شرایط برخورداری از مستمری از كارافتادگی كلی در تامین اجتماعی

شرایط برخورداری از مستمری از كارافتادگی كلی در تامین اجتماعی جوان بین: قائم مقام سابق سازمان تامین اجتماعی درباره انواع از كارافتادگی و شرایط برخورداری از مستمری از كارافتادگی كلی توضیحاتی ارائه نمود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، محمدحسن زدا در صفحه اینستاگرامی خود مطالبی ویدئویی تحت عنوان "دانستنی های تامین اجتماعی" منتشر می كند و به مرور برخی قوانین تامین اجتماعی می پردازد.
وی درباره از كارافتادگی اظهار داشت: سه مدل از كارافتادگی داریم؛ اگر برای شخصی 66درصد به بالا از كارافتادگی تعیین شود، حقوق ماهیانه ای برای او تعیین می شود و این گروه شبیه بازنشسته ها هستند.
قائم مقام سابق سازمان تامین اجتماعی افزود: اگر درصد از كارافتادگی 33 تا 66 درصد باشد، فرد ازكارفتاده جزئی است و برای وی مبلغی بعنوان مستمری تعیین می شود و می تواند به كار خود نیز ادامه بدهد. اما اگر درصد از كارافتادگی بین 10 تا 33 درصد باشد به فرد مبلغی داده شده و با او تسویه می شود و می توانند به كارش برگشته و ادامه بدهد.
زدا همین طور درباره شرایط از كارافتادگی كلی بیمه شدگان اظهار داشت: هر بیمه شده ای كه فكر می كند در اثر بیماری یا حادثه گرفتار از كارافتادگی شده است باید ابتدا به پزشك متخصص مراجعه كند و گواهی پزشك را به تامین اجتماعی ببرد.
وی اضافه كرد: وی به كمیسیون پزشكی ارجاع می شود، پزشكان معاینه و بررسی می كنند و اگر حكم به از كارافتادگی بالای 66 درصد بدهند وی مادام العمر حقوق بازنشستگی دریافت خواهدنمود.
منبع:

1399/01/12
21:12:12
5.0 / 5
3184
تگهای خبر: بازنشستگی , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان