رونمایی از سند ارتقای زنان و خانواده

رونمایی از سند ارتقای زنان و خانواده به گزارش جوان بین ایسنا نوشت: سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در حالی رونمایی گردید كه معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار داشت: تحقق عدالت هدف تمام دولت ها بعد از انقلاب جمهوری اسلامی بوده است.جلسه رونمایی از سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده شب گذشته برگزار گردید.
بهناز موحدی، مدیركل برنامه ریزی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در این نشست ضمن توضیحاتی در مورد این سند اظهار داشت: تحقیقات استان ها به صورت مكان محور با شاخصهای مختلف صدمه شناسی در حوزه فعالیت زنان انجام شده و تمام دستگاه های اجرایی را ملزم به توجه به شاخصهای جنسیتی كرده است.
وی اضافه كرد: هدف این است كه شكاف های بین زنان و مردان با ارتقاء این شاخص ها پر شود.
به گفته موحدی دستاوردهای این سند شامل نخستین برنامه عملیاتی نتیجه محور در حوزه زنان و خانواده در استان ها، مشاركت همه كنشگران، بازیگران و بهره مندان در تدوین برنامه همكاری شبكه ای در مثلث سه وجهی دولت، مردم و سازمانهای مردم نهاد است.
مدیركل برنامه ریزی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ریاست جمهوری همینطور اهداف عملیاتی این پروژه را علاوه بر شناسایی وضع موجود زنان و خانواده در استان بر اساس اطلاعات پایه، ارزیابی وضعیت موجود بر مبنای مقایسه داده ها با میانگین كشوری و لیست بندی مشكلات و فرصت ها و اولویت بندی مسائل و برنامه ریزی عملیاتی دانست.
شیروانی در ادامه به تشریح و تبیین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده و تحقیقات دوساله انجام گرفته بر روی این طرح در استان اصفهان پرداخت.
براساس تحقیقات و مشاهدات ناظران مكان محور این طرح، طلاق، نرخ بیكاری و مشاركت اجتماعی صدمه های منتخب استان اصفهان هستند كه از اولویت های مورد بررسی استان به حساب می آمدند.
براساس جداول آماری به دست آمده راهكارهای مناسب هر منطقه از استان حاصل شد و هدف گذاری های چند ساله صورت گرفت.
در ادامه معصومه ابتكار در این نشست رونمایی اظهار داشت: تحقق عدالت هدف تمام دولت ها بعد از انقلاب جمهوری اسلامی بوده است، امروز بحث عدالت اجتماعی یك بحث جهانی است و نگاه قرآن هم بر جنسیت یك نگاه عادلانه است و زن و مرد خلق شده اند به جهت اینكه عبادت كنند و مقرب ترین آنها كسی است كه از خداوند پروا به دل داشته باشد.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اضافه كرد: در بحث جنسیت باید در ابعاد مختلف اجتماعی به دنبال عدالت باشیم و برای نخستین بار در برنامه ششم توسعه این سند با همین هدف به وجود آمد.
۴۷۲۳۲

1398/06/09
19:13:06
5.0 / 5
4659
تگهای خبر: خانواده , دستگاه , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان