جزئیات بهره مندی بازنشستگان كشوری از تسهیلات اعتباری رفاهی

جزئیات بهره مندی بازنشستگان كشوری از تسهیلات اعتباری رفاهی جوان بین: صندوق بازنشستگی كشوری با هدف كمك به معیشت بازنشستگان تحت پوشش خود، با همكاری بانك صادرات و فروشگاه های رفاه، طرح ارائه تسهیلات اعتباری رفاهی به ارزش یك میلیون و 200 هزار تومان را بوسیله كارت حقوقی بازنشستگان كشوری در بانك صادرات، اجرایی می كند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، ضوابط و شرایط استفاده از این تسهیلات اعلام شده است.
این شرایط به شرح زیر است:
- تمامی بازنشستگان و همین طور وظیفه بگیران تك ورثه همسر كه میزان حقوق خالص دریافتی آنان بعد از كسر كسور و بدهی ها از یك میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بالاتر باشد، مشمول استفاده از تسهیلات اعتباری رفاهی هستند.
- مشمولینی كه فاقد «سپهركارت» باشند، می بایست ضمن مراجعه به شعب بانك صادرات ایران نسبت به صدور كارت مذكور اقدام نموده و جهت شارژ اعتبار تسهیلات با در دست داشتن «سپهركارت» به نمایندگی های صندوق بازنشستگی در سراسر كشور بازگشت كنند.
- مشمولین طرح می توانند با مراجعه به شعب فروشگاه های رفاه در سراسر كشور با ارائه سپهركارت بانك صادرات (حساب حقوقی) تا سقف تسهیلات اعتباری(كیف پول اعتباری) مبادرت به خرید كالا كنند.
- چهار رقم آخر شماره ملی مشمولان، بعنوان رمز تسهیلات اعتباری (رمز كیف پول اعتباری) شمرده می شود.
- تسهیلات اعتباری(كیف پول اعتباری) از حساب اصلی متصل به سپهركارت مشمولین مجزا است.
- میزان تسهیلات اعتباری اختصاصی، به مبلغ ۱۲ میلیون ریال و با نرخ سود ۲ درصد است.
- مهلت استفاده از تسهیلات از تاریخ هفتم اسفندسال جاری تا هفتم فروردین ۹۹ است.
- استفاده از تسهیلات به صورت اختیاری بوده در صورت عدم تمایل مشمولان به خرید كالا، تسهیلات اعتباری (كیف پول اعتباری) دارنده سپهركارت غیرفعال می شود.
- بعد از خرید كالا در مهلت تعیین شده، بازپرداخت تسهیلات اعتباری از فروردین ماه ۹۹ طی چهار قسط از حساب حقوقی مشمولان كسر می شود.
- میزان بازپرداخت تسهیلات اعتباری برمبنای میزان خرید كالا از فروشگاه رفاه محاسبه شده و به صورت ماهیانه طی ۴ قسط در فیش حقوقی مشمولان درج می شود.
به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری نیز در آئین امضای تفاهم نامه اعطای تسهیلات به بازنشستگان كشوری به منابع غیردولتی اعطای تسهیلات به بازنشستگان در چارچوب "طرح یاری" اشاره نمود.
وی اشاره كرد: در این طرح بدون اینكه امكانات خاصی از جانب دولت به صندوق بازنشستگی داده شود اهتمام می نماییم تا اعتباراتی را در اختیار بازنشستگان قرار دهیم؛ در این راستا تامین كالاهای موردنیاز بازنشستگان نیز مورد توجه قرار دارد.
شریعتمداری اظهار داشت: اعتبار تسهیلات رفاهی بازنشستگان صندوق بازنشستگی كشوری از ۷ اسفند ۹۸ تا ۷ فروردین ۹۹ به مدت یك ماه برای بازنشستگان تحت پوشش این صندوق كه مشمول شده باشند، بر روی كارت بانك صادرات آنها شارژ می شود.
وی افزود: بازنشستگان متقاضی می توانند از روز چهارشنبه ۷ اسفندماه با مراجعه به سایت صندوق بازنشستگی كشوری ( به آدرس cspf.ir ) از شرایط خود و اینكه مشمول طرح هستند یا خیر اطلاع یافته و هم زمان با استفاده از رمز این تسهیلات بجای رمز اصلی كارت بانكی، كه همان شماره ۴ رقم آخر كدملی بازنشسته حقوق بگیر صندوق است برای خرید انواع كالای مورد نیاز از فروشگاه های رفاه در سراسر كشور اقدام نمایند.
در این مراسم " رسول محمدی "، مدیرعامل فروشگاههای زنجیرهای رفاه نیز با اشاره به اینكه برای نخستین بار نحوه پرداخت تغییر خواهدنمود و یك كارت می تواند به كیف پول بازنشستگان تبدیل گردد اظهار داشت: تسهیلات دو درصد در شبكه بانكی كم نظیر است و این می تواند موجب استفاده بیشتر بازنشستگان از این طرح شود.
او با اشاره به اینكه در فروشگاههای رفاه با كمك همكاران دیگر توانستیم ۸ هزار شغل ایجاد نماییم افزود: سبد خرید ارزان تر و تهدید نشدن اشتغال اصناف خرد از دیگر اهداف مجموعه فروشگاه های رفاه است.
حجت الله صیدی مدیرعامل بانك صادرات نیز با اشاره به اینكه بانك صادرات از سال های گذشته با استفاده از كارت های سپهر پرداخت حقوق بازنشستگان را برعهده داشته اظهار نمود: سعی كردیم تا در طرح یاری كارت جدیدی برای بازنشستگان صادر نشود و پیش از عید نیز مرحله اجرا برسد.
وی با اشاره به اینكه بانك صادرات از سال های گذشته با استفاده از كارت های سپهر پرداخت حقوق بازنشستگان را برعهده داشته اظهار نمود: سعی كردیم تا در طرح یاری كارت جدیدی برای بازنشستگان صادر نشود و پیش از عید نیز مرحله اجرا برسد.
منبع:

1398/12/07
16:54:22
5.0 / 5
4183
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان