كشف ۱۳ تن موادمخدر در كشور در هفته گذشته

كشف ۱۳ تن موادمخدر در كشور در هفته گذشته جوان بین: معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از كشف 13 تن موادمخدر در كشور در بازه زمانی سوم لغایت نهم خرداد امسال آگاهی داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، ناصر اصلانی در این زمینه اظهار داشت: مجموع کشفیات این هفته ۱۳۰۰۶ کیلوگرم می باشد که در مقایسه با زمان مشابه سال قبل (۱۳۷۱۵کیلوگرم) حدود ۵ درصد کاهش دارد.
وی ادامه داد: ۱۰۲۶۴ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۷۹ درصد کشفیات را به خود مختص کرده است.
بگفته معاون دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر، از این مقدار ۱۷۰۹ کیلوگرم حشیش، ۶۸۲ کیلوگرم هروئین، ۴۳ کیلوگرم شیشه، ۲۰۲ کیلوگرم گراس، ۱۴ مرفین و ۹۲ کیلوگرم سایر مواداست.
اصلانی گفت: در هفته اخیر مجموعاً ۵۷۹۳ متهم در رابطه با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح های جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده اند که از این تعداد ۳۰۵۶ نفر به بهتان قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۲۶۹۷ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده اند. در بین دستگیرشدگان این هفته ۴۰ نفر از شهروندان خارجی می باشند.
وی با اعلان اینکه بیش از ۷۳ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می باشد، گفت: بیشترین حجم کشفیات با ۳۳۹۵ کیلوگرم مربوط به استان کرمان است که معادل ۲۶ درصد کشفیات کشور می باشد و فارس با ۱۶۴۶ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۱۳۴۴ کیلوگرم، سیستان و بلوچستان با ۱۱۱۳ کیلوگرم، هرمزگان با ۷۸۶ کیلوگرم، سمنان با ۶۳۱ کیلوگرم و یزد با ۵۸۳ کیلوگرم به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.
معاون دبیرکل ستاد اضافه کرد: سهم کشفیات پنج استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۵۱ درصد از کشفیات کشور است.
بر طبق گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر، اصلانی گفت: طی این مدت ۳۲۱ دستگاه خودرو و ۱۰ قبضه سلاح توقیف شد. ۶۰ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۲۷ درصد انتظامی بوده است.
منبع:

1399/03/14
21:46:11
5.0 / 5
2515
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان