شما نظر دادید

شما نظر دادید به گزارش جوان بین برپایه قانون ایران، حق طلاق در ازدواج با مرد است مگر در حالتی كه مرد به زن وكالت بدهد. اما حالا معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری با تدوین لایحه ای تلاش دارد به منظور حفظ بنیان خانواده این مورد را برای مردان سخت تر كند.به گزارش جوان بین به نقل از خبر آنلاین، چند روز پیش، خبرآنلاین طی یك نظرسنجی از كاربران خود پرسید با عنایت به آمارهای رشد طلاق، باید چه راهكارهایی برای مسؤلان در نظر گرفته شود و قانون باید چه تغییری كند تا جلوی افزایش این آمار گرفته شود؟
كاربران خبرآنلاین هم نظرات خویش را در چارچوب كامنت، اعلام نمودند و مسائل مادی و نگاه اقتصادی به ازدواج، افزایش سطح توقع ها، نبود آموزش و شناخت درست، مسئولیت پذیری و موضوعات دیگری را دلیل افزایش آمار طلاق اعلام نمودند.
كاربری به نام فرهاد نوشت: «علت اصلی طلاق، ازدواج غیر عاشقانه است از دست مسئول و قانون كاری بر نمی آد.» اما كاربری در پاسخ به او نوشت: «عشق بازی كار فرهاد بود و بس... دل به شیرین داد و دیگر هیچ كس... عشق امروزی فریبی بیش نیست... مانده ام حیران! كه اصل عشق چیست؟»، كاربر دیگری هم در خطاب به او اظهار داشت: «فرهاد جان، برو عاشقانه ازدواج كن بعد موقع شام و نهار یه بشقاب عشق بگذار جلوی طرفت و به جای پول نقد جملات عاشقانه بنویس بگذار داخل كیف پولش، بعدش ببین چه جوابی میگیری!!»، كاربر دیگری هم گفته: «این تفكر اشتباه را بگذارید كنار كه پولش میرسه و قسمت باشه همه چیز جور میشه... تا وقتی كه در شرایط فعلی لااقل ۵ میلیون درامد ماهیانه نداشته باشید ازدواج دیوانگی است.»
عده ای از كاربران مشكلات اقتصادی را یكی از علل اصلی افزایش آمار طلاق دانستند و حل شدن این مورد توسط مسؤلان را راهكار آن معرفی كردند؛ مثلا كاربری به نام علی نوشت: «خیلی از طلاق ها به علت مشكلات اقتصادی می باشد واین كه خانواده زیاد نمی توانندكنار هم باشند كه ان هم به خاطر گرانی ها است كه اهل خانه باید بیشتر كار كنند و مشكلات روحی كه ان هم به علت نداشتن تفریح و شادی است.»، كاربر دیگری نوشت: «وضعیت اقتصادی درست شود و كار با درآمد خوب برای همه وجود داشته باشد حداقل ۸۰ درصد كاهش طلاق خواهیم داشت.»
عده زیادی از كابران، آموزش و شناخت كامل و مشاوره های قبل از ازدواج را بهترین راهكار برای كنترل آمار طلاق دانسته بودند. كاربری به نام مهدوی نوشته است: « متاسفانه سطح آگاهی و سواد فرهنگی، اجتماعی در سطح جامعه خیلی پایین هست و در مدارس و دانشگاه بیشتر به جای پرورش مهارتها یكسری نظریه های نظری آموزش داده میشه كه هیچگونه كاربرد و كارایی در زندگی واقعی ندارد و مسؤلان هم به جای آسان سازی ازدواج باید به دنبال آسان سازی طلاق باشند چون كه منشا این همه فساد، جرم و جنایت زندگی های الزامی است.»

كاربر دیگری نوشته است: «یه كار دیگه هم كه باید انجام بشه اینه كه هزینه انجام مشاوره قبل از ازدواج توسط بیمه ها پوشش داده بشه. اینجوری مطمئنا افراد پیش از ازدواج میرن مشاوره و با روحیات همدیگه و انتظارات هم بیشتر آشنا می شن و به احتمال زیاد نرخ طلاق پایین تر میاد.»
كاربر دیگری نوشته: «سلام به نظر من هم باید قبل ازدواج زن و شوهر خوب هم دیگه رو بشناسند و زود تصمیم به ازدواج نگیرن. هم مسائل ظاهری و هم مسائل معنوی برای هر دو طرف، پیش از ازدواج حل شده باشه. كه با زرق وبرق هایی كه هم مرد و هم زن در این وضع فرهنگی جامعه می بینن، مرد هوس زن دیگه ای نكنه و زن هم هوس مرد دیگه ای نكنه. به نظر من عمده اختلافات زن و مرد به خاطر تنوع گرایی های مرد و زن به وجود میاد. پس پیشنهادم اینه كه اگر قبل ازدواج خوب انتخاب نكردید و همسر اختیار كردید تلاش كنید صبر كنید. واگر قدرت صبر كردن ندارید همون بهتر كه طلاق بدهید كه هر روز با هم دعوا نكنید. وان یتفرقا یغن الله كلا من سعته و كان الله واسعا حكیما (نسا۱۳۰).»
۲۳۵۲۳۲

1398/07/30
19:08:42
5.0 / 5
4337
تگهای خبر: آموزش , ازدواج , اقتصاد , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان