كاهش نرخ زاد و ولد در چین به رغم تاكید بر فرزندآوری

كاهش نرخ زاد و ولد در چین به رغم تاكید بر فرزندآوری جوان بین: آمارها نشان میدهد نرخ زاد و ولد در چین به رغم تاكید بر فرزندآوری به پایین ترین سطح خود رسیده است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، نرخ زاد و ولد در چین طی سال ۲۰۱۹ به پایین ترین سطح خود رسیده كه نشان میدهد اقدامات صورت گرفته برای رفع بحران جمعیتی موفقیت آمیز نبوده است.
اداره ملی آمار چین اعلام نمود: نرخ زاد و ولد در این كشور به ازای هر ۱۰۰۰ نفر ۱۰.۴۸ بوده كه از ۱۹۴۹ پایین ترین رقم را به خود مختص كرده است.
افزایش جمعیت میانسال در چین سیاستمداران این كشور را بر آن داشت تا بعد از چندین دهه اعمال سیاست های كنترل جمعیت و سیاست تك فرزندی، اقداماتی را در امتداد افزایش جمعیت در این كشور در نظر گیرند.
در سال ۲۰۱۵ چین سیاست های جمعیتی خودرا تغییر داد و تمامی زوج ها اجازه پیدا كردند تا دو فرزند داشته باشند؛ هرچند خیلی از خانواده ها به سبب هزینه های بالای تحصیل، تهیه مسكن و خدمات درمانی از داشتن فرزند بیشتر خودداری می كنند.
به گزارش جوان بین به نقل از روزنامه گاردین، كارشناسان بر این باورند تغییر عادات رفتاری كه در جامعه و برمبنای خانواده های تك فرزندی جا افتاده، سخت خواهد بود و احتمال كاهش نرخ زاد و ولد وجود دارد.
منبع:

1398/10/28
14:27:49
5.0 / 5
4624
تگهای خبر: بحران , جامعه , خانواده , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان