با تأكید رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) صورت گرفت:

تولید شبانه روزی محلول و ژل های ضدعفونی برای مقابله با ویروس كرونا در البرز دارو

تولید شبانه روزی محلول و ژل های ضدعفونی برای مقابله با ویروس كرونا در البرز دارو جوان بین: با تاكید رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و با بسیج تمام امكانات، محلول و ژل های ضدعفونی در شركت البرز دارو برای مقابله با ویروس كرونا، بطور شبانه روزی تولید و در اختیار مردم قرار می گیرد.



به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، مدیرعامل شركت البرز دارو با اشاره به تلاش شبانه روزی كاركنان این واحد تولید دارو برای كمك به مردم در تأمین اقلام بهداشتی اظهار داشت: به دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، در ایام ابتدایی انتشار ویروس كرونا در كشور، یكی از خطوط تولید شركت را به تولید محلول و ژل های ضدعفونی كننده تغییر دادیم تا بتوانیم نیاز مردم و مراكز بهداشتی درمانی در این حوزه را برطرف نماییم.

مهندس مرتضوی افزود: با راه اندازی خط تولید اقلام ضدعفونی كننده، روزانه موفق به تولید ۷۵ هزار بطری ۲۴۰ سی سی برای مصارف مردمی و ۱۳۰۰ گالن ۲۰ لیتری برای مصارف مراكز بهداشتی درمانی و بیمارستان ها شدیم.

مدیرعامل شركت البرز دارو با بیان این كه تنها مشكل تولید محلول های ضدعفونی كننده كمیابی الكل است، اظهار داشت: در صورت تأمین الكل مورد نیاز می توانیم ظرفیت تولید شركت را به ۲ برابر افزایش دهیم تا از دغدغه كمبود مواد ضدعفونی كننده در كشور بكاهیم.

به گزارش روابط عمومی گروه توسعه اقتصادی تدبیر، وی با ابراز امیدواری از شكست ویروس كرونا به همت ستاد مقابله با كرونا، نهادهای انقلابی و مردمی هم چون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و مجاهدت تلاشگران عرصه سلامت كشور، هم چنین همدلی و همراهی مردم اضافه كرد: ما هم مانند همه بخش های كشور كه برای كنترل ویروس جدید شبانه روز تلاش می كنند، به فعالیت خود ادامه می دهیم و با افتخار در كنار مردم از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم كرد.

لازم به توضیح است با تأكیدات مقام معظم رهبری و رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، در همان روزهای ابتدایی انتشار ویروس كرونا، واحدهای زیرمجموعه این ستاد برای كمك به مردم و مراكز بهداشتی و درمانی كشور جهت پیشگیری و درمان این بیماری، بسیج شده و تمام توان خویش را به این امر اختصاص داده اند.

در همین زمینه، از راه این ستاد روزانه بیشتر از ۱۰۰ هزار ماسك N۹۵ و ۳۷۰ هزار محلول ضدعفونی كننده، ۱۰۵ هزار ژل ضدعفونی كننده و ۳۰ دستگاه اكسیژن ساز تولید می شود، هم چنین ۱۰ كاروان سلامت برای مراقبت های بهداشتی و درمانی مردم به مناطق درگیر با ویروس اعزام و ۲۰ هزار خط تلفن برای مشاوره ی هموطنان در مورد این بیماری، به راه افتاده است.




منبع:

1398/12/22
23:17:58
5.0 / 5
3736
تگهای خبر: اقتصاد , بسیج , بهداشت , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان