حوزه جوانان به اختیاراتی در حد معاون رئیس جمهور نیاز دارد

حوزه جوانان به اختیاراتی در حد معاون رئیس جمهور نیاز دارد به گزارش جوان بین مشاور معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان درباب تبدیل این معاونت به سازمان و آخرین وضعیت طرح انتزاع معاونت جوانان از وزارت ورزش اظهار داشت: با معاونت وزارت خانه و ساختار فعلی نمی توان انتظار چندانی درباب انجام مسئولیت ها داشت چونكه اختیارات رئیس سازمان جوانان بعنوان معاون رئیس جمهور كه در جلسات هیئت دولت حضور دارد و تنها متولی امور جوانان است، قابل قیاس با معاون وزیر نیست.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، علی شاهرخی در برنامه ای رادیویی با سوژه آخرین وضعیت طرح انتزاع معاونت جوانان از وزارت ورزش، اظهار داشت: از آنجایی كه متولی امور جوانان باید هماهنگ كننده و ناظر سایر نهادها باشد در چارچوب معاون ریاست جمهوری دارای اختیارت و امكانات بالاتر و عملكرد موثرتر خواهد بود.
وی با اشاره به اینكه سوژه جوانان فرابخشی است، عنوان كرد: وزارت ورزش و جوانان ضمن اینكه متولی امور مربوط به جوانان است، وظیفه هماهنگی میان نهادها و وزارتخانه های در رابطه با حوزه جوانان را نیز بر عهده دارد كه یك كار فرابخشی است.
مشاور معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان درباب تبدیل این معاونت به سازمان اظهار داشت: با معاونت وزارت خانه و ساختار فعلی نمی توان انتظار چندانی درباب انجام مسئولیت ها داشت چونكه اختیارات رئیس سازمان جوانان بعنوان معاون رئیس جمهور كه در جلسات هیئت دولت حضور دارد و تنها متولی امور جوانان است قابل قیاس با معاون وزیر نیست.
شاهرخی درباب روند طرح انتزاع معاونت جوانان از وزارت ورزش نیز اظهار نمود: این طرح با حدود ۸۰ امضاء تقدیم هیات رئیسه شده است و دولت نیز همچنان بعنوان موافق این تفكیك در نشست های كمیسیون های مربوطه شركت كرده است. امروز بخش زیادی از مجلس به این نتیجه رسیده اند كه ادغام كار درستی نبوده است و ما باید حوزه جوانان را جداگانه تعریف نماییم.
وی اشاره كرد: اگر نگاه هماهنگ كننده و ناظر به وزارت ورزش و جوانان داشته باشیم، طبیعتا در لباس معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی جوانان می تواند موثرترعمل كند تا یك وزیر، اما اگر قدرت اجرایی برای این نهاد قائل شوید مطمئنا وزیر راحت تر می تواند در حوزه موضوعات اجرایی ورود كند.
منبع:

1398/05/23
14:44:03
5.0 / 5
4992
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان