تعلیق فعالیت مراكز مشاوره بهزیستی تا اطلاع ثانوی بعلاوه تدابیر جایگزین برای موارد ضروری

تعلیق فعالیت مراكز مشاوره بهزیستی تا اطلاع ثانوی بعلاوه تدابیر جایگزین برای موارد ضروری به گزارش جوان بین مدیركل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی كشور با اشاره به تعلیق درآمدن بعضی از كارهای مراكز مشاوره و روانشناختی زیر نظر این سازمان اظهار داشت: تصمیم بعدی سازمان بهزیستی درباب نحوه فعالیت این مراكز و همین طور نحوه همكاری با قوه قضاییه درباب طلاق های توافقی، پس از 15 فروردین برمبنای شرایط كشور صورت خواهد گرفت.


بهزاد وحیدنیا در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شرایط حاضر كشور به سبب شیوع كرونا و هم یاری لازم درباب كاهش ترددها در سطح شهر و متوقف شدن چرخه انتقال این ویروس در شهرهای مختلف كشور، اظهار داشت: یكی از تمهیدات سازمان بهزیستی در این خصوص، بخشنامه ویژه سازمان برای مراكز مشاوره و خدمات روانشناسی است كه این مراكز ضمن رعایت نكات بهداشتی، ملزم به قرار دادن تجهیزات ضدعفونی كننده نیز شدند.
وی با اشاره به اینكه بر طبق تصمیم سازمان بهزیستی كشور بعضی از كارهای این مراكز نیز به حالت تعلیق در آمده است، اظهار نمود: همچون این فعالیت ها می توان به محدود شدن بازی درمانی كودكان، مشاوره ها و آموزش های گروهی اشاره نمود. لازم به ذكر است كه این تصمیمات برای كاهش تجمعات افراد اتخاذ شده اند.
مدیركل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی كشور اشاره كرد: قبل از این نیز با توجه به این كه شرایط در بعضی از استانها نیز به حالت قرمز گرایش پیدا كرده بود بنابه تصمیم كمیته پیش گیری از بیماری های واگیردار سازمان بهزیستی كشور اعلام كردیم كه هر استان به تبع شرایط می تواند درباب توقف فعالیت همه مراكز خود اقدام نماید. قسمتی از این فعالیت ها نیز در تعامل با مجموعه قوه قضاییه و صرفا برای مشاوره های پیش از طلاق توافقی است و سایر درخواست های نیز بوسیله قوه قضاییه پیگیری و ترتیب اثر داده شده است.
وحید نیا با اشاره به اینكه از شهروندان تقاضا داریم كه به هر نحو ممكن این مسائل را برای زمانی كه این خطر كمتری دارد نگه دارند و از مراجعات مكرر اجتناب كنند، اظهار نمود: برای این منظور نیز چرخه جایگزینی از طرف سازمان بهزیستی پیشنهاد شده است تا ترتیبی برای مشاوره های تلفنی در داخل مراكز، آن هم برای مواردی كه بنا به تشخیص قوه قضاییه حاد هستند، در استان هایی كه تصمیم به تعطیلی گرفته شده، اتخاذ شود.
بگفته مدیركل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی كشور تصمیم بعدی سازمان بهزیستی درباب نحوه فعالیت مراكز مشاوره و روانشناسی و همین طور نحوه همكاری با قوه قضاییه درباب طلاق های توافقی، پس از ۱۵ فروردین برمبنای شرایط كشور اتخاذ خواهد شد.
منبع:

1399/01/02
14:48:21
5.0 / 5
3331
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان