با لغو تدریجی محدودیت های كرونایی در اسپانیا،

هزاران شهروند گرسنه در مادرید برای غذا صف بستند

هزاران شهروند گرسنه در مادرید برای غذا صف بستند به گزارش جوان بین همزمان با لغو تدریجی قرنطینه خانگی در اسپانیا، اقشار فقیر این كشور كه از بحران كرونا و ركود اقتصادی صدمه زیادی دیده اند حالا به دنبال غذا برای سیر كردن شكم خود هستند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، اسپانیا بعنوان یکی از کانون های بزرگ انتشار کرونا در اروپا و جهان، تلاش قابل ملاحظه ای در جهت مهار کووید ۱۹ داشته اما با این وجود میلیون ها نفر از ساکنان این کشور حالا باید هزینه چندین هفته تعطیلی فعالیتهای اقتصادی را بپردازند. برای تعداد فزاینده ای از مردم اسپانیا، شبکه بانکهای غذایی و انجمن های خیریه در محله ها هم اکنون تنها جاهایی هستند که نیاز آنها به غذا را تا حدودی برآورده می کنند.
برپایه اعلام فدراسیون انجمن های خیریه محلات اسپانیا، از آغاز لغو تدریجی محدودیت های کرونایی تابحال تنها در شهر مادرید، پایتخت این کشور بیشتر از ۱۰۰ هزار نفر برای گرفتن وعده غذایی برای زنده ماندن به مراکز خدمات اجتماعی و شبکه های امدادی محلات مراجعه نموده اند.
"سولما کروز" یکی از این افراد است. او که نظافت کار منازل است، حالا واجد شرایط دریافت یارانه ویژه دولتی است اما از آنجائیکه درخواست ها از جانب افرادی مانند او بسیار زیاد است، باید منتظر بماند.
بنابر گزارش یورونیوز، او در اینباره می گوید: ما هنوز کمکی دریافت نکرده ایم. اجاره خانه ام عقب افتاده و از پس هزینه غذای دخترانم و خرج های دیگر برنمی آیم.
کارکنان سازمان های خیریه هم می گویند بسیاری افراد به یارانه های دولتی دسترسی ندارند یا این که می ترسند از دولت کمک درخواست کنند.
آلبا دی یز، مددکار انجمن محله آلوخه مادرید هم می گوید: برخی افراد تلاش می کنند به خدمات اجتماعی دسترسی پیدا کنند اما نمی توانند چونکه مراکز مربوطه سرشان خیلی شلوغ است و نمی توانند افراد جدید را بپذیرند. عده دیگری هم هستند که نمی توانند درخواست بدهند چونکه امکان دارد مشکلات قانونی داشته باشند، مانند افرادی که مدارک قانونی اقامتی ندارند. اینها می ترسند به مراکز خدمات اجتماعی رجوع کنند.
انجمن خیریه محله آلوخه تنها در مدت یک ماه تعداد بسته های غذایی را که به فقرا می دهد چهار برابر کرده است.
وضعیت افرادی مانند سولما پیش از انتشار کرونا هم پیچیده بود. او که اهل السالوادور است با مرگ همسرش مجبور به مهاجرت به اسپانیا شده و الان به همراه دو دخترش به صورت اشتراکی با افرادی دیگر در یک آپارتمان زندگی می کند.
اسپانیا از اواسط ماه مارس گذشته، یکی از سختگیرانه ترین مقررات قرنطینه کرونایی در جهان را برای چندین هفته به اجرا گذاشت و الان مشغول برچیدن آن است. کووید ۱۹ تا کنون بیشتر از ۲۷ هزار نفر را در این کشور به کام مرگ کشانده و بیشتر از ۲۷۰ هزار نفر را هم مبتلا کرده است.
طبق آمار موسسه ملی آمار اسپانیا، نرخ بیکاری این کشور در سه ماه نخست سالجاری میلادی به ۱۴.۴ درصد رسیده است. همینطور بیشتر از هفت میلیون نفر تابحال در اسپانیا از دولت یارانه درخواست کرده اند. بیشتر این افراد کسانی هستند که به علت توقف فعالیت کاری و اقتصادی در دوران کرونا، به صورت موقت یا نامحدود بیکار شده اند.
با این وجود شمار زیادی از افراد در اسپانیا بدون قرارداد یا به اصطلاح "سیاه" کار می کنند و شمار آنها در آمار رسمی ثبت نمی گردد. خیلی از این کارگران که نام شان در فهرست رسمی بیکاران نیست حالا در مقابل مراکز خیریه در صف غذا هستند.1399/02/31
16:07:58
5.0 / 5
3068
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان