بازی های ایرانی در خانه، ۹

بازی های حركتی برای روزهای قرنطینه

بازی های حركتی برای روزهای قرنطینه جوان بین: برای بهبود كم تحركی اعضای خانواده در ایام قرنطینه خانگی ناشی از انتشار ویروس كرونا، بازی یك راهكار كاربردی است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، بوسیله بازی های حركتی می توان ضمن افزایش تحركت اعضای خانواده خصوصاً كودكان و نوجوانان، اوقات خوشی را رقم زد.
بنا به پیشنهاد پاییزه طاهری -مربی بازی ها خلاق- می توانید برخی از بازی های حركتی را تحربه كنید. برای مثال یك قاشق روی یكی از انگشتان خود قرار دهید و در همان حالت شروع كنید به راه رفتن و ببینید تا چند قدم می توانید در همان شكل راه بروید و قاشق نیفتد.
یا می توانید این بازی را انجام دهید كه روی یك پا بایستید و ببینید چه ثانیه یا حتی چند دقیقه می توانید در همان موقعیت قرار بگیرید و تعادل خودرا حفظ كنید. فرد دیگری زمان ایستادن روی یك پا را ثبت كند.
بازی دیگر این است كه یك سبد یا ظرف را در یك نقطه از خانه قرار دهید بعد با فاصله از آن اهتمام كنید؛ توپ را داخل آن بیاندازید. فردی كه بیشترین تعداد توپ را داخل ظرف بیاندازد؛ برنده بازی است.
این بازی ها هم حركتی است و موجب تحركت بیشتر كودكان در خانه می شود و هم لحظات شادی را برای شما رقم می زند و از همه مهم تر انجام این بازی ها در فضای موجود در خانه امكان پذیر است.
منبع:

1399/01/16
16:54:00
5.0 / 5
3564
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان