل بازی در مهدهای كودك آگاهی داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، چندی قبل بود كه اداره كل استاندارد استان تهران با انتشار نتایج بازرسی از مهدهای كودك شهر تهران اعلام نمود كه در بررسی وسایل بازی موجود در این فضاها نظیر تاب، سرسره و … در مجموع ۱۳۶۰ مورد عدم انطباق عمومی وسایل و تجهیزات با استانداردها مشاهده شده و برخی از مهدهای كودك نیز اجازه بازرسی به كارشناسان این سازمان را نداده اند كه به مراجع قضائی معرفی خواهند شد.
انتشار این گزارش و اعلام ضرب العجل سازمان استاندارد برای حل مشكلات در مهدهای كودك با استقبال سید منتظر شبر، مدیر كل امور كودكان و نوجوانان سازمان بهزیستی روبه رو شد به طوریكه در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: سازمان استاندارد تنها بر وسایل بازی مهدهای كودك نظارت می كند نه بقیه مسائل و بنا بر این نیز لازم است شهروندان توجه داشته باشند كه این گزارش صرفاً درباره وسایل بازی است و مواردی همچون فضای داخلی مهدهای كودك، استانداردهای آموزشی و… را مشمول نمی گردد.
وی افزود: در گذشته طرحی معروف به طرح طاها با مشاركت سازمان استاندارد اجرا می شد كه در جریان آن به شكل بلاعوض مهدهای كودك مورد بررسی قرار گرفته و ایرادات به آنها گفته می شد و مهدها اگر ایرادی داشتند با رفع آن، گواهی ایمنی برایشان صادر می شد اما اخیراً این اتفاق نمی افتد و بهزیستی آماده اجرای مجدد این طرح است.
مدیر كل امور كودكان و نوجوانان سازمان بهزیستی كشور با اشاره به اینكه این سازمان مهدها را به استانداردسازی وسایل بازی ملزم می كند اشاره كرد: یكی از نكات مهم در بازرسی از مهدهای كودك، استاندارد بودن وسایل بازی آنها است؛ موضوعی كه سازمان استاندارد به شكل تخصصی می تواند آنرا بررسی كند، بحث اتصالات و نصب وسایل بازی است كه در تخصص بهزیستی نیست.
شبر اشاره كرد: در این زمینه گزارش انتشار یافته باید در اختیار بهزیستی قرار بگیرد تا روند رسیدگی را آغاز نماییم، این درحالیست كه اگر بخواهیم فقط در رسانه برای مردم ایجاد نگرانی نماییم مشكلی برطرف نمی گردد.
ایشان سپس از اداره كل استاندارد استان تهران خواست تا این اطلاعات را در اختیار بهزیستی و مهدهای كودك برای برطرف نمودن ایرادات احتمالی قرار دهند.
شبر با اشاره به اینكه حتی در صورت ادعای مهد كودك در خصوص عدم استفاده از وسیله غیر استاندارد، چنین وسایلی را ببینیم، برای مهد توبیخ به همراه خواهد داشت اشاره كرد: جزئیات نصب درست وسیله، رعایت مسائل فنی و … در تخصص ما نیست و نیازمند همكاری سازمان استاندارد هستیم.
منبع:

1398/04/13
12:55:37
5.0 / 5
4563
تگهای خبر: آموزش , بهزیستی , جوان , جوانان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان