شما نظر دادید

شما نظر دادید به گزارش جوان بین بواسطه خبری در خصوص حذف زندان برای محكومان مهریه كاربران خبرآنلاین نظرات متفاوتی در این خصوص عرضه كردند گروهی از آنها كاملا موافق حذف زندان هستند و گروهی دیگر مخالف، این طرح در بین كاربران گروهی هم هستند كه تلاش كرده اند نظر متعادلی میان هر دو گروه بدهند.به گزارش جوان بین به نقل از خبر آنلاین، مجلس شورای اسلامی به علت افزایش میزان طلاق در جامعه و به تبع آن بالا رفتن تعداد زندانیان مرد، به خاطر ناتوانی از پرداخت مهریه طرحی را با مبحث ممنوعیت زندان برای مهریه در دست بررسی قرار داده است. در این خصوص خبرآنلاین چند روز قبل طرح حذف زندان را برای كاربران خود به پرسش گذاشت كه بعضی از پاسخ ها به شرح زیر است.
برخی از كاربران كاملا موافق حذف زندان هستند، یكی از كاربران خبرآنلاین به نام "سام" نظرخود را این چنین مطرح كرده است: «وقی طلب كار تو زندان باشه به چه دردی می خوره باید بیرون باشه كار كنه طلبش رو بده». كاربر دیگری بیان كرده است: «بله با حذف زندان برای بدهكاران مهریه موافقم، چون به دلیل بالا رفتن سكه بانوان فقط مهریه اجرا می ذارند كه باید این رویه متوقف بشه.»
كاربری دیگری نوشته است: «قطعا موافقم.... به علت اینكه مهریه وجه واقعی خودش را از دست داده و متاسفانه به ابزار باج خواهی و امتیاز گیری زنان تبدیل گشته است البته در این شكی وجود ندارد كه مهریه پشتوانه ای است تا زن امورات ابتدایی خویش را بعد از جدایی بگذراند اما به چه قیمتی؟»
یك كاربر معتقد است: «موافقم به شرطی كه موقع ازدواج حق طلاق، خروج از كشور و كار و تحصیل به خانم اعطا شود. در واقع حقوق خانم و آقا برابر شود.»
كاربر دیگری هم می گوید: «به عنوان یك آقا كاملا موافق هستم و اصولا باید مهریه و نفقه و امثالهم هم حذف شوند. تشكیل زندگی مشترك یك امر خصوصی است و كسی حق ندارد از بیرون تعیین تكلیف كند و كسی را مجبور به انجام كاری كند. باید ازدواج و طلاق ساده و بر مبنای توافق طرفین برگزار گردد و اگر به سرانجام نرسید به همان سادگی از جانب هر یك از طرفین به پایان برسد نه اینكه با زور و باجگیری و وكیل و... ادامه پیدا كند تا به نفرت و دشمنی ختم شود.»
از میان پاسخ های داده شده گروهی تلاش كرده­ اند كه به طرفین ماجرا توجه داشته باشند. كاربری نظر خویش را این چنین بیان كرده است: «من شخصا با مهریه مخالفم و موقع ازدواج هم به همسرم گفتم هیچ تعهدی را برای مهریه قبول نمیكنم. اما باید پذیرفت وقتی شخصی تعهدی را می پذیرد باید آنرا ادا كند.»

مخالفان چه می گویند؟
همچنین كاربرانی هستند كه با حذف زندان مخالف بودند. كاربری بنام "ایوب" نوشته است: «خیر به هیچ عنوان.. هم اكنون بانوان ودخترانی هستند كه با هزار آرزوی برباد رفته اسیر دادگاه ها هستند، تا بلكه حقوق حقه خویش را بگیرند حذف زندان بزرگترین مشكل را برای خانواده هایی كه توسط شوهر رها شدند، بوجود می آورد.»
كاربر دیگری كه مخالف حذف زندان است، نوشته است: «به عنوان یك مرد مخالفم. چون مهریه تنها وسیله تامین آرامش زن در جامعه است و به نظرم هیچ مرز و محدودیت ی هم نباید داشته باشد. حالا به دلیل سو استفاده عده اندكی، نبایستی به همین راحتی قانون را تغییر داد.»
كاربر دیگری می نویسد: «من با حذف مهریه شدیدا مخالفم چون سبب افزایش طلاق می شه و از سویی زنان به جز مهریه پشتیبانی ندارند و وقتی طلاق داده شوند در این اوضاع بد اقتصادی سرگردان می شوند. پس این طرح بسیار خطرناك می باشد.»

۴۷۲۳۲

1398/08/23
09:58:14
5.0 / 5
4322
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان