وزیر رفاه:

4 میلیون ایرانی فاقد درآمد، كارت اعتباری 2 میلیونی می گیرند

4 میلیون ایرانی فاقد درآمد، كارت اعتباری 2 میلیونی می گیرند به گزارش جوان بین وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: 4 میلیون نفر از افراد فاقد درآمد ثابت در كشور از تسهیلات خرید اعتباری كالا تا سقف دو میلیون تومان بهره مند خواهند شد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در گفتگوی ویدئو كنفرانس با جلسه مقابله با كرونای گلستان اظهار داشت: بر مبنای هماهنگی های انجام شده با استانداری های كشور این افراد كه فاقد درآمد و شغل ثابت هستند شناسایی و از دریافت تسهیلات كه به صورت كارت های اعتباری خرید است بهره مند خواهند شد.

واریز ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان به حساب ۳ میلیون نیازمند
وی درباره دیگر اقدامات انجام شده در مورد شیوع كرونا اظهار داشت: همینطور سه میلیون نفر از جمعیت كشور كه پایین ترین میزان درآمدی را داشته و تحت پوشش نهاد و مستمری بگیر هیچ نهادی نبودند، مبلغی بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان به حساب آنها واریز شده است.
وی در مورد پشتیبانی از كسب و كارهایی كه بدلیل بروز ویروس كرونا صدمه دیده اند هم اظهار داشت: بعضی از واحدهای تولیدی كشور هم كه به جهت بروز كرونا گرفتار خسارت هایی در عرصه تولید شده اند كه دولت برای جبران این خسارت ها برنامه ریزی نموده است. بدین منظور هم وام هایی با سود ۱۲ درصد برای این واحدها پیشبینی شده تا بتوانند بخشی از خسارت های خویش را جبران و مشكلی در زمینه پرداخت حقوق و دستمزد پرسنل خود نداشته باشند.

امكان تعویق در پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی وی اظهار داشت: مصوباتی هم در مورد استمرار بدهی های مالیاتی و پرداخت تسهیلات در این بخش در نظر گرفته شده و تعویق پرداخت بیمه تأمین اجتماعی برای این رسته ها به مدت سه ماه هم اختصاص یافته است.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: افرادی كه به جهت كرونا بیكار شده و شغل خویش را از دست داده اند هم باید در سامانه مربوطه ثبت نام كنند تا بتوانیم مقدمات پرداخت بیمه بیكاری آنها را فراهم نماییم.
شریعتمداری به زحمات و اقدامات مدیران گلستان در مهار بیماری كرونا هم اشاره نمود و اظهار داشت: با تلاش جهادی همه دستگاه ها، تعداد بیماران رجوع كننده به مراكز درمانی این استان كاهش یافته است.
وی خاطرنشان كرد: كاهش مرگ و میر، افزایش بهبودی و كاهش رجوع نشان دهنده آن است كه توفیق خوبی در استان رقم خورده كه نشان از همراهی و همدلی همه مدیران و مردم استان است.

تصمیم های هیجانی نگیریم
شریعتمداری خاطرنشان كرد: كاهش شدت شیوع بیماری نباید سبب شود كه موارد بهداشتی فاصله گذاری اجتماعی و در خانه ماندن را فراموش نماییم. یقینا" اگر تصمیمات هیجانی بگیریم عبور از پیك كرونا سخت خواهد شد.

ابتلای ۲۰۰ معلول و سالمند مراكز شبانه روزی بهزیستی به كرونا
به گزارش مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، وی بیان نمود: ۴۹ هزار سالمند و معلول در مراكز شبانه روزی بهزیستی در كشور نگهداری می شوند كه از این میزان تنها ۲۰۰ نفر به بیماری كرونا مبتلا شده اند كه نشان دهنده عزم دستگاه ها در پشتیبانی از این قشر است.1399/01/19
12:25:45
5.0 / 5
3025
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان