در آیین معارفه مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری اعلام شد

فزونی تعداد بازنشستگان فرهنگی از شاغلان تا 3 سال دیگر

فزونی تعداد بازنشستگان فرهنگی از شاغلان تا 3 سال دیگر به گزارش جوان بین مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری اظهار داشت: این صندوق به معنای واقعی یك زیست بوم است كه دارای خاصیت ها و فاكتورهای مختلفی است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، دكتر «اكبر افتخاری» در آیین معارفه مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری كه با حضور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی، مدیران كل این وزارتخانه و رئیس و اعضای هیات مدیره، مدیران ستادی و مدیران هلدینگها و شركتهای صندوق بازنشستگی كشوری برگزار شد، با اشاره به نگاه خود به مدیریت دومین صندوق مهم بازنشستگی كشور اظهاركرد: نگاه من به این صندوق مدیریت یك شركت و بنگاه اقتصادی كه تنها وظیفه تامین منابع و هزینه كرد آنها را داشته باشد، نیست؛ صندوق بازنشستگی به واقع یك زیست بوم با همه خاصیت های آن است.

افتخاری اشاره كرد: زیست بومها چند خاصیت شاخص دارند كه داشتن پیچیدگی، داشتن ذی نفعان متعدد، چند بُعدی بودن و مواجه شدن با برخی اختلالات و مشكلات همچون آنها است.

وی با اشاره به اینكه نمی توان به صندوق بازنشستگی صرفا یك نگاه اقتصادی یا یك نگاه اجتماعی داشت، اظهار داشت: تدوین سند استراتژیك صندوق بازنشستگی كه به ندرت در بعضی سازمان های پیشرو وجود دارد، اساس و چارچوب مهمی است كه برای تهیه آن كار ارزشمندی صورت گرفته و وجود این ظرفیت مسیر و هدف صندوق را در ادامه روشن ساخته است.

افتخاری اشاره كرد: صندوق بازنشستگی در راه پیش رو نیازمند كار جمعی، مشاركت كارشناسان و صاحب نظران و چابكی است كه این مهم باید در سطوح مختلف از ستاد صندوق تا هلدینگها و شركتهای تابعه با تمام توان صورت گیرد.

مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی كشوری با قدردانی از حسن اعتماد وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی برای انتخاب خود به این سمت، اظهار داشت: اگر می خواهیم به جامعه هدف و مجموعه ذی نفعان از بازنشستگان و شاغلین خدمت نماییم باید همه باهم حركت كرده و این نهاد بزرگ كشور را به سمت چابكی و بهره وری هدایت نماییم.

افتخاری اشاره كرد: امروز باید هرآنچه در گذشته اتفاق افتاده و حاشیه هایی كه وجود دارد را كنار بگذاریم و از منابع بهره ور و با مشاركت همگان كمك بگیریم. فرصت ما اندك و كار برای انجام دادن بسیار زیاد است.

به گزارش اداره كل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی كشوری، وی با اشاره به اینكه منابع موجود از بازدهی كافی برخوردار نیست، اظهاركرد: در نهادهای بیمه ای دو بال سرمایه گذاریها و منابع بیمه پردازی وجود دارد كه باید از آنها برای سودآوری و رسیدن به سرمایه گذاری مطلوب و منابع پایدار با هدف بهره مند شدن ذی نفعان بهره برد.
افتخاری بیان كرد: خوشبختانه چشم انداز خوبی تعریف شده اما كار در سازمانی كه با تاكید بر شركتها و سرمایههای نابهره ور شكل گرفته، بسیار دشوار است كه با كارگروهی و مشاركت می توان به نتایج مطلوب رسید.

وی بازنشستگان زیر پوشش صندوق بازنشستگی كشوری را اصلیترین ذی نفعان و ذی حق صندوق عنوان نمود و اظهار داشت: در كنار بازنشستگان، شاغلین كسورپرداز نیز ذی نفعان دیگری هستند كه باید به هر دو گروه توجه گردد و خدماتی مناسب و شایستهای ارائه شود.

افتخاری اشاره كرد: شاید منابع محدود باشد، اما در جایی كه ما با محدودیت مواجه هستیم باید با خلاقیت برآن غلبه كرده و در راه رسیدن به هدف گام برداریم.

در این جلسه، احمد صافی رئیس كانونهای بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش و عضو افتخاری هیات مدیره صندوق بازنشستگی كشوری نیز با اشاره به زیرپوشش قرار داشتن ۸۵۰ هزار بازنشسته این وزارتخانه در صندوق بازنشستگی كشوری، اظهار داشت: ۵۰ هزار نفر نیز بر طبق پیش بینیها تا اختتام امسال به عدد اضافه خواهد شد، ضمن اینكه تا سه سال آینده تعداد بازنشستگان فرهنگی از تعداد شاغلین بیشتر می شود.

صافی بازنشستگان را یك ظرفیت و سرمایه انسانی مهم برای كشور ونظام جمهوری اسلامی ایران عنوان نمود و اضافه كرد: بازنشستگان كشوری با پنج مشكل اساسی از جمله، وجود تبعیض و فاصله حقوق بین بازنشستگان و شاغلین و لزوم اجرای همسان سازی حقوق، بیمه تكمیلی درمان قوی، تكریم و احترام به بازنشستگان، توجه جدی به فرزندان بازنشستگان و توسعه ایرانگردی و گردشگری برای این گروه از جمعیت كشور، روبرو هستند كه باید مورد توجه مدیریت جدید صندوق قرار گیرد.

وی اجرای طرح در خانه نمانیم را نقطه عطف سیاستهای اجتماعی و فرهنگی صندوق بازنشستگی كشوری دانست و اظهار داشت: این طرح به افزایش سلامت عاطفی و اجتماعی و همین طور خروج آنها از انزوا و تنهایی كمك می نماید و بنا بر این باید این خدمات توسعه و ارتقا یابد.

صافی اشاره كرد: مشورت گرفتن از بازنشستگان متخصص و صاحب ایده یك خواست عمومی از طرف این جامعه بزرگ است كه می تواند در چارچوب راه اندازی یا فعال شدن مجدد كمیته های مشورتی بازنشستگان و مشاركت دادن آنها در تصمیم گیری های صندوق بازنشستگی عملیاتی شود.


نعمت الله ایزدی سرپرست پیشین و رئیس هیات مدیره صندوق بازنشستگی كشوری در سخنانی اظهار نمود: در این مدت با حُسن اعتمادی كه وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی به مجموعه صندوق داشتند، كارهای ارزشمندی انجام شد كه شاخص ترین آن تدوین سند استراتژیك صندوق بازنشستگی بود كه با كار تخصصی و گروهی انجام شد.

وی با قدردانی از اعضای هیات مدیره برای همكاری در مدیریت صندوق و اداره بنگاه های اقتصادی، اظهار داشت: در بعضی امور بطور مشخص وظیفه ای برعهده هیات مدیره نبود، اما اعضای این هیات با صبوری و باتوجه به تجربه و تخصصی كه داشتند همكاری و تعامل بسیار خوبی برای انجام امور داشتند.

ایزدی با اشاره به انتصاب دكتر اكبر افتخاری بعنوان مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی كشوری، ابراز امیدواری كرد: گام های موثری با تعامل بین هیات مدیره و مدیرعامل و استفاده از نقطه نظرات كارشناسان در جهت خدمت شایسته به بازنشستگان برداشته شود.

محمدمهدی انتشاری، نایب رییس هیات مدیره صندوق بازنشستگی كشوری نیز با اشاره به اینكه با تاكید بر سند استراتژیك می توان برمشكلاتی كه گریبان گیر صندوق است فائق آمد، اظهار داشت: در صندوق بازنشستگی هركاری و هر خدمتی كه با تعمق و توسل به كار گروهی و كارشناسی و پیموده شدن مراحل قانونی اجرا شده، ماندگار و اثربخش بوده است.

انتشاری افزود: اما هر كار و سیاستی كه به دور از پیموده شدن مراحل قانونی و تصویب در كمیته های صندوق به اجرا درآمده، سال ها گریبان گیر صندوق و بازنشستگان بوده و بر مشكلات موجود افزوده است.

علی عرب مازار عضو هیات مدیره صندوق بازنشستگی كشوری نیز سند استراتژیك را یكی از مهم ترین اسناد قابل اتكا برای ادامه حیات این صندوق عنوان نمود و اضافه كرد: امیدوارم با اجرایی شدن این سند، صندوق بازنشستگی در راه اصلی خود حركت نماید.

عرب مازار اشاره كرد: دوره مدیریت آقای ایزدی، دوره ای از آرامش بود كه با فداكاری، صبر و تدبیر ایشان امور به خوبی مدیریت شد.

ابراهیم رضایی بابادی، عضو هیات مدیره صندوق بازنشستگی كشوری نیز با تاكید بر اینكه كار و وظایف صندوق بازنشستگی بسیار سنگین و حجیم است، اظهار داشت: در همین مدت كوتاه حضور در هیات مدیره صندوق، جز كار كارشناسی و تخصصی و در جهت ارائه خدمت مناسب به بازنشستگان انجام نشده و ظرفیت های خوبی در صندوق و هیات مدیره برای كمك به مدیرعامل جدید وجود دارد.

وی اشاره كرد: در چند ماه اخیر با مدیریت صبورانه و تدبیر سرپرست صندوق، این نهاد به حداقلی از آرامش دست یافت كه در سایه آن، خیلی از امور بر زمین مانده انجام شده یا در حال پیگیری و انجام است.

علیرضا سیاسی راد دیگر عضو هیات مدیره صندوق بازنشستگی كشوری نیز با اشاره به اینكه طی دو سال خدمت در صندوق بازنشستگی، همواره تغییرات مدیریتی و حواشی گریبان گیر این صندوق بوده است، ابراز امیدواری كرد: باتوجه به سوابق و تجربه های علمی و تخصصی مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی كه هم سابقه مدیرعامل و هم عضویت در هیات مدیره را داشته است، این نهاد روی آرامش و ثبات را به خود بگیرد.

سیاسی راد اشاره كرد: در شرایط اقتصادی امروز، صندوق بازنشستگی بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند ثبات، پایداری و آرامش است و امیدوارم این آرامش به صندوق بازگردد. خوشبختانه ظرفیت های بسیار خوبی در ستاد و شركت ها و هلدینگ های تابعه برای كار تیمی مشترك و رسیدن به نتایج قابل اتكا و اعتماد وجود دارد.

وی اشاره كرد: گرچه قسمتی از انتقادات و مشكلات وجود دارد كه باید اصلاح گردد، اما بخش زیادی از حواشی به وجود آمده در فضای عمومی جفا به صندوق بازنشستگی و بی انصافی است. باید اجازه داده شود فضای موجود پیرامون صندوق به یك فضای تخصصی و كارشناسی بازگردد و با همكاری مشكلات موجود برطرف شود.
منبع:

1398/11/08
08:59:36
5.0 / 5
4506
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان