مناسب سازی ۱۴ هزار مدرسه ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه

مناسب سازی ۱۴ هزار مدرسه ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه به گزارش جوان بین رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به اینكه مناسب سازی در همه ابعاد برای ۱۴ هزار مدرسه پذیرای دانش آموزان با نیازهای ویژه در حال انجام می باشد اعلام نمود كه تا آخر سال ۹۹ یك مدرسه عادی در هر كدام از استان ها مناسب سازی می شود.


سید جواد حسینی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به افزایش مراكز آموزشی و توانبخشی ویژه مشكلات یادگیری از ۷۱۰به ۷۵۲ مورد اظهار نمود: این مراكز مكمل جریان یادگیری هستند. دانش آموزان دیرآموز می توانند به مراكز اختلال یادگیری ارجاع شوند.
وی ادامه داد: در جهت تفاهم نامه ما با معاونت آموزش ابتدایی، از سالجاری حدود ۷۰ هزار دانش آموز دیرآموز تحت پوشش این مراكز قرار خواهند گرفت.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی همینطور با اشاره به اقدامات انجام شده پیرامون توان افزایی دانش آموزان با نیازهای ویژه اظهار داشت: مناسب سازی نهضت زبان اشاره و نهضت بریل آموزی اجرایی شده و ۹۱۹ اثر محتوایی ویژه این دانش آموزان و ۹ اثر ویژه والدین، معلمان و دانش آموزان عادی مناسب سازی و یا تولید شده است. در همین ساعت دو میلیون نفر- ساعت آموزش برای زبان اشاره برگزار شده است.
حسینی با اشاره به اینكه همینطور همه ساله سنجش بدو ورود دانش آموزان به منظور مداخلات طلایی بهنگام انجام می شود عنوان كرد: امسال بیشتر از ۲۰۰ پایگاه امر سنجش را انجام دادند و یك میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز پیش دبستانی و بدو ورود به دبستان مورد سنجش قرار گرفتند.
وی ضمن تاكید بر سیاست آموزش تلفیقی فراگیر كه در چارچوب آن دانش آموزان با نیازهای ویژه در كنار دانش آموزان عادی تحصیل می كنند اظهار نمود: دانش آموزان باید به زیستن و با همدیگر زیستن را در مدرسه تمرین كنند، در همین راستا مناسب سازی در همه ابعاد برای ۱۴ هزار مدرسه پذیرای دانش آموزان با نیازهای ویژه در حال انجام می باشد.
حسینی اعلام نمود كه تا آخر سال ۹۹ یك مدرسه عادی در هر كدام از استان ها استانداردسازی خواهند شد.1398/11/27
14:48:25
5.0 / 5
4584
تگهای خبر: آموزش , دانش آموزان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان