مسئولیت اجتماعی راهی برای پیشگیری از گسترش كروناویروس

مسئولیت اجتماعی راهی برای پیشگیری از گسترش كروناویروس به گزارش جوان بین رئیس انجمن مددكاری اجتماعی ایران با تاكید بر اهمیت مسئولیت اجتماعی افراد در كنترل گسترش كروناویروس اظهار داشت: گاهی در فضاهای مجازی اطلاعات نادرست و غیرواقعی بیشتر از اطلاعات درست و رسمی بازنشر می شود. باید به سمتی حركت نماییم كه مردم با هشیاری و توجه به سفارش های وزارت بهداشت برای جلوگیری از شیوع بیشتر این پدیده همكاری كنند در غیر این صورت این ویروس می تواند تا مدت زیادی زندگی ما را تحت الشعاع قرار دهد.


سید حسن موسوی چلك در گفتگو با ایسنا، اضافه كرد: كرونا ویروس هم در ایران و هم در جهان شایع شده است. وقوع چنین پدیده هایی اجتناب ناپذیر است. سه گروه در مدیریت این پدیده می توانند بیشتر اثرگذار باشند. یكی از این گروه ها سیاستگذاران هستند كه با سیاستهای درست در عرضه خدمات و اطلاع رسانی باشد وظیفه شان را به درستی انجام دهند.
وی با تاكید بر هماهنگی بین بخشی هم اظهار نمود: وقوع چنین بیماری هایی ماهیت همكاری فرابخشی دارد و باید نهایت همكاری را به كار گرفت تا مدیریت بهتری را انجام داد. بنابراین مدیریت سازمانهای متولی باید نسبت به آن توجه داشته باشند. همینطور اگر این دستگاه ها به خوبی فعالیت كنند اما مردم چنین وقایعی را جدی نگیرند و به هشدارها توجه نكنند موفقیتی در كنترل شرایط حاصل نمی گردد.
رئیس انجمن مددكاری اجتماعی ایران با اشاره به اینكه گاهی مردم شناخت دقیقی از این بیماری ندارند و بنابراین گرفتار نگرانی و استرس های بیشتری می شوند، اظهار نمود: گاهی این استرس امنیت روانی مردم را تحت الشعاع قرار می دهد.
موسوی چلك افزود: گاهی در فضاهای مجازی اطلاعات نادرست و غیرواقعی بیشتر از اطلاعات درست و رسمی بازنشر می شود. با این وجود الان باید به سمتی حركت نماییم كه مردم با هشیاری و توجه به سفارش های وزارت بهداشت برای جلوگیری از شیوع بیشتر این پدیده همكاری كنند در غیر این صورت این ویروس می تواند تا مدت زیادی زندگی ما را تحت الشعاع قرار دهد.
وی با اشاره به تاثیرات این بیماری در ابعاد مختلف زندگی افراد اظهار داشت: در شرایط كنونی بعنوان شهروند باید به فكر خودمان باشیم و خود مراقبتی را جدی بگیریم و با این كار نشان دهیم می توانیم تاثیرات این ویروس را كنترل نماییم.1398/12/08
14:24:56
5.0 / 5
4180
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان