قطر:

مخالف هرگونه الحاق كرانه باختری هستیم و به پشتیبانی از فلسطینی ها ادامه می دهیم

مخالف هرگونه الحاق كرانه باختری هستیم و به پشتیبانی از فلسطینی ها ادامه می دهیم به گزارش جوان بین وزیر خارجه قطر با تاكید بر مخالفت كشورش با هرگونه تلاش از جانب رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش هایی از كرانه باختری اشغالی اظهار داشت: حمایت های قطر از فلسطینی ها ادامه خواهند یافت.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، محمد بن عبدالرحمان، وزیر خارجه قطر در نشست مجازی وزرای خارجه کشورهای عضو کمیته رایزنی ویژه هماهنگی برای کمک های بین المللی به فلسطینی ها با اشاره به طرح های اسرائیلی برای الحاق بیشتر از ۳۰ درصد مساحت کرانه باختری در ژوئیه آتی اظهار نمود: با هرگونه کوشش برای الحاق اراضی اشغالی فلسطینی ها مخالف هستیم.
عبدالرحمان اظهار داشت: قطر در هشت سال قبل با بیشتر از ۱.۲ میلیارد دلار از مردم فلسطین حمایت کرده است و به حمایت های خود از آنها ادامه خواهد داد.
وزیر خارجه قطر اضافه کرد: حمایت قطر از فلسطین در دوره اخیر شامل بیشتر از ۱۵۰ میلیون دلار بوده که بخشی از آن به مقابله با بحران کرونا اختصاص یافت.
ایشان در ادامه اظهار داشت: استمرار حمایت ها از فلسطینی ها در طول این بحران (کرونا) که چالش بزرگی برای همه ما در جهان است، اهمیت دارد.
این مسؤول وزارت خارجه قطر افزود: این چالش به علت اقداماتی که اشغالگران اسرائیلی در پیش می گیرند، بر مشکلات فلسطینی ها افزود.
او ضمن ابراز نگرانی نسبت به کاهش سطح حمایت کشورهای پشتیبان از مردم فلسطین در بحران اقتصادی جهان به علت کرونا، اظهار داشت: این مسئله چالش های بیشتری را تحمیل می کند.
عبدالرحمان کشورهای حامی فلسطینی ها را به ادامه حمایت هایشان از فلسطینی ها تشویق کرده و اظهار داشت: این حمایت ها به افزایش فرصت های صلح و ثبات کمک خواهد نمود.1399/03/14
14:24:55
5.0 / 5
2580
تگهای خبر: اقتصاد , بحران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان