امكان استفاده بازنشستگان كشوری از 270 مركز ورزشی

امكان استفاده بازنشستگان كشوری از 270 مركز ورزشی با امضای تفاهم نامه همكاری مشترك بین صندوق بازنشستگی كشوری و معاونت فرهنگی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، امكان استفاده بازنشستگان و وظیفه بگیران كشوری از ۲۷۰ مجموعه ورزشی كارگران در كل كشور فراهم گردید.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین امضای تفاهم نامه عرضه خدمات فرهنگی و ورزشی به بازنشستگان کشوری و استفاده از ظرفیتهای مجموعههای ورزشی تفریحی کارگران کشور که امروز (سه شنبه ۱۷ تیرماه) برگزار شد، با قدردانی از رویکرد صندوق بازنشستگی کشوری برای توجه به خدمات فرهنگی، اجتماعی و رفاهی در کنار مسئله حقوق و معیشت بازنشستگان اظهار داشت: این تفاهم نامه فصل جدیدی از همکاریهای بین دستگاهی است.
صادقی فر با اشاره به اینکه معاونت فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئولیت سه حوزه اجتماعی، فرهنگی و ورزشی مشترکان و ذی نفعان این وزارتخانه را عهده دار است، اظهار نمود: بخش اعظم مخاطبان طرح های فعلی را کارگران می سازند که باید تلاش نماییم خدمات و امکانات موجود و در اختیار دستگاه های مختلف وزارتخانه، برای سایر مخاطبان همچون بازنشستگان هم قابل استفاده گردد.
وی ۲۷۰ مجموعه ورزشی و شش مجموعه اقامتی فرهنگی در سرتاسر کشور را بخشی از امکانات در اختیار وزارت کار برشمرد و اظهار داشت: از این پس بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری هم می توانند از این مجموعهها استفاده کنند.
معاون فرهنگی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ورزش، آموزش و ارتقای سلامت و نشاط بازنشستگان را از اهداف مهم این وزارتخانه و همینطور صندوق بازنشستگی کشوری عنوان و بیان نمود: یکی از آثار این تفاهم نامه، بهره گیری از برنامه های علمی و مکانهای مناسب برای ارتقای سلامت بازنشستگان است که با توسعه و توجه به ورزش می توان آنرا پیگیری کرد.
صادقی فر همینطور پیشنهاد داد: می توان در فدراسیون ورزشی کارگران کشور، انجمن ورزشی بازنشستگان را ایجاد کرد تا برنامه های ورزشی و رقابتهای این حوزه به شکل نظام مند و با نشاط بیشتر برگزار گردد.
اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری هم در این جلسه با اشاره به توجه ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت استفاده حداکثری از ظرفیتهای درون مجموعه این وزارتخانه اظهار داشت: برنامه صندوق بازنشستگی بهره گیری از امکانات و خدمات مجموعههای وابسته به وزارتخانه و صندوق و همینطور سایر سازمانها در سطح کشور برای خدمت رسانی هرچه بهتر به بازنشستگان است.
افتخاری به ابعاد مختلف کیفیت زندگی اشاره نمود و اظهار داشت: در کنار معیشت و اقتصاد خانواده، مسئله سلامت و ورزش هم برای ارتقای کیفیت زندگی اهمیت دارد.
وی ورزش کردن و بهره مندی از فضاهای مناسب ورزشی را برای بازنشستگان مهم عنوان نمود و اضافه کرد: سالم نگه داشتن روح و جسم در این دوره بسیار حائز اهمیت می باشد و ما هم بر خود واجب می دانیم تا به این حوزه هم توجه بیشتری نماییم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همینطور خاطرنشان کرد: مجموعه وزارت رفاه از نظر مخاطب و ذی نفعان بسیار متنوع است و می توان با ایجاد هم افزایی در درون این مجموعه، خدمات بهتر و در ابعاد گسترده تری برای اعضای تحت پوشش عرضه داد.
وی تصریح کرد: نمی توان مسیر ارتقای کیفیت زندگی بازنشستگان در ابعاد مختلف را یکباره و به سرعت طی کرد، بلکه این مهم نیازمند حرکت گام به گام است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق بازنشستگی کشوری، بازنشستگان حاضر در این جلسه، با قدردانی از رویکرد مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در حوزه خدمات رفاهی و توجه به سلامت و برنامه های اجرا شده برای ارتقای کیفیت زندگی بازنشستگان کشوری بر لزوم آموزش های مختلف به خصوص در زمینه فناوری اطلاعات و آی تی تاکید کردند؛ مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری هم با تایید نیازهای آموزشی بازنشستگان، از تفاهم نامه مشترک با سازمان فنی حرفه ای کشور برای عرضه خدمات آموزشی و فنی به بازنشستگان و فرزندان آنها در آینده نزدیک اطلاع داد.
منبع:

1399/04/18
14:21:36
5.0 / 5
2390
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان