اعلام آمادگی شهرداری برای تأمین فضای قرنطینه ۲ هفته ای معتادان خیابانی

اعلام آمادگی شهرداری برای تأمین فضای قرنطینه ۲ هفته ای معتادان خیابانی به گزارش جوان بین سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران از آمادگی این سازمان برای اختصاص مركز خاورشهر بعنوان مركز غربالگری معتادان متجاهر قبل از اعزام به مراكز ماده ۱۶ اطلاع داد.


سید مالك حسینی در گفتگو با ایسنا با بیان اینكه به دنبال شیوع ویروس كرونا، پذیرش در كمپ های مراكز ماده ۱۶ كه زیر نظر ستاد مبارزه با مواد مخدر فعالیت می كند، متوقف گردید و مدت زمان نگهداری معتادان در كمپ های ماده ۱۵ هم كه متعلق به بهزیستی است كاهش پیدا كرد اظهار داشت: این دو اتفاق سبب شد كه در این مدت، شاهد حضور گسترده معتادان متجاهر در سطح شهر و بخصوص پاتوق ها باشیم.
وی با اشاره به نارضایتی مردم از تجمع معتادان در نقاط مختلف شهر اظهار داشت: چندی قبل در ستاد استانی كرونا، جلسه ای با دعوت كمیته درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر درمورد بررسی وضعیت معتادان متجاهر برگزار گردید و تصمیم گرفته شد كه ستاد مبارزه با مواد مخدر در صورت تایید ستاد ملی كرونا پروتكلی درمورد نحوه نگهداری معتادان متجاهر با عنایت به انتشار كرونا تهیه و پذیرش را از سر بگیرد.
حسینی اضافه كرد: بر مبنای تصمیمات این جلسه، مقرر شد ستاد ملی كرونا پروتكل نگهداری معتادان ماده ۱۶ را بررسی و بعد از تصویب به ستاد مبارزه با مواد مخدر ابلاغ كند كه با وجود گذشت چند روز از این تصمیم، هنوز ابلاغیه ای به ما كه یكی از اعضای این ستاد هستیم نشده و به نظر می آید هنوز تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است.
وی با اشاره به اینكه یكی از دغدغه مسؤلان در این نشست این بود كه مبادا معتاد متجاهری در این مدت مبتلا به كرونا شده باشد و انتقالش به كمپ های ماده ۱۶ سبب شیوع این بیماری شود، افزود: بر همین مبنا شهرداری تهران به درخواست ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران برای تأمین زیرساخت لازم پاسخ مثبت داده و اعلام كردیم اگر سایر دستگاه ها همراهی كنند سامانسرای خاورشهر با ظرفیت ۵۰۰ نفر را برای قرنطینه ۲ هفته ای معتادان متجاهر تا آخر دوره انتشار كرونا اختصاص خواهیم داد.
سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینكه در سامانسرای خاورشهر هم اكنون حدود ۷۰ نفر از صدمه دیدگان اجتماعی كه شرایطی چون سن بیشتر از ۶۵ سال و یا معلولیت و بیماری زمینه ای دارند، نگهداری می شوند اظهار نمود: ما از ستاد خواسته ایم كه امكان انتقال این افراد به هیچ مركز دیگری را نداریم و تنها مراكز بهزیستی می تواند پذیرای این عزیزان باشد برای همین توافق كردیم ستاد هماهنگی لازم را انجام و بعد از انتقال همه مددجویان خاور شهر ما فرآیند ضد عفونی را انجام و مركز را برای قرنطینه موقت آماده خواهیم كرد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه یكی از مدیران ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام نموده، شهرداری تهران تابحال درخواستی در خصوص ایجاد اتاق مصرف در گرمخانه ها نداشته اظهار داشت: بر مبنای سلسله مراتب اداری، ما باید با ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران مكاتبه نماییم كه استاندار، ریاست آنرا عهده دار است و این مكاتبه در هفته اول فروردین انجام شده. همینطور در تاریخ ۶ اسفند سال قبل مكاتبه ای با فرمانداری بعنوان ریاست شورای تأمین شهرستان داشتیم كه مبحث را برای تصمیم گیری به كمیته درمان ستاد ارجاع داده اند؛ اما هنوز از كمیته درمان یا فرمانداری پاسخ مكتوبی دریافت نكرده ایم. در هر دوی این مكاتبات درخواست صدور اجازه دایر كردن اتاق مصرف، در چند گرمخانه پایتخت را مطرح كردیم چونكه تردد معتادان برای تأمین مواد مخدر مصرفی، سبب می شود كه ریسك انتشار كرونا در گرمخانهها افزایش یابد.
1399/01/23
20:16:04
5.0 / 5
3023
تگهای خبر: بهزیستی , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان