از تاب آوری در قرنطینه خانگی تا رفع وسواس ها در مشاوره های رایگان ایام كرونایی

از تاب آوری در قرنطینه خانگی تا رفع وسواس ها در مشاوره های رایگان ایام كرونایی جوان بین: معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از ارائه مشاوره رایگان به بیش از ده هزار نفر برای كاهش اضطراب و نگرانی ناشی از كروناویروس آگاهی داد.


محمدمهدی تندگویان در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینكه پس از شیوع كروناویروس مراكز مشاوره و ارائه خدمات روانشناسی و ازدواج در چارچوب ارائه خدمات رواشناسی برای كاهش اضطراب ناشی از كروناویروس وارد عمل شده اند، اظهار داشت: 184 مركز مشاوره در كشور علاوه بر حضور در سامانه 4030 وزارت بهداشت از اول اسفندماه نسبت به ارائه مشاوره رایگان اقدام نموده اند.
وی با اشاره به اینكه استان تهران با 85 مركز فعال در مقابله با كرونا بیشترین تعداد مراكز را به خود مختص كرده است، اضافه كرد: بیش از 4 هزار نفر در سطح این استان از خدمات تلفنی و اینترنتی مراكز مشاوره بهره مند شده اند.
معاون امور جوانان در ادامه با اشاره به مهم ترین اقدامات مراكز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده سراسر كشور در موضوع مقابله با كروناویروس از تشكیل «كار گروه علمی مداخله روان شناختی در مقابله با كرونا» آگاهی داد و اظهار داشت: مشاركت همكاران مراكز با سامانه "4030" جهت پاسخگویی به سؤالات مردم و معرفی همكاران روانشناس و مشاور به شبكه های تلویزیونی و رادیویی در تهران و مراكز استانها برای توضیح شیوه ها و راهكارهای مقابله با استرس و اضطراب كرونا قسمتی از این اقدامات بوده است.
وی با اعلان اینكه برای این منظور سایت و مشاوره تلفنی مداخله در بحران نیز به شكل رایگان در حال ارائه خدمات هستند، اظهار نمود: همین طور در صورت نیاز برای ارائه خدمات حضوری در مراكز نیز اعلام آمادگی شده است. این معاونت همین طور با همكاری دفاتر مشاوره به تولید محتوا در چارچوب تراكت ها و پیام های تصویری و شنیداری در جهت اطلاع رسانی و پیش گیری از مبتلاشدن به ویروس كرونا و كاهش اضطراب و استرس آن اقدام نموده است.
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در ادامه همین طور به تدوین و مدیریت بسته های آموزشی درباب تاب آوری در مقابله با كرونا، خود مراقبتی و دیگر مراقبتی، كاهش استرس و اضطراب، وسواس، تاب آوری خانواده، تقویت رابطه زوجین، آموزش والدین، مهارتهای ماندن در خانه، ارتقاء سلامت روان خانواده، مدیریت هیجانات منفی، مدیریت رفتارهای اجتنابی و سلامت معنوی اشاره نمود و اظهار داشت: همین طور درباب مسائلی نظیر مداخلات روانشناختی در هنگام سوگ، تاب آوری خانواده در قرنطینه، تدوین دستورالعمل مداخله و حمایت های روانی _اجتماعی از بیماران مبتلا به كوید ۱۹ نیز به تولید محتوا پرداخته شده است.
وی با اشاره به شرایط روحی ویژه بهبودیافتگان بیماری كرونا نیز اظهار داشت: از دیگر گروه های در معرض بحران، بهبودیافتگان و در عین حال پرسنل امدادی و اورژانس بیمارستان ها هستند كه برای هر دو گروه بسته های آموزشی حمایت روانی تهیه و تدوین شده است.
تندگویان اضافه كرد: همین طور به كادر درمانی بیمارستان ها و خانواده های آنان بوسیله دانشگاه های علوم پزشكی نیز خدمات مشاوره رایگان ارائه می شود. همین طور این خدمات به تفكیك در سطح هر استان تهیه و ارائه شده است.
منبع:

1399/01/20
22:35:39
5.0 / 5
3359
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان