در بسته امروز اخبار اجتماعی جوان بین بخوانید

از نگرانی اتمام ذخیره دارویی MPS تا پاسخ به ندادن بسته معیشتی به برخی خانوارها

از نگرانی اتمام ذخیره دارویی MPS تا پاسخ به ندادن بسته معیشتی به برخی خانوارها جوان بین: اعلام چرایی ندادن بسته معیشتی به برخی خانوارها در هفته آینده، زمان بازپرداخت خسارات در قرارداد جدید بیمه تكمیلی فرهنگیان، واریز مابه التفاوت سهمیه سوخت آذر آژانس های شهرداری ها، مشكل بهزیستی در ساماندهی كارتن خواب های دارای شرایط خاص و... همچون مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه هستند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سرویس اجتماعی ایسنا امروز 11 آذر ماه 50 خبر را منتشر نموده است كه تیتر بعضی از مهم ترین اخبار تحریریه اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه در ادامه می آید كه با كلیك روی آنها می توانید به متن كامل خبر دسترسی داشته باشید:


اعلام چرایی ندادن بسته معیشتی به برخی خانوارها، هفته آینده
حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی اعلام نمود. از بین متقاضیانی كه درخواست بسته حمایت معیشتی داشتند، دو میلیون و ۶۵۱ هزار نفر شرایط برخورداری از بسته را ندارند كه از هفته آینده این امر به آنها اطلاع رسانی می شود و می توانند وارد سایت شده و علت عدم برخورداری از بسته را ببینند.
وی با اشاره به اینكه از ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار درخواست یونیكی ثبت شده در كددستوری *۶۳۶۹#، در مجموع سه میلیون و ۷۰ هزار و ۵۳۱ نفر شرایط بررسی اطلاعات مالی شان را از طرف دولت پذیرفتند كه اطلاعات آنها به صورت سیستمی بررسی گردید.


ذخیره دارویی MPS در حال اتمام / آمریكا تولیدكننده انحصاری این دارو در جهان
دكتر كیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو در حساب توییتری خود با اشاره به عدم عرضه داروهای بیماران MPS از طرف شركت آمریكایی به سبب تحریم های آمریكا مقابل كشورمان، اظهار داشت: قرار بود داروهای بیماران MPS از طرف شركت آمریكایی تولیدكننده این دارو، تامین گردد كه به دلیلهای مختلف، به دنبال تحریم ها، مستقیما بیماران ایرانی MPS را به صورتی مورد تحریم قرار داده و این دارو را در اختیار ما قرار نداده اند.
وی ادامه داد: بطوریكه شاید در ایام آینده عملا ذخیره دارویی ما در حوزه بیماران MPS صفر شود. دراین زمینه قبل از این هم آگهی داده بودیم و وزیر بهداشت هم بتازگی به دبیركل سازمان بهداشت جهانی نامه زدند و درباره این رفتار غیر انسانی و خلاف موازین بین المللی كه به صورتی حیات و زندگی بیماران مبتلا به MPS را تحت تاثیر قرار می دهد، آگهی دادند.


زمان بازپرداخت خسارات در قرارداد جدید بیمه تكمیلی فرهنگیان
محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش از اجرای قرارداد جدید بیمه تكمیلی فرهنگیان با تعهدات و خدمات جدید آگاهی داد و اظهار داشت: قرارداد جدید بیمه تكمیلی فرهنگیان از دی ماه شروع می شود و ۵۰۰ مركز جدید را به لیست مراكز درمانی طرف قرارداد بیمه اضافه كردیم. سطح خدماتی كه ارائه می شود را نیز افزایش دادیم.
وی با اشاره به اقداماتی كه از زمان ورودش به آموزش و پرورش انجام داده است اظهار نمود: حدودا در طول همین مدت كوتاه، خدمات خوبی ارائه شده است بعنوان مثال طرح رتبه بندی معلمان اجرا شد و با این طرح بطور متوسط حدود ۴۲۰ هزار تومان به حقوق مشمولان افزوده می شود. برای مسكن فرهنگیان نیز اقدام كردیم. همین طور به حقوق معلمان تمام وقت نیز ۱۷ درصد اضافه شده است.


وضعیت ذخایر تجهیزات پزشكی در كشور
ابوالفتح صانعی- رئیس اتحادیه بازرگانان تجهیزات پزشكی با اشاره به اینكه شركت های تجهیزات پزشكی از بیمارستان ها بیشتر از ۲۰۰۰ میلیارد تومان طلب دارند، اظهار داشت: از طرفی كمپانی های خارجی به سبب طلب هایی كه در گذشته از ما داشته اند، ممكنست پولی را كه با مشكلات فراوان انتقال می دهیم، بابت طلب قبلی شان برداشت كرده و تجهیزات پزشكی به ما ندهند.
وی ادامه داد: در حوزه تجهیزات پزشكی قسمتی از كالاها بوسیله بودجه وزارت بهداشت تامین می شود و قسمتی از آنها تحت پوشش بیمه قرار دارند. بدین سبب حتما مابه التفاوت تبدیل ارز دولتی به ارز نیمایی باید ردیف بودجه ای داشته باشد تا ما مطمئن باشیم كه مراكز درمانی از عهده پرداخت خریدهای تجهیزاتی یشان برمی آیند. در غیر این صورت گرفتار می شویم. در وضعیت فعلی هم كه تجهیزات پزشكی با ارز ۴۲۰۰ تومانی فروخته ایم، مطالبات مان تأخیر یكساله دارد و حتی از سال ۱۳۹۶ هم برخی طلب هایمان باقی مانده است.


ورود سامانه بارشی به كشور
صادق ضیائیان، مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به كشور از بارش باران در بیشتر مناطق كشور و همزمان افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در شهرهای صنعتی آگاهی داد و درباره ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۱۲ دی ماه) صاف همراه با وزش باد و در اواخر وقت افزایش ابر و همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۲ درجه سانتیگراد و حداكثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۱۳ دی ماه) نیز نیمه ابری همراه با غبار صبحگاهی و به تدریج ابری و در اواخر وقت بارش پراكنده با حداقل دمای ۱ و حداكثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.


پ؛ مثل پرستار
پرستار یعنی بیدارباش، یعنی آماده باش؛ یعنی دستان پرتلاش؛ یعنی رنج را مرهم نهادن...، چه شب هایی كه پلك آسودگی بر هم نمی گذارند و چه روزهایی كه خستگی ورود ممنوعست بر پیكرشان؛ چه بیمارانی كه دل به صبوری شان بسته اند و چه چشمانی كه دو دو می زند در هوای پُر مهر دست هایشان... كمبود نیرو، سختی كار، شیفت های الزامی و البته درآمد كم همچون كلیدواژه هایی است كه چند سالی است با حرفه پرستاری آمیخته شده و رفع آنها از مطالبات اصلی پرستاران كشورمان در ضمن این سال هاست.
در هر حال حالا حدود ۲۰۰ هزار پرستار تربیت شده در كشور وجود دارد و ۱۴هزار مدیر پرستاری نیز در كشور فعالند كه بیشترین مدیران حوزه سلامت را می سازند. به اذعان دكتر مریم حضرتی – معاون پرستاری وزیر بهداشت نیز سالانه ۱۱ هزار فارغ التحصیل پرستاری در كشور داریم و هم اكنون ۴۰ هزار دانشجوی پرستاری در كشور در ۲۰۰ دانشكده مشغول به تحصیل هستند. همین اعداد و ارقام ما را امیدوار می كند كه اگر سالانه ۹۰۰۰ پرستار جذب شوند تا سال ۱۴۰۴ به ایده آل نیرو در این عرصه برسیم.


مابه التفاوت سهمیه سوخت آذر آژانس های شهرداری ها واریز شد
مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور از واریز ما به التفاوت سهمیه سوخت آژانس های تحت پوشش شهرداری ها آگاهی داد و درباب سهمیه اختصاص یافته به رانندگان آژانس ها و تاكسی تلفنی گفت: اطلاعات رانندگان آژانس دارای پروانه بعد از بررسی و پالایش در سه بخش اطلاعات هویتی، خودرویی و بانكی جهت واریز ما به التفاوت ریالی سهمیه سوخت به شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ارسال شده است و بر طبق پیگیری های صورت گرفته سهمیه آذرماه این گروه از ناوگان به حساب آنها واریز شد.
وی ادامه داد: در این خصوص در كارگروه مربوطه بعد از بررسی های لازم میزان سهمیه تعلق گرفته به آژانس ها تا سقف 140 لیتر برای خودرو های تك سوز و تا سقف 100 لیتر برای خودرو های دو گانه سوز سهمیه بنزین اختصاص یافته است.


مشكل بهزیستی در ساماندهی كارتن خواب های دارای شرایط خاص
محسن فتاپور سرپرست معاونت توسعه پیشگیری و درمان بهزیستی استان تهران به دنبال طرح پاكسازی دره فرحزاد از معتادان متجاهر توسط پلیس، اقدامات بهزیستی درباب ساماندهی و رسیدگی به این افراد را تشریح نمود.
وی با اشاره به اینكه در این طرح سه روزه حدود ۶۴۶ نفر دستگیر شده اند، اظهار داشت: همه این افراد توسط بهزیستی غربالگری شده اند و ۴۲۹ نفر از آنان در مراكز ماده ۱۶ توسط بهزیستی جانمایی شدند كه از شروع سال تابحال بیشتر از ۲۶ هزار معتاد متجاهر غربالگری شده و توسط بهزیستی جانمایی و پذیرش شده اند.


وظایف سازمان محیط زیست در قانون هوای پاك
سازمان محیط زیست برمبنای قانون هوای پاك وظایف متنوعی را برعهده دارد كه تهیه بخشنامه اجرایی مدیریت شرایط اضطرار، اعلام رعایت حدود مجاز انتشار آلاینده ها، پاسخ به استعلام درخواست جواز، مشخص كردن مراكز و واحدهای آلوده، جلوگیری از فعالیت واحدهای آلاینده و تعیین حقابه رودخانه ها همچون این وظایف هستند و «قانون هوای پاك» بعد از تصویب مجلس در ۲۵ تیرماه ۱۳۹۶ در ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ از طرف شورای نگهبان تایید و ۲۳ مردادماه همان سال از طرف رئیس جمهوری برای اجرا ابلاغ گردید. سازمان محیط زیست علاوه بر نظارت بر اجرای قانون هوای پاك وظایف مختلفی را بر عهده دارد كه آنها را باید با همكاری وزارتخانه های دیگر انجام دهد.


خوب و بدهای بهداشت جهانی در ۲۰۱۹
در سال ۲۰۱۹ میلادی سلامت قلب و عروق بطور كلی در مناطقی از جهان بهبود یافته است اما این بهبود مربوط به همه كشورها نبوده و افزایش مرگ ومیرهای ناشی از بیماری های قلبی و عروقی در ایالات متحده آمریكا منجر به كاهش قابل توجه امید به زندگی در این كشور شد.
هم چنین كشورهای بیشتری نسبت به سال های قبل در حال كاهش میزان استعمال دخانیات هستند اما سیگارهای الكترونیكی نسل جدیدی از نوجوانان را به سمت اعتیاد مادام العمر به نیكوتین می برد.


تهران درصدر پرونده های تخلف ساختمانی
امیر مغانلو مدیر كل امور اجرائی كمیسیون های ماده ۱۰۰ شهرداری تهران اصلاح قانون ماده ۱۰۰، تعامل با قوای سه گانه و طبقه بندی پرونده های موجود و همین طور صدور آراء قابل اجرا را از مهم ترین شیوه های كاهش پرونده های كمیسیون ماده ۱۰۰ دانست.
وی در مورد وضعیت كمیسیون های ماده ۱۰۰ با اشاره به اینكه مهم ترین مساله اداره كل امور اجرائی كمیسیونهای ماده ۱۰۰ تعداد آراء زیاد شهر تهران در مقایسه با كل كشور است، به شكلی كه دراین زمینه تهران مقام اول را در كشور دارد؛ در مورد دلیلهای بالا بودن شمار پرونده ها، اظهار داشت: شهر تهران بعنوان پایتخت ایران، بزرگترین كلانشهر كشور شمرده می شود و مساحت و جمعیت زیادی را در برگرفته، بطوریكه پلاك های ثبتی زیادی بالغ بر حدود یك میلیون پارسل را در خود جای داده است.

نقش ویتامین D در مقابله با عفونت ها
پزشكان آمریكایی در بررسی های خود به نقش ویتامین D در پیش گیری از عفونت ها پی بردند و پزشكان با اشاره به اینكه به مدل جدیدی برای مطالعه نقش ویتامین D در پیش گیری از عفونت ها دست پیدا كرده اند، اظهار داشتند: آزمایشات انجام شده بر طبق این مدلها نشان میدهد ویتامین D می تواند بطور شایان توجهی تعداد باكتری های بیماری زا در زخم های پوستی را كم كند.

به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
آغاز ثبت نام متقاضیان دریافت بسته معیشتی از ساعت ۲۲ امشب
ذخیره دارویی MPS در حال اتمام / آمریكا تولیدكننده انحصاری این دارو در جهان
دستگیری دو پزشك برای عمل های زیبایی غیرمجاز
واریز بسته معیشتی مددجویان ساعت ۲۴ امشب به حساب سرپرستان خانوار
آمریكا دسترسی ایران به دارو را محدود كرده است1398/10/12
23:54:08
5.0 / 5
4499
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بهزیستی , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان