ابتكار:

نمایندگان مجلس یازدهم به لوایح حوزه زنان و خانواده توجه ویژه ای داشته باشند

نمایندگان مجلس یازدهم به لوایح حوزه زنان و خانواده توجه ویژه ای داشته باشند جوان بین: معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده ابراز امیدواری كرد كه نمایندگان دوره جدید مجلس توجه ویژه ای به لوایح حوزه زنان و خانواده داشته باشند و همین طور احزاب در انتخابات مجلس یازدهم رویه دولت را اتخاذ كنند و سی درصد از كاندیداها را از میان زنان انتخاب كنند و زنان توانمند را نادیده نگیرند.


معصومه ابتكار در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه هم اكنون حدود 10 لایحه در مراحل مختلف در دولت و معاونت در حال پیگیری است، اظهار نمود: امیدواریم كه نمایندگان دوره جدید مجلس توجه ویژه ای به لوایح حوزه زنان و خانواده داشته باشند و همین طور انتظار استمرار سیاست های در رابطه با پشتیبانی از زنان و خانواده را داریم.
وی ابراز امیدواری كرد تا در انتخابات مجلس دوره یازدهم شاهد مشاركت بالای مردم باشیم تا مجلس در دوره جدید متشكل از سلایق مختلف باشد.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اشاره كرد: امیدواریم در این شرایط مجلسی شكل بگیرد و شورای نگهبان كمك كنند تا سلایق متنوع جامعه ایران را نمایندگی كند و این انتخابات هرچه بیشتر وحدت و انسجام ملی ما را در این شرایط خطیر تضمین كند. به همان اندازه كه حضور یكپارچه مردم در مراسم سردار سلیمانی، اقتدار و وحدت ملی و بازدارندگی در مقابل تهدیدات خارجی داشت، حضور یكپارچه مردم در تعیین سرنوشت خود خصوصاً در انتخابات مجلس بسیار تعیین كننده است، خصوصاً مجلسی كه مقرر است چهار سال سرنوشت خودرا در اختیار آن قرار دهیم.
ابتكار افزود: در گام دوم نیز باید انتخابات آزادانه اجرا شود و كاندیداها در حداكثر وسعت دید تایید صلاحیت شوند و سلایق مختلف حضور داشته باشند و از این منظر كه مشاركت مردم را در انتخابات كاهش دهیم، لطمه وارد نكنیم.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در ادامه با اشاره به موضوع افزایش مشاركت زنان اظهار نمود: امید است احزاب دراین زمینه رویه دولت را اتخاذ كنند و 30 درصد از كاندیداها را از میان زنان انتخاب كنند و زنان توانمند را نادیده نگیرند و مجلسی كه شكل می گیرد بتواند به لوایح و حقوق بانوان و اصلاح برخی قوانین موجود توجه نمایند.
منبع:

1398/10/21
19:42:58
5.0 / 5
4370
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان