نذورات عید قربان را چگونه به دست نیازمندان برسانیم؟

نذورات عید قربان را چگونه به دست نیازمندان برسانیم؟ جوان بین: امسال نیز كمیته امداد و سازمان بهزیستی كشور اعلام آمادگی كرده اند تا نذورات مردمی و خیران را به مناسب عید قربان جمع آوری كرده و به دست نیازمندان برسانند. به همین دلیل روش های مختلفی نیز برای تسهیل جمع آوری این كمك ها پیش بینی شده است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، یكی از وجوه تمایزی كه طی سال های اخیر برای جمع آوری كمك های مردمی به چشم می خورد، استفاده از روش های غیر حضوری و كدهای دستوری USSD است. روش هایی كه تلاش می كنند در كمترین زمان نذورات مردمی را جمع آوری كرده و به دست نیازمندان برسانند. به همین دلیل محمدعلی رستمیان، مدیركل مشاركت های مردمی سازمان بهزیستی كشور با اشاره به آمادگی بهزیستی امسال برای دریافت و جمع آوری نذورات مردم در عید سعید قربان، اظهار داشت: با عنایت به مبالغ جمع آوری شده بوسیله سامانه مشاركت های مردمی در روز عید قربان و روز بعد از آن گوشت خریداری می شود و در اختیار جامعه هدف قرار خواهد گرفت.
به گفته رستمیان هموطنان با مراجعه به مراكز نگهداری معلولان، سالمندان و كودكان تحت نظارت بهزیستی و همین طور ادارات این سازمان در سراسر كشور نذورات عید قربان خودرا اهداء كنند.
مدیركل مشاركت های مردمی سازمان بهزیستی كشور با اشاره به اینكه نذورات مردمی در اسرع وقت در اختیار مددجویان و نیازمندان در مناطق محروم قرار خواهد گرفت، نیز اظهار داشت كه سازوكار لازم در این بخش پیش بینی شده است و طی روز عید قربان و روز پس از آن نذورات در اختیار جامعه هدف بهزیستی قرار خواهد گرفت. همین طور در این طرح نیاز نیست كه اهداءكنندگان مبلغ كامل یك گوسفند را پرداخت كنند و در واقع هر مبلغی كه نیاز باشد اهداء كنند.
وی با اشاره به راه اندازی سامانه مشاركت های مردمی بهزیستی برای جمع آوری نقدی نذورات مردمی در عید قربان، تصریح كرد: هموطنان می توانند هر مبلغی كه مورد نظرشان است بوسیله درگاه های اینترنتی واریز نمایند ضمن اینكه با عنایت به مبالغ جمع آوری شده بوسیله این سامانه طی روز عید قربان و روز بعد از آن گوشت خریداری می شود و در اختیار جامعه هدف با اولویت نیازمندان در مناطق محروم قرار خواهد گرفت.
هموطنانی كه تمایل دارند نذوراتشان در اختیار مددجویان سازمان بهزیستی قرار بگیرد ضمن استفاده از سامانه مشاركت های مردمی می توانند بوسیله شماره كارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۴۸۹۷۱۵۵۵ نزد بانك مركزی به نام مشاركت های مردمی بهزیستی كشور و یا شماره گیری كد #۹*۷*۷۳۳* و #۵*۵*۷۴۱* بوسیله تلفن همراه و همین طور بوسیله اپلیكیشن آپ و سكه با انتخاب گزینه بهزیستی نذورات خودرا به هموطنان نیازمند در مناطق محروم اهدا كنند.
به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، علیرضا عسگریان، معاون توسعه مشاركت های مردمی كمیته امداد نیز روش های جمع آوری كمك های مردمی در پویش «عید قربان» را تشریح نمود و اظهار داشت: نذورات مردم نیكوكار در چارچوب این پویش، در سریع ترین زمان به دست خانواده های نیازمند می رسد. مردم نیكوكار می توانند كمك های خودرا بر طبق استان مورد نظر ارائه نمایند به طوریكه امكان مشاركت مردم در طرح نذر قربانی با هر مبلغی امكان پذیر است و كمیته امداد بر طبق نذورات نقدی جمع آوری شده، به نیت افراد مشاركت كننده، مبادرت به تهیه دام زنده و توزیع گوشت قربانی میان نیازمندان خواهدنمود.
عسگریان با تاكید بر اینكه تمامی كمك های مردمی در كمترین زمان به دست افراد نیازمند می رسد، افزود: مردم نیكوكار همین طور می توانند برای ارائه كمك های خود، به پایگاه های كمیته امداد در استان های مختلف بازگشت كنند.
به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، هموطنانی كه تمایل دارند بوسیله روش های غیر حضوری كمك های مردمی شان را در اختیار نیازمندان قرار دهند می توانند با شماره گیری كد #۱*۸۸۷۷* در پویش نذر قربانی برای نیازمندان همراهی كنند. همین طور زمینه مشاركت در پویش نذر قربانی در پایگاه اینترنتی كمیته امداد به نشانی emdad.ir نیز فراهم شده و مردم نیكوكار می توانند با مراجعه به این پایگاه، در كمك به خانواده های نیازمند همراهی كنند.
به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، حمیدرضا شیران، مدیر كل كمیته امداد استان تهران از آمادگی بیشتر از ۱۵۰ پایگاه در استان برای دریافت نذورات عید قربان آگاهی داد و اظهار داشت: در كلان شهر تهران ذبح گوسفند در ۶ پایگاه انجام می شود.
وی با اشاره به اینكه كمیته امداد استان تهران آمادگی دریافت نذورات مردم در عید قربان را دارد، بیان كرد: ۴۴ اداره كمیته امداد، ۱۰۶ مركز نیكوكاری و مصلی های نماز عید قربان نذورات مردم را دریافت می كنند. در كلان شهر تهران ۶ پایگاه و در ۱۱ شهرستان استان تهران نیز ذبح گوسفند انجام می دهند كه این ادارات از ساعت ۸ بامداد روز دوشنبه ۲۱/۰۵/۹۸همزمان با عید سعید قربان آماده خدمات رسانی به مردم هستند.
به گفته مدیر كل كمیته امداد استان تهران، هر فردی كه یك راس گوسفند برای ذبح به پایگاه های انتخابی كمیته امداد اهدا كند، یك راس گوسفند دیگر با همكاری كمیته امداد و خیران (جمعا دو گوسفند) به نیت آن شخص قربانی و گوشت آنها بین نیازمندان توزیع می شود.
وی همین طور با اشاره به روش های غیرحضوری دریافت نذورات قربانی اشاره كرد: مردم نوع دوست استان تهران می توانند بوسیله شماره تلفن ۷۳۵۵(كد ۱۴)، شماره كارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۲۰۰۸ و كد دستوری #۰۲۱۱۸۸۷۷* جهت شركت در این طرح استفاده كنند.
به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، شهروندان تهرانی برای ذبح گوسفند خود می توانند در ادارات كمیته امداد استان تهران به آدرس های زیر بازگشت كنند:
۱-اداره كل كمیته امداد استان تهران واقع در خیابان دماوند، پس از ایستگاه آیت، حدفاصل ایستگاه داریوش و تهرانپارس، جنب بوستان مهرنامی پلاك۲۹۳
۲-اداره كمیته امداد منطقه ۵ واقع در جنت آباد جنوبی، چهار راه سمرقند، بولوارلاله غربی، كوچه معنوی، بن بست اول
۳- اداره كمیته امداد منطقه ۶و ۷ در سه پایگاه شامل؛ خیابان بهشتی، ضلع جنوبی مصلی امام خمینی (ره)، درب جنوبی.
۴- چهارراه ولی عصر، خیابان مظفر جنوبی، نرسیده به خیابان انقلاب
۵- میدان سبلان، ضلع جنوبی میدان، مركز خدمات شهرداری ناحیه ۵
۶- اداره كمیته امداد منطقه ۹و ۲۱ واقع در اتوبان آزادگان( شمال به جنوب) پس از ورودی احمد آباد مستوفی، مركز خرید دام شهرداری.
لازم به ذكر است ذبح گوسفند علاوه بر كلان شهر تهران در شهرستان های رودبار قصران، ری، قرچك، پاكدشت، ورامین، شهریار، دماوند، شهرقدس، رباط كریم و فیروزكوه نیز انجام می شود.1398/05/21
15:37:26
5.0 / 5
4337
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان