سلطانی فر:

بانك ها موظف به پرداخت وام ازدواج با یك ضامن هستند

بانك ها موظف به پرداخت وام ازدواج با یك ضامن هستند به گزارش جوان بین وزیر ورزش و جوانان با اشاره به مشكل ضامن برای وام ازدواج اشاره كرد: در قانون یك ضامن برای وام ازدواج آمده است در صورتیكه برخی بانك ها دو ضامن از جوانان می خواستند كه خوشبختانه با دستور دو هفته قبل رئیس بانك مركزی این مشكل حل شد و الان بانك ها موظف می باشند با یك ضامن وام ازدواج را پرداخت كنند.


به گزارش جوان بین به نقل از خبر آنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر اضافه كرد: در سال ۹۲ رقم وام ازدواج جوانان سه میلیون تومان برای هر كدام از زوجین بود كه با عنایت به وضعیت اقتصادی كشور و افزایش هزینه ها، با دستور رئیس جمهوری و تصویب مجلس این رقم امسال به ۳۰ میلیون تومان برای هر یك از زوجین افزایش پیدا كرد.
وزیر ورزش و جوانان افزود: سیستم بانكی كشور سال قبل در حوزه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به سقف ۱۵ هزار میلیارد تومان رسید برای یك میلیون جوان رسید و اگر امسال با عنایت به همان سقف یك میلیون نفر جوان پیش برویم این رقم به ۳۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید. گزارشی كه چند روز پیش از بانك مركزی داشتیم تابحال ۹ هزار میلیارد تومان وام ازدواج امسال پرداخت شده است. راه اندازی ۴۰۰ دفتر مشاوره ازدواج و خانواده وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: نكته دیگری كه به آن اعتقاد داشتیم و با قدرت آنرا آغاز نموده و ادامه می دهیم ارائه خدمات مشاوره ازدواج به جوانان است. وی ادامه داد: خیلی از جوانان ما در هنگام ازدواج نیاز به چند ساعت كار مشاوره ای جهت آگاهی های لازم برای تحكیم بنیان های خانواده دارند تا با نخستین تنش و اختلاف كار به جدایی كشیده نشود. خیلی از كارهای مشاوره ای كه در بدو ازدواج جوانان انجام می شود، خوشبختانه جواب می دهد و جوانان یاد می گیرند چگونه با طرف مقابل خود تعامل داشته باشند و تلاش كنند تا اختلافات كوچك سال های ابتدایی كه متاسفانه بیشترین طلاق ها در این سال ها رخ می دهد منجر به جدایی نشود.
وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: در این زمینه كار مشتركی با سازمان بهزیستی انجام دادیم و دفاتر مشاوره ازدواج و خانواده را راه اندازی كردیم. این كار به روانشناسان و روانكاوان متخصص در سراسر كشور مجوز می دهیم تا در قالب استانداردهایی كه ما تنظیم می نماییم فعالیت كنند.
وی با بیان این كه بیشتر از ۴۰۰ دفتر مشاوره ازدواج در كل كشور راه اندازی شده و خدمات بلاعوض به جوانان در بدو ازدواج ارائه می كنند، اضافه كرد: این دفاتر را به همین شكل گسترش می دهیم و به جوانان خدمات می دهیم تا از گسترش بی رویه طلاق جلوگیری نماییم. ۲۶۰۰ سازمان مردم نهاد جوانان در كشور وزیر ورزش و جوانان با بیان تاریخچه تشكیل وزارت ورزش و جوانان در سال ۸۹ كه با ادغام دو سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان تشكیل شد، اضافه كرد: وظایفی كه قبلاً سازمان ملی جوانان درباب ساماندهی امور جوانان داشت به این وزارتخانه منتقل شد و ما در چند بخش فعالیتهای خودرا متمركز كردیم كه یكی از مهمترین اقدامات ما فراهم كردن زمینه مشاركت جوانان در امور مختلف بوده تا جوانان را برای ورود به عرصه های مختلف اجتماعی آماده نماییم و بتوانیم نسل مدیران جدید كشور را شناسایی تربیت و توانمند نماییم.
وی اشاره كرد: مهمترین كاری كه در این بخش انجام داده و در حال انجام هستیم، گسترش سازمان های مردم نهاد جوانان است بطوریكه در سال ۹۲ حدود ۱۰۰ سازمان مردم نهاد جوانان در كل كشور داشتیم اما امروز این تعداد به حدود ۲۶۰۰ سازمان مردم نهاد رسیده است كه در هر كدام از آنها از حداقل ۲۰ تا حد بیشتر ۳۰۰ نفر عضو هستند و در عرصه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، هنری، اجرایی، كارهای عام المنفعه، مسائل مربوط به محیط زیست و كمك به بخش های اجتماعی در حال فعالیت هستند.
سلطانی فر با اشاره به سیل اوایل امسال در چند استان كشور، اظهار داشت: در این واقعه تقریباً تمام سازمان های مردم نهاد جوانان سراسر كشور به صحنه آمدند و در امر كمك رسانی به هموطنان سیل زده كمك های قابل توجهی داشتند.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تشكیل مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوانان در سال گذشته، اضافه كرد: خود این مجمع بعنوان پارلمان جوانان در حال انجام وظیفه هستند و روز به روز توسعه سازمان های مردم نهاد را دنبال می نماییم و امیدواریم تا اختتام دولت دوازدهم به بیشتر از ۴۰۰۰ سمن برسیم كه حتما بین آنها جوانانی هستند كه بالای ۸۰ تا ۹۰ درصد مسئولیت های كلیدی كشور را در آینده به دست خواهند گرفت.
سلطانی فر به گسترش خانه جوانان اشاره نمود و اظهار داشت: این خانه ها پاتوق جوانان در محل های مختلف كشور محسوب می شوند كه در ابتدای دولت یازدهم تقریباً هیچ خانه ای جوانی وجود نداشت ولی الان به مرز ۱۰۰ خانه جوان در كشور رسیده ایم. در این خانه ها جوانان دور هم جمع می شوند و در امور مختلف با یكدیگر گفت و گو می كنند. اگر ایده یا انتقادی دارند مطرح می كنند و اگر كمكی باید به مردم یا مدیران مختلف صورت گیرد، كار ساماندهی و برنامه ریزی آن در این خانه های جوانان انجام می شود. ۲۳۵۲۱۲


منبع:

1398/06/07
14:02:00
5.0 / 5
4633
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان